آکاایران: امروز مراسم بیلد 2016 مایکروسافت برگزار شد و این کمپانی از تازه ترین دست آورد های خودش رونمایی کرد. یکی از این دست آورد ها ویژگی Dev Mode ایکس باکس وان است که استارتی برای دریافت اپلیکیشن های یونیورسال ویندوز توسط این کنسول بازی خواهد بود. 

به گزارش آکاایران: سرانجام مایکروسافت همانطور که قولش را داده بود کنسول های ایکس باکس وان را آماده دریافت اپلیکیشن های یونیورسال ویندوز خواهد کرد. امروز و طی مراسم بیلد 2016 مایکروسافت به طور رسمی اعلام کرد که کنسول ایکس باکس وان تا تابستان سال جاری و پس از دریافت بروزرسانی ویژه، میزبان ویژگی Dev Mode خواهد بود. علاوه بر آن شاهد حضور دستیار صوتی کورتانا نیز در این کنسول بازی خواهیم بود که به کاربران قابلیت های زیادی نظیر پخش موزیک در پس زمینه را خواهد بخشید.

ایکس باکس

آکاایران: قابلیت Dev Mode ایکس باکس وان ؛ گامی به سوی دریافت اپلیکیشن های یونیورسال ویندوز

فیل اسپنسر رئیس بخش ایکس باکس در اینباره می گوید:

“ویندوز بهترین پلت فرم برای جامعه عظیم توسعه دهندگان بازی ها است. در حال حاضر ویندوز یک اکو سیستم باز برای توسعه است و هرکسی می تواند بازی ها و اپلیکیشن های مدنظرش را در آن طراحی نماید. این اپلیکیشن ها و بازی ها با قرار گرفتن در این اکوسیستم می توانند از طریق دیوایس های ویندوزی اسمارت فون، کامپیوتر شخصی و کنسول ایکس باکس به طور گسترده ای اجرا شوند.”

علاوه بر آن، تمامی خریداران کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت می توانند به زودی از آن به عنوان یک کیت جهت توسعه اپلیکیشن ها استفاده کنند. در بروزرسانