در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد صفحه دسکتاپ، معرف شخصیت افراد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بر پایه پژوهشی که با بودجه مایکروسافت انجام شده، اعلام شد که طرح پس زمینه نمایشگر و چیدمان اجزا روی آن نمایانگر، شخصیت، عادات و رفتار کاربر است.

به گزارش جام جم ، دونا داوسون، متخصص روان شناس در زمینه رفتارشناسی و شخصیت شناسی، برای نمونه مطالعاتی از صفحه نمایشگرهای کارمندان یک اداره استفاده کرده است.

وی گفت که شخصیت ها به چند دسته و شاخه تقسیم می شوند، که می توان از میان آنها به عمومی بودن، منزوی بودن، هدفمند بودن، هنرمند بودن و اجتماعی بودن هر فرد پی برد.

وی همچنین گفت: «میزکارهای ما فضای شخصی ما هستند و اطلاعات دقیقی از خود ما منتقل می کنند.» داوسون همچنین به دیلی تلگراف اعلام کرد که شیوه چیدمان آیکن ها در صفحه نمایشگر، نمایانگر برخی از ویژگی های شخصیتی است:

– آیکن هایی که در صفحه پخش هستند، نشان می دهند که صاحب آن از عدم تمرکز رنج می برد.

– آیکن های جفت شده در دو طرف صفحه نمایش و به تعداد مساوی نشان می دهد صاحب آن دارای قدرت خوبی در تصمیم گیری در شرایط سخت است.

– صفحه های شلوغ و پر از آیکن نشان می دهد که شخص همه چیز را دم دست نیاز دارد و دوست دارد در زندگی همه چیز تحت کنترلش باشد، اما ممکن است این موضوع به عدم سازماندهی امور وی نیز برگردد.

– صفحه پس زمینه شخصی نشانگر اولویت و دغدغه ذهنی فرد است. معمولا والدین تصویر کودکان را می گذارند یا مسافران تصویر محل های بدیع را در بک گراند خود خواهند داشت. تصویر دوستان، نشان دهنده محبوبیت فرد است.

– صفحه آبی ساده نشان دهنده این است که صاحب کامپیوتر علاقه چندانی به نشان دادن زندگی شخصی خودش ندارد.

 

تنظیم برای تبیان: ناظمی

منبع : tebyan.net

صفحه دسکتاپ، معرف شخصیت افراد گردآوری توسط بخش مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه سایت آکاایران
تبلیغات