در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فاصله بین Paint و Photoshop را پر کنید! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دردسر بزرگ هنگامی آغاز می شود که نیازهای عادی روزمره برای ویرایش تصاویر، نه در آن حد حرفه ای است که حوصله منتظر ماندن برای باز شدن و اجرای Photoshop باشد و نه آنقدر پیش پا افتاده و عادی که Paint ویندوز از پس آنها بر آید. در این جاست که Paint.Net این فاصله عمیق را به خوبی پر می کند.

بسیاری از کاربران امروزین رایانه ها، در بیشتر مواقع نیاز به ویرایش تصاویر خود دارند و برخی از این ویرایش ها باید حرفه ای باشد. در اینجاست که پای ابزارهای قوی همچون فتوشاپ و Illustrator به میان می آید که خود نیازمند آشنایی و تسلط کافی به این ابزار است.

اما در بسیاری از مواقع، نیاز به ویرایش تصاویر به آن حد حرفه ای و جدی نیست، ولی ابزار ساده ویندوز برای ویرایش تصاویر نیز پاسخگوی نیاز کاربر نبوده و در این میان کاربران به این اندیشه می افتند که کاش ابزاری رایگان و حرفه ای تر از Paint داشتند.

خبر خوب اینجاست که بی گمان آنچه به دنبال آن می گردید موجود است و به آسانی و رایگان نیز در اختیار شماست:  Paint.Net

این ابزار که در اصل ایده و طراحی مایکروسافت برای جایگزین کردن آن با ابزار ابتدایی Paint بوده، به خوبی توانسته فاصله میان فتوشاپ و ابزارهای ساده ویرایش تصاویر را پر کند. اکنون شما این امکان را دارید که قرمزی چشم ها در تصاویر را محو کنید، کنتراست تصاویر را بهبود بخشید و از معروف ترین افکت های موجود در ویرایش عکس ها بهره ببرید، به علاوه بسیاری از کارهای دیگر و همه این ها به سادگی و در محیطی کاملا آشنا انجام می گیرد!

 در مجموع Paint.Net ابزار رایگانی است که سعی در آن کرده که ساده ترین و مهمترین نیازهای کاربران را برای ویرایش تصاویر به وجود آورد و در این میان اولیه ترین ابزارهای برنامه های Raster و Vector-based را فراهم آورده است

جالب آن که این ابزار با همه این امکانات، تنها حجمی در حدود 3. 5 مگابایت دارد و نصب آن به سادگی و بدون هیچ دردسری امکان پذیر است.

به رغم آنکه این ابزار بهبود بسیار چشمگیری در ابزار ابتدایی ایجاد کرده، باید مراقب باشید که سطح توقعات خود را از آن بالا نبرید. ابزار طراحی آن هنوز تقریبا همان ابزار Paint است و شاید در نگاه اول به نوار ابزار این نرم افزار، با خود بگویید که هیچ تفاوتی با نسخه قبلی خود ندارد.

در واقع هنر نمایی این ابزار را باید در پلاگین های آن جستجو کرد که از افکت های ابتدایی تا سه بعدی سازی تصاویر را در بر می گیرد.

نکته دیگر آن که کاربران خود قادر به ساخت پلاگین های جدید برای این ابزار هستند. بد نیست نگاهی به صفحه پلاگین های ساخته شده برای این ابزار بیندازید و برخی از جالب ترین آن ها را دانلود کنید.

اما در نگاه اول به سرعت متوجه تفاوت های این نرم افزار با نسخه ابتدایی خواهید شد: اکنون پنجره لایه ها همانند فتوشاپ برای ایجاد و ویرایش چندین لایه همزمان و همچنین پنجره بهبود یافته برای انتخاب رنگ، قابلیت Undo به شکل انتخابی در پنجره History و منوهای نرم افزار در اختیار شماست.

,پینت,فتوشاپ,عکس,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

یک از ویژگی های خوب واسط کاربری جدید این است که همه پنجره های ابزاری، در صورت بزرگ بودن تصویر به شکل خودکار شفاف یا Transparent می شوند تا کاربر تمرکز خود بر تصویر را از دست ندهد.

,پینت,فتوشاپ,عکس,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

در این ابزار رایگان لایه ها همان گونه که در فتوشاپ دیدید و از آنها انتظار دارید عمل می کنند. می توانید لایه های جدید ایجاد کرده و افکت های خاص را بر آنها اعمال کنید و حتی میزان شفافیت آنها را تعیین کنید و همه اینها از طریق منوی Layers قابل دسترسی است.

,پینت,فتوشاپ,عکس,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

همان گونه که گفته شد، قدرت این نرم افزار را باید در منوهای آن جستجو کرد. به ویژه در منوی Adjustments و Effects. در اینجاست که Paint.Net پا را از یک ویرایشگر ساده فراتر می گذارد و امکانات یک برنامه حرفه ای را در اختیار شما می گذارد.

منوی Adjustments به شما این امکان را می دهد که تنظیمات اولیه و فوری را از جمله تنظیم رنگ مایه (Hue)، سیاهی تصویر، کنتراست و مانند آن را روی عکس اعمال کنید.

,پینت,فتوشاپ,عکس,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

اما در منوی Effects این قابلیت را دارید که از افکت های تصویری که بیشتر مورد استفاده کاربران حرفه ای است بهره ببرید. افکت هایی که به سرعت به شما این امکان را می دهند که تغییرات قابل توجه و جالبی را در تصویر مورد نظر خود اعمال کنید.

,پینت,فتوشاپ,عکس,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

همان گونه که پیشتر نیز گفته شد، قدرت این نرم افزار با افزودن پلاگین های جدید به آن دو چندان می شود و حتی گاهی این پلاگین ها دقیقا مشابه و حتی قوی تر از نمونه های مورد استفاده در نرم افزارهای حرفه ای هم از آب در می آیند!

در مجموع Paint.Net ابزار رایگانی است که سعی در آن کرده که ساده ترین و مهمترین نیازهای کاربران را برای ویرایش تصاویر به وجود آورد و در این میان اولیه ترین ابزارهای برنامه های Raster و Vector-based را فراهم آورده است.

همه تلاش این برنامه، همان گونه که گفته شد این است که فاصله بین یک نرم افزار حرفه ای و اولیه را پر کند که باید گفت به خوبی از پس این مسئولیت برآمده است.

 

بخش دانش و زندگی تبیان

منبع : tebyan.net

فاصله بین Paint و Photoshop را پر کنید! گردآوری توسط بخش مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه سایت آکاایران
تبلیغات