در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد هارد دیسک تان را نابود کنید!! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تنها راه محافظت از کلاهبردارانی که اطلاعات را از کامپیوترهای دست دوم می دزدند، نابود کردن هارد دیسک می باشد.

کارمندان مجله Which توانستند با نرم افزارهای بازیابی اطلاعات، ۲۲ هزار فایل «پاک شده» از هشت کامپیوتر دسته دوم خریداری شده از سایت eBay را بازیابی کنند.

هارد دیسک تان را نابود کنید!!
هارد دیسک

کلاهبرداران نیز به همین صورت کامپیوترهای دسته دو را از سایت های حراجی خریداری کرده و آن ها را تحت برنامه های بازیابی برای به دست آوردن فایل های با ارزش کاربران پیشین تست می کنند.

برای بازیابی فایل هایی که به عقیده کاربر پیشین با اطمینان از هارد دیسک پاک شده اند، کافی است از ساده ترین و در دسترس ترین برنامه بازیابی فایل استفاده کرد.

متخصصین مجله Which می گویند بهترین راه حل برای این فرار از این مشکل، نابود کردن کامل هارد دیسک قدیمی با کمک چکش می باشد.

موارد بسیاری از کلاهبرداری ها، تایید می کند که فروختن و دور انداختن کامپیوتر قدیمی ای که زمانی فایل های مهم کاربر پیشین در آن ذخیره بوده است، بسیار خطرناک می باشد.

Sarah Kinder سردبیر مجله Which می گوید: «کامپیوترهای شخصی ما حاوی فایل های شخصی، در بعضی موارد اطلاعات سری می باشد. همچنین ما در اینترنت خرید و از شبکه های اجتماعی استفاده نموده و عکس های دیجیتال خود را آپلود می کنیم. تصور کنید که این اطلاعات به دست کلاهبرداران می افتد. حتی تصور این مسئله خطرناک به نظر می رسد. به همین علت تنها راه صد در صد محافظت از دزدی اطلاعات شخصی، قطعه قطعه کردن هارد دیسک می باشد.»

 

برگرفته از مجله اینترنتی پریانا

تنظیم برای تبیان: ناظمی

هارد دیسک

اطلاعات به آسانی پاک نمی شوند!

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید، اطلاعاتی را که از روی رایانه یا کارت حافظه تلفن همراهتان پاک می کنید، همچنان روی هارد دیسک رایانه و کارت حافظه تلفن باقی می ماند؟
هارد دیسک

نحوه ذخیره و بازیابی فایل های فلش

در مرورگرهای معروف بدون نیاز به نرم افزار روزانه بسیاری از ما این فایلهای فلش را در اینترنت مشاهده میکنیم. از کلیپ های مختلف گرفته تا بازی هایی که با فلش ساخته میشوند. اما سوالی که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند این است...

منبع : tebyan.net

تبلیغات