در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کانفیکر،تهدید شماره یک اینترنت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کارشناسان امنیت انفورماتیکی هشدار دادند: ویروس رایانه ای "کانفیکر" به آرامی در رایانه های دنیا فعال می شود و می تواند رایانه ها را برده اهداف پلید سازندگان خود کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اول آوریل گذشته هشدارهایی در خصوص توسعه ویروس رایانه ای "کانفیکر" در اینترنت گسترده شد اما کارشناسان پس از گذشت چند روز اعلام کردند که این هشدارها جعلی بوده است.

اکنون این کارشناسان اعلام کردند که کرم کانفیکر به آرامی از طریق ارسال هرزنامه و "اسپای ور" در حال آلوده کردن هزاران رایانه شخصی است.

این کرم که همچنین با نام های "داوناداپ" و یا "کیدو" نیز شناخته می شود از پایان سال 2008 شروع به گسترش کرد. این کرم با آلوده کردن میلیون ها رایانه و تبدیل آنها به برده هایی که به فرماندهی یک سرور کنترل از راه دور پاسخ می دهند و برای رایانه های دیگر "هرزنامه" و "اسپای ور" ارسال می کنند، فعالیت خود را توسعه می دهد.

 سازندگان این ویروس که همچنان ناشناس هستند در هفته های گذشته شروع به استفاده از رایانه های آلوده برای اهداف جنایتکارانه خود کردند.

در این خصوص رئیس واکنش امنیتی سیمانتک اظهار داشت: "کانفیکر ویروس دیگری با عنوان والداک را نصب می کند. این ویروس دوم هرزنامه هایی را که محتوی برنامه های جعلی ضد اسپای ور هستند به رایانه های آلوده ارسال می کند."

 

تنظیم برای تبیان: ناظمی

کانفیکر،تهدید شماره یک اینترنت - آکا

ویروس ها چطور کار می کنند؟

یک ویروس کامپیوتر، برنامه قابل اجرایی است که می تواند برنامه های دیگر کامپیوتر را با تغییر دادن و گنجاندن یک کپی از خودش، آلوده کند
کانفیکر،تهدید شماره یک اینترنت - آکا

ویروس های رایانه ای ۲۵ سال اخیر

مجله فوربس در گزارشی مهم ترین ویروس های رایانه ای را که در ۲۵ سال اخیر رایانه های شخصی را در سراسر جهان مورد حمله قرار داده اند معرفی کرد.
کانفیکر،تهدید شماره یک اینترنت - آکا

تروجان ها،کرم ها و نرم افزارهای بدخواه دیگر

واژه "ویروس"، یک واژه عمومی است که به تمام روش های مختلفی اتلاق می شود که کامپیوتر شما توسط نرم افزار بدخواه مورد حمله قرار گیرد. در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به مشکلات جدیدتری که امروزه با آن مواجه هستیم.

منبع : tebyan.net

کانفیکر،تهدید شماره یک اینترنت گردآوری توسط بخش مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه سایت آکاایران
تبلیغات