آکاایران: حتما نام بازی کلش آف کلنز ( Clash of Clans ) و استدیوی سازنده ی آن Supercell را شنیده اید. این استدیو، بازی دیگری به نام کلش رویال ( Clash Royale ) ساخته که از سیستم گیم پلی منحصر به فردی بهره می برد و می تواند گیمر را ساعت ها به خود مشغول سازد. سوپرسل گفته که در ساخت این بازی هیچ یک از دست اندر کاران کلش آف کلنز دستی نداشته و تیم جداگانه ای برای ساخت و توسعه ی این بازی استخدام شده است. ما نیز دست به کار شده و نگاهی به بازی کلش رویال انداخته ایم. در ادامه با آکا ایران همراه شوید.

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا

آکاایران: هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی

به گزارش آکاایران: بازی کلش رویال از مکانیزم جالبی بهره می برد. پس از مراحل آموزشی بازی که نسبتا کامل و جالب است شما می توانید مستقیما وارد جنگ شوید و شروع به کسب افتخارات در Arena کنید. برخلاف بازی کلش آف کلنز که یک بازی وقت گیر است، کلش رویال دارای گیم پلی سریع بوده و برای مبارزه با رقبای خود هیچگونه محدودیتی نخواهید داشت.

ابتدا کمی بهتر است در مورد بازی صحبت کنیم. هدف اصلی بازی این است که در مدت زمان ۳ دقیقه به دشمن خود حمله کرده و قبل از اینکه دشمنتان قلعه ی شما را تخریب کند بتوانید قلعه ی دشمن خود را نابود کنید. برای از بین بردن قلعه ی دشمن خود و همچنین نیروهایی که دشمنتان احضار می کند شما نیز باید دست به کار شده و نیروهایی را احضار نمایید. البته احضار نیرو نیز با مصرف کردن اکسیر صورت می گیرد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در بالا سمت راست زمان باقی مانده از نبرد قرار دارد که شما باید قبل از اتمام آن دشمن خود را شکست دهید البته اگر زمان مسابقه به پایان رسید و نتیجه به صورت برابر بود به زمان مبارزه اضافه شده و یا به حالتی تبدیل خواهد شد که هر گیمری زودتر ساختمانی از حریف را تخریب کند مبارزه را خواهد برد.

ساختمان اصلی

در حال حاضر در بازی دو ساختمان اصلی وجود دارد که شامل یک قلعه و دو برج محافظ می شوند. در صورتی که شما قلعه را از دست دهید در بازی شکست خورده و همچنین با از بین بردن قلعه ی دشمن خود پیروز نبرد خواهید شد. برای بالاتر بردن سطح ساختمان ها شما باید کارت های خود را ارتقا داده یا کارت هایی را در کلن خود هدیه کنید تا لول شاه شما افزایش یافته و در نتیجه با کسب امتیاز لازم، ساختمان ها نیز همراه با لول شاه ارتقا یابند.

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا
بر روی قلعه، شاه قرار دارد که مجهز به یک توپ است. شاه تا زمانی که به قلعه حمله نشده و یا یکی از برج ها تخریب نشده باشد، از خود دفاع نخواهد کرد. اسلحه ی شاه یک توپ است که می تواند با آن به نیروهای زمینی و هوایی حمله کند و محدوده ای که برای دفاع از خود پوشش می دهد ۸ خانه است. در لول اول میزان ضریه ی توپ شاه برابر با ۵۰ بوده و با ارتقای سطح شما، سطح برج ها و قلعه نیز افزایش می یابد.

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا
برای دفاع از قلعه در سمت راست و چپ دو برج وجود دارد. تا زمانی که این برج ها از بین نروند دشمن شما نیروهای خود را تنها می تواند در نیمه ی زمین به سمت خود قرار دهد و حق قرار دادن آن در نیمه ی شما را ندارد. این دو برج می توانند به زمین و هوا حمله کنند و درصورتی که بخواهید سریعا برجی را نابود کنید باید از غول ها برای نبرد استفاده نمایید. شما با از بین بردن هر برج، یک تاج جایزه می گیرید که در نهایت گیمری که بیشترین تاج را برده باشد برنده ی مسابقه است. همانطور که متوجه شدید هر یک از این برج ها برابر یک تاج و تاج سوم نیز قلعه است. محدوده ای که برج ها به دشمنان می توانند حمله کنند ۸.۵ خانه است.

