صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

افزایش درآمد های شرکت سازنده بازی کلش آف کلنز

را در آکاایران ببینید

نیاز به هیچ توضیحی نیست که بازی کلش اف کلنز این روز ها به یکی از محبوب ترین و همه گیر ترین بازی های جهان مبدل شده است و این داستان در میان کاربران کشور ما هم جاری است.حالا شرکت فنلاندی سازنده این بازی ، سوپر سل اعلام کرده که فروش و سود این شرکت در سال 2014 نسبت به سال گذشته به ترتیب سه و دو برابر شده است.

سوپرسل که بخش عمده آن را  سافت بنک (SoftBank) ژاپن در اختیار دارد، اعلام کرده که سود عملیاتی اش در سال 2014 به 515 میلیون یورو (معادل 564 میلیون دلار) رسیده که رشدی قابل توجه نسبت به 243 میلیون یورو سال 2013 است. مجموع درآمدهای آن هم از 519 میلیون یورو به 1.545 میلیارد یورو افزایش پیدا کرده است.

«ایلکا پانانن» (I. Paananen) مدیرعامل این شرکت در اطلاعیه ای دلیل این رشد درآمد را افزایش کاربران بازی های مشهور این شرکت اعلام کرده است. پانانن همچنین در مصاحبه با یکی از روزنامه های فنلاندی هدف اصلی این شرکت را تولید بازی هایی عنوان کرده که بتوان برای سال ها به بازی آن ها ادامه داد.

وی اظهار داشته تصمیم برای تولید یک بازی جدید و موفق بسیار دشوار است و این شرکت تنها در سال گذشته چهار بازی جدید را پس از تست های اولیه کنار گذاشت. سوپرسل تنها در بازی کلش آو کلنز متوقف نشده و بازی های مشهوری چون «هی دی» (Hay Day) و «بوم بیچ» (Boom Beach) را به دنیا معرفی کرده است.

شرکت سوپرسل در سال 2010 تأسیس شد و اولین بازی خود را در سال 2011 به بازار معرفی کرد. سپس در سال 2013 شرکت ارتباطاتی سافت بنک ژاپن 51 درصد آن را به ارزش 1.5 میلیارد دلار خریداری کرد.موفق ترین بازی این شرکت یعنی کلش آو کلنز در سال 2012 معرفی شد و به سرعت صدر جداول دانلود فروشگاه های آنلاین را در اختیار گرفت. بازی های سوپرسل رایگان هستند، اما درآمدهای آن از طریق سیستم فروش درون برنامه ای بدست می آید.