در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درباره تلفن های بی سیم خانگی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تلفن بی سیم چیست؟

تلفن بی سیم مرکب از یک گوشی تلفن و یک دستگاه ثابت است، به گونه ای که ارتباط گوشی تلفن، بدون استفاده از سیم و از طریق ارسال و دریافت امواج رادیویی با دستگاه ثابت برقرار می شود. در این دستگاه های تلفن، خط تلفن به دستگاه ثابت که خود مرکب از فرستنده، گیرنده رادیویی و آنتن است، متصل می شود. گوشی تلفن بی سیم و دستگاه ثابت هر یک دارای فرستنده و گیرنده امواج رادیویی است و همانند سایر دستگاه های بی سیم، استفاده از آن تابع قانون استفاده از بی سیم های اختصاصی و غیر حرفه ای (آماتوری) است. از منظر قانون، تلفن های بی سیم برحسب قدرت ارسال و فرکانس به دو دسته مجاز و غیرمجاز تقسیم می شوند.

 

محدوده فرکانس مجاز تلفن های بی سیم:

اصول سیاست گذاری طیف فرکانس که از منابع ملی کشور محسوب می شود مبتنی بر نیل اهداف توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و حفظ امنیت ملی به منظور ایجاد زمینه ارائه خدمات عمومی به آحاد ملت است. به همین منظور براساس سیاست گذاری فعلی، محدوده های زیر به تلفن بی سیم اختصاص داده شده است:

باند 46 تا 47 مگاهرتز

49 تا 50 مگاهرتز

86 تا 88 مگاهرتز

931 تا 2 مگاهرتز

 

درباره تلفن های بی سیم خانگی - آکا

شناسه ایمنی تلفن بی سیم:

مجهز بودن به شناسه ایمنی از مشخصات مهم تلفن بی سیم مجاز است. این شناسه بین دستگاه ثابت و گوشی بی سیم مشترک است. هر دستگاه تلفن بی سیم از شناسه واحد استفاده می کند. بنابراین گوشی تلفن بی سیم مجهز به شناسه ایمنی عددی فقط با دستگاه ثابت خود ارتباط برقرار می کند که مانع هم شنوایی، شنود یا سرقت بوق توسط سایر استفاده کنندگان تلفن بی سیم می شود و تلفن هایی که فاقد این مشخصه باشند، غیرمجاز محسوب می شوند.

تلفن بی سیم مجاز فاقد هرگونه آنتن هوایی است و آنتن دستگاه ثابت روی آن نصب شده است.

 

توصیه های لازم برای خرید

با توجه به نکاتی که ذکر شد و به منظور جلوگیری از سوء استفاده و زیان احتمالی توجه به موارد زیر توصیه می شود:

- طبق مواد 1، 6 و 10 قانون استفاده از بی سیم های اختصاصی و غیر حرفه ای وارد کردن تجهیزات رادیوئی به کشور، خرید، فروش و استفاده ازدستگاه های فرستنده بی سیم بدون اجازه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ممنوع است.

- هنگام خرید از فروشگاه های عرضه کننده تلفن بی سیم حتما فاکتور خرید ممهور به مهر فروشگاه را دریافت نمایید. خریدار و فروشنده به عنوان افرادی که از مشخصات تلفن های بی سیم مجاز و غیرمجاز بایستی آگاهی و اطلاع داشته باشند، ملز م هستند از مجاز بودن آن اطمینان حاصل کرده و فروشنده باید آن را در فاکتور فروش قید نماید تا چنانچه بعدا خلاف آن ثابت شود از طریق اتحادیه صنفی مسئله پیگیری گردد.

لیست برخی از تلفن های بی سیم غیرمجاز

 

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله درباره تلفن های بی سیم خانگی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تلفن بی سیم چیست؟ , تلفن بی سیم چیست

تبلیغات