صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

فصل جدید بازی های ویدیویی با اپل تی وی

نسل چهارم اپل تی وی (Apple TV) مدتی پیش راهی بازار شد. را در آکاایران ببینید

آکاایران: فصل جدید بازی های ویدیویی با اپل تی وی

آکاایران نسل چهارم اپل تی وی (Apple TV) مدتی پیش راهی بازار شد. دستگاهی که می توان روی آن بازی های ویدیویی مختلف را تجربه کرد. این دستگاه چندان انقلابی نیست، اما یک شروع تازه برای اپل در حوزه ی بازی های کامپیوتری به شمار می رود. البته اپل برای اینکه بخواهد در بازار بازی های ویدیویی حضور داشته باشد، نیازی به ساخت یک کنسول بازی ندارد.

به گزارش آکاایران خیلی ها بر این باور بودند که اگر شرکت اپل امکان بازی کردن روی اپل تی وی را به وجود بیاورد، شرایط کنسول های بازی به خطر می افتد. اکنون در نسل چهارم این دستگاه می توان بازی های مختلف را دانلود کرد و به تجربه ی آن ها پرداخت.
اپل در زمان معرفی این دستگاه روی قابلیت بازی کردن آن زیاد صحبت نکرد و تنها چند بازی معمولی برای آن به نمایش درآورد تا مردم متوجه شوند که می شود با این دستگاه بازی کرد. همچنین در حال حاضر بازی های زیادی برای تجربه ی آن ها روی اپل تی وی وجود ندارد و شرکت اپل در این قسمت ضعیف عمل کرده است.

البته در این تعداد کم، بازی های خوبی مشاهده می شوند. در حال حاضر تنها 18 بازی برای اپل تی وی ساخته شده است.
اگر فکر می کنید که می توانید تمام بازی هایی که برای آیفون خریده اید را روی این دستگاه بازی کنید، کاملا در اشتباه هستید. تنها عنوان هایی را می توان روی اپل تی وی تجربه کرد که برای این دستگاه ساخته شده باشند.
بازی های عرضه شده برای این کنسول آن قدر کم هستند که می توان تمام آن ها را در یک تب و در یک دسته بندی مشاهده کرد.
در آینده بازی های بیشتری برای اپل تی وی عرضه خواهند شد و در هفته های بعدی تعداد بازی های عرضه شده برای این دستگاه بیشتر می شوند. البته اگر بتوان بازی های ساخته شده برای اپل تی وی را به شکل خوبی با کنترل از راه دور این دستگاه بازی کرد، قطعا تجربه ی خوبی به دست می آید. کنترل از راه دور این دستگاه مانند کنترلرهای کنسول Wii ساخته شده است.

کنترل از راه دور این دستگاه به شکل یک کنترلر بازی طراحی شده و با بلوتوث به اپل تی وی متصل می شود.

کنترل از راه دور اپل تی وی Siri Remote نام دارد که می توان با توجه به قابلیت های آن، بازی های مختلفی طراحی کرد. یک قسمت لمسی و چند دکمه روی آن قرار دارد که در شرایط مختلف باید از آن ها استفاده کنید. به طور مثال در بازی Rayman Adventure با فشار دادن قسمت های مختلف صفحه لمسی و دکمه ها کارهای مختلفی می توان انجام داد. در تصویر زیر دقیقا کاربرد این کنترل از راه دور در بازی را مشاهده خواهید کرد.

روی این کنترلر یک سنسور حرکتی هم در نظر گرفته شده که در بازی Asphalt 8 به کار می آید.

حتی چند بازی مانند Battle Supremacy: Evolution برای اپل تی وی ساخته شده اند که برای کنترل کردن آن باید کارهای مختلفی انجام دهید. در این بازی از تمام ویژگی های کنترلر استفاده شده است. البته کنترل بازی خوب از کار در نیامده و نتیجه ی آن تجربه ی یک بازی ناامید کننده است.

در حال حاضر سازندگان بازی برای اپل تی وی باید زمان بیشتری با این دستگاه سپری کنند تا با ویژگی های آن بهتر آشنا شوند.
زمانی که بازی ها به خوبی با کنترلر اپل تی وی کار کنند، تجربه ی بهتری از بازی کردن را به دست خواهید آورد. تا زمانی که بازی های بهتری برای این دستگاه ساخته شوند، لیستی از بازی های خوب این پلتفرم را معرفی می کنیم.

Rayman Adventure
شرکت یوبی سافت تا این لحظه چند نسخه ی مختلف از مجموعه بازی های Rayman را برای پلتفرم های موبایل راهی بازار کرده است. نسخه ی جدید این مجموعه بازی ها با نام Rayman Adventure برای اپل تی وی عرضه شده و یک بازی زیبا و دوست داشتنی است. این بازی در قسمت گرافیک نظر شما را به سمت خودش جلب می کند و موسیقی های بسیار خوبی هم برای آن ساخته شده است.
یوبی سافت این بازی را به شکل رایگان روی فروشگاه اپل قرار داده است.

Asphalt 8: Airborne
اگر می خواهید ببینید که سنسور حرکتی Siri Remote به چه صورت کار می کند، بازی Asphalt 8: Airborne را تجربه کنید. این عنوان یکی از بهترین بازی های Gameloft به شمار می رود.
این بازی رایگان است.

Alto’s Adventure
این بازی روی آیفون و آیپد علاقه مندان بسیار زیادی دارد و اکنون نسخه ی مخصوص آن هم برای اپل تی وی عرضه شده است. بازی گرافیک زیبایی دارد و بازی کننده ها باید شخصیت مخصوص خودشان را که در حال اسکی کردن است، کنترل کنند.
این بازی 2.99 دلار قیمت دارد.

Crossy Road
در این بازی باید با اتومبیل خود تا جایی که می توانید از دست پلیس فرار کنید. بازی Crossy Road به شکلی ساخته شده که بتوان آن را به خوبی روی اپل تی وی بازی کرد.
این عنوان هم به شکل رایگان عرضه شده است.

Badland
بازی Badland در سال 2013 روی آیپد عرضه شد. نسخه ی جدید آن برای اپل تی وی به شکلی ساخته شده که بازی کننده ها می توانند به خوبی آن را به وسیله کنترلر مخصوص بازی کنند.
بازی Badland با قیمت 4.99 دلار عرضه شده است.

منبع: Kotaku

منبع :