کارت های بازی و نحوه استفاده از آن ها در مبارزه

در حال حاضر در بازی ۴۸ کارت وجود دارد که می توانید ۸ عدد از آن ها را انتخاب کنید تا در مبارزه از آن ۸ کارت استفاده نمایید. ۲۸ عدد از این کارت ها مختص به جنگجوهاست، ۱۰ عدد نیز کارت جادو بوده و ۱۰ کارت ساختمان نیز در بازی وجود دارد که در آینده احتمالا افزایش خواهند یافت. البته سعی خواهیم کرد که تک تک این کارت ها را در مقالات بعدی توضیح داده و نقاط ضعف و قوت آن ها را آشکار سازیم.

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا
در بازی یک جایگاهی قرار دارد که ۴ عدد از ۸ کارت انتخابی شما در آن محل قرار می گیرند. برای استفاده از هر کارت می بایست آن را انتخاب کرده و در محل مورد نظر قرار دهید. هر کارت برای استفاده نیاز به یک میزان مشخصی اکسیر دارد که این اکسیرها از نوار اکسیر در حال افزایش شما کسر می گردند. کارت بعدی نیز در گوشه ی سمت چپ نشان داده شده تا با توجه به کارت بعدی خود استراتژی مناسبی را در نظر بگیرید.

نوار اکسیر در بازی با زمان بندی مشخصی پر می شود. در بازی ساختمان هایی وجود دارند که با ساختن آن ها می توانید زمان پر شدن نوار اکسیر را افزایش دهید. همچنین وقتی بازی به ۱ دقیقه ی پایانی خود رسید میزان افزایش نوار اکسیر دو برابر سریع تر خواهد شد.

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا
برای اینکه با رقیب خود رابطه ای نیز برقرار کنید یک قسمتی قرار دارد که شامل ۴ شکلک و ۶ جمله است. البته در بعضی مواقع استفاده از شکلک ها بازی را جذاب تر می کند مخصوصا زمانی که دشمن را شکست داده اید. برای استفاده از این شکلک ها بایست آیکنی که درون آن سه نقطه قرار دارد را انتخاب کرده و یکی از شکلک ها یا جملات را برگزینید.

بعد از پیروزی چه خواهد شد؟

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا
البته پیروزی در بازی خالی از لطف نبوده و هر بار که شما برنده شوید در کنار کسب تروفی که باعث ارتقا یافتن سطح شما می شود صندوق هایی نیز برنده خواهید شد که می توانید با باز نمودن آن ها کارت های جدید به دست آورید.

تروفی باعث می گردد تا بتوانید در ارنا های سطح بالاتر مبارزه کنید. با بالا رفتن از هر آرنا، کارت های جدیدی باز خواهند شد که می توانید آن ها را از قسمت بازارچه خریداری کنید و یا در صورت داشتن شانس در داخل صندوق هایی که باز کرده اید بیابید.

هرچند، باز کردن این صندوق ها نیز به دو حالت است. حالت اول باید صبر کنید تا زمان باز شدن صندوق ها تمام شود که البته بستگی به کیفیت و سطح صندوق دارد، هرچه صندوق سطح بالاتری داشته باشد نیاز به زمان بیشتری برای باز شدن می خواهد. حالت دوم نیز استفاده از جم است تا در همان لحظه با مصرف جم صندوق را باز نمایید.

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا
نکته ی جالبی که وجود دارد این است که هر مبارزه ای که پیروز شوید یک صندوق دریافت خواهید کرد. البته شما جا برای نگه داشتن ۴ صندوق بیشتر ندارید و در صورتی که ۴ صندوق گرفته باشید، شرکت در مسابقه ی بعدی به شما صندوقی جایزه نمی دهد.

هر سطح صندوق شامل تعداد جایزه ی به خصوصی می شود که به ترتیب شامل سطح های زیر هستند.

 • صندوق چوبی – به صورت زمان بندی شده بعد از هر ۴ ساعت یک صندوق چوبی رایگان به شما داده می شود.
 • صندوق نقره ای – تقریبا اکثر صندوق هایی که پس از هر مبارزه کسب خواهید کرد نقره ای هستند. برای باز کردن این صندوق ها به ۱۸ جم نیاز است.
 • صندوق تاج دار – هر ۲۴ ساعت شما فرصت دارید تا با بدست آوردن ۱۰ تاج در مبارزات، این صندوق را به صورت مجانی باز کنید.
 • صندوق طلایی – این صندوق در مبارزه به شما پاداش داده می شود. همچنین در بازار نیز می توانید آن را بخرید.
 • صندوق جادویی – به ندرت در مبارزات جایزه داده می شوند. همچنین در بازار نیز می توانید خریداری کنید.
 • صندوق سوپر جادویی – تنها در بازارچه قابل خریداری است.

فروشگاه بازی به ۴ بخش تقسیم می شود. در بخش اول شما با طلا می توانید کارت خریداری کنید. هر کارت نیز برای ارتقا به تعدادی کارت جدید نیاز دارد که از صندوق ها یا از بازارچه می توان آن را خریداری کرد. قسمت دوم برای خرید صندوق است که با پیشرفت در آرنا ارزش این صندوق ها نیز افزایش می یابد. بخش سوم برای خرید جم قرار داده شده که با جم ها می توان طلا خریداری کرده و همچنین صندوق ها را باز کرد. برای خرید جم باید پول واقعی در بازی هزینه کنید. بخش آخر نیز برای خرید طلاست.

همانطور که اشاره شد ، برای خرید جم باید پول واقعی در بازی هزینه کنید، اما چگونه می توانیم جم بازی کلش رویال را تهیه کنیم ؟

هم اکنون فروشگاه های زیادی در کشورمان در حال فروش جم این بازی هستند، اما متاسفانه بیشتر این فروشگاه ها مشکلاتی برای کاربران ایجاد کرده اند.برخی گران فروش هستند، برخی دیر جم ها را تحویل می دهند و یا برخی هم پس از دریافت وجه، اصلا جمی تحویل کاربر نمی دهند !

با توجه به این مشکلات ، می بایست در انتخاب فروشگاه خود بسیار دقت کرده و از یک فرشنده معتبر جم های این بازی را تهیه کنید.ما به شما وب سایت فارسی گیفت ( farsigift.ir ) را معرفی می کنیم.فارسی گیفت یکی از قابل اعتماد ترین مراکز فروش انواع گیفت کارت و جم بازی های کلش آف کلنر و کلش رویال است که سابقه درخشانی در این زمینه دارد.

مهمترین ویژگهای وب سایت فارسی گیفت :

 • پرداخت امن و بدون دردسر
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
 • تحویل جم حداکثر تا ۱۰ دقیقه پس از خرید
 • ارزان ترین قیمت در میان تمام فروشگاه های مشابه
 • پشتیبانی بسیار عالی ، حتی در روزهای تعطیل

برای خرید جم بازی کلش رویال اینجا کلیک کنید

ساخت دسته کارت ها برای مبارزه

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا
همانطور که گفتیم شما در بازی می توانید یک دسته از ۸ کارت بسازید. اینکه چه دسته ای ساخته و یا از چه استراتژی استفاده کنید در مقالات مختلف توضیح داده خواهد شد اما برای حال حاضر باید بدانید که کارت ها به سه دسته ی معمولی (به رنگ حاکستری)، نادر (به رنگ نارنجی) و حماسه ای (به رنگ بنقش) تقسیم می شوند. کارت های دیگری نیز که پیدا کرده اید در قسمت ذخایر قرار خواهند گرفت.

البته این آخر ماجرا نیست و شما می توانید کارت های خود را ارتقا نیز بدهید. برای ارتقای هر کارت شما باید به میزان لازم از آن را جمع آوری کنید. بعد از رسیدن به میزان مورد نیاز به سکه های طلا نیاز دارید تا کارت مورد نظر را ارتقا دهید. همچنین در ادامه ی لیست، بخش سومی قرار دارد که کارت هایی را که هنوز نیافته اید را نشان می دهد. نکته ای نیز که باید بدانید این است که هر کارت در آرنای مخصوصی قرار دارد و برای به دست آوردن آن باید به آرنای مورد نظر برسید.

اچیومنت ها

در بازی ۱۱ اچیومنت وجود دارد که کسب آن ها به شما جم و همچنین امتیازاتی برای ارتقای لول شاه داده می شود. برای کسب اچیومنت ها باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • اچیومنت اول – به یک کلن بپیوندید: کافی ست به صفحه ی کلن ها رفته و بعد یک کلن را انتخاب کرده و به آن ملحق شوید تا ۱۰ امتیاز تجربه و ۱۰۰ جم کسب کنید.
 • اچیومنت دوم – به اعضای کلن ۲۵ کارت هدیه دهید: به کلن رفته به کسانی که نیاز به کارت دارند کارت های اضافی خود را هدیه دهید. با هدیه ی ۲۵ کارت شما ۵ امتیاز تجربه و ۳ جم بدست خواهید آورد.
 • اچیومنت سوم – به اعضای کلن ۵۰۰ کارت هدیه دهید. با هدیه ی ۵۰۰ کارت شما ۱۰ امتیاز تجربه و ۵ جم بدست بدست خواهید آورد.
 • اچیومنت چهارم – به اعضای کلن ۲,۵۰۰ کارت هدیه دهید. با هدیه ی ۲,۵۰۰ کارت شما ۲۰ امتیاز تجربه و ۱۰ جم بدست خواهید آورد.
 • اچیومنت پنجم – به آرنای لول ۲ برسید: با مبارزه و کسب ۴۰۰ تروفی می توانید به آرنای لول ۲ برسید. با انجام این کار به شما ۵ امتیاز تجربه و ۳ جم داده خواهد شد.
 • اچیومنت ششم – به آرنای لول ۴ برسید: با مبارزه و کسب ۱۱۰۰ تروفی می توانید به آرنای لول ۲ برسید. با انجام این کار به شما ۱۰ امتیاز تجربه و ۵ جم داده خواهد شد.
 • اچیومنت هفتم – به آرنای لول ۶ برسید: با مبارزه و کسب ۱۷۰۰ تروفی می توانید به آرنای لول ۲ برسید. با انجام این کار به شما ۲۰ امتیاز تجربه و ۱۰ جم داده خواهد شد.
 • اچیومنت هشتم – ۲۰ کارت جمع آوری کنید. با به دست آوردن ۲۰ کارت می توانید ۵ امتیاز تجربه و ۳ جم به دست آورید.
 • اچیومنت نهم – ۲۰ کارت جمع آوری کنید. با به دست آوردن ۳۰ کارت می توانید ۱۰ امتیاز تجربه و ۵ جم به دست آورید.
 • اچیومنت دهم – ۲۰ کارت جمع آوری کنید. با به دست آوردن ۴۰ کارت می توانید ۲۰ امتیاز تجربه و ۱۰ جم به دست آورید.
 • اچیومنت یازدهم – یک مسابقه را در منوی TV Royale تماشا کنید. TV Royale آخرین منوست که یک آیکن تلویزیون با شکل یک تاج در وسط آن دارد. به این منو رفته و یک مسابقه را تماشا کنید تا ۵ امتیاز تجربه و ۵ جم بدست آورید.

در انتها باید بگویم که این مقاله با توجه به نسخه ی ۱.۲.۱ بازی نوشته شده و در صورت انتشار بروزرسانی جدید در مقاله ی دیگری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه می توانید آخرین نسخه ی منتشر شده از بازی را برای اندروید و iOS دانلود کنید.

هر آنچه که باید از کلش رویال بدانید + دانلود آخرین نسخه از بازی - آکا

Clash Royale

 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Supercell
 • سیستم عامل: اندروید (۴.۰.۳ به بالا) – آی او اس (۷.۰ به بالا)
 • حجم: ۹۰ مگابایت
اندروید
گوگل پلی
مدیا فایر
آی او اس
iTunes
مدیا فایر

در صورتی که دانلود از گوگل پلی برای شما مقدور نیست می توانید از وب سایت های زیر برای تبدیل لینک گوگل پلی به فایل دانلودی مستقیم ، کمک بگیرید :

apk-dl | evozi | Apkleecher | downloader-apk

تهیه شده در آکا ایران

.

منبع :

تبلیغات