‫کنسول انویدیاشیلد با قابلیت پخش محتویات 4K و بازی های پرتقاضا‬

کنسول انویدیاشیلد با قابلیت پخش محتویات 4K و بازی های پرتقاضا NVIDIA و اخبار تکنولوژی بهترین ها در زمین و Home Entertainment و Android TV و 4k را در آکاایران ببینید

آکاایران: ‫کنسول انویدیاشیلد با قابلیت پخش محتویات 4K و بازی های پرتقاضا‬

آکاایران: جدیدترین محصول انویدیا در رده‌ی شیلد (Shield)، یک کنسول مبتنی بر Android TV است که به کاربران امکان بازی محلی با استفاده از مزیت‌های Tegra X1 SoC سیستم یا دسترسی به عناوین پرتقاضا از طریق سرویس پخش GRID کمپانی را می‌دهد. از آنجایی که این دستگاه مبتنی بر اندروید می‌باشد، همچنین به سرویس‌هایی مانند گوگل‌پلی، یوتیوب و نت‌فلیکس و با قابلیت پخش در رزولوشن‌های 4K دسترسی دارد.

به گزارش آکاایران: کنسول شیلد با Tegra X1 SoC مبتنی بر مکسول این کمپانی مجهز شده است که شامل هسته‌های 256 GPU و با قابلیت کشیدن یک ترافلاپ انرژی محاسباتی درکنار سه گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه‌ی داخلی است. این کنسول دارای یک طراحی زاویه‌ای جذاب با ضخامت 25 میلی‌متر و فوت‌پرینت 130x210 میلی‌متر است.

انویدیا وعده‌ی ارائه‌ی تعدادی عنوان بازی محبوب را در این سیستم از طریق گوگل‌پلی شامل بازی اخیرا منتشر شده‌ی Borderlands: The Pre-Sequel و بازی گرافیکی Crysis 3 داده است. حافظه‌ی داخلی 16 گیگابایت این سیستم از طرفی برای ذخیره‌ی محلی بازی‌ها کم به شمار می‌رود، اما خوشبختانه در این سیستم یک کارت‌خوان microSD نیز وجود دارد و به این ترتیب می‌توان این فضا را افزایش داد.

درحالیکه توانایی این سیستم در اجرای محلی بازی‌ها بسیار فوق‌العاده است، شیلد همچنین به شدت متکی به سرویس GRID آینده‌ی خود است که با آن کاربران می‌توانند عناوین بازی مانند سری Batman: Arkham و The Witcher 2: Assassin of Kings را اجرا کنند. با این دو شیوه‌ی اجرا می‌توان در کنسول شیلد بازی‌های زیادی را اجرا کرد (انویدیا وعده‌ی 200 بازی را داده است). کاربران همچنین می‌توانند از سرویسGameStream کمپانی برای اجرای بازی‌ها از کامپیوتر در شبکه‌های محلی خود استفاده کنند.

این کنسول با یک کنترلر اختصاصی که شبیه به Shield handheld این کمپانی طراحی شده، ارائه می‌شود. این کنترلر مجهز به یک میکروفون داخلی برای دسترسی به سرویس جستجوی صوتی گوگل است و تا چهار وسیله‌ی جانبی را می‌توان همزمان به این کنسول متصل کرد. این کمپانی همچنین یک ریموت مدیای بلوتوث اختیاری را هم برای عرضه با این کنسول در نظر گرفته که مانند کنترلر آن دارای میکروفون داخلی می‌باشد.

البته این محصول به عنوان یک دستگاه مبتنی بر تلویزیون، تنها برای بازی به کار نمی‌رود. شیلد امکان اجرای اپلیکیشن‌های گوناگونی را بر روی پلتفرم خود به کاربران می‌دهد و قادر به اجرای محتویات در رزولوشن 4K از طریق سرویس‌های سازگار مانند نت‌فلیکس و یوتیوب می‌باشد. کنسول شیلد از ماه می و با قیمت 199 دلار به همراه یک کنترلر عرضه خواهد شد.


منبع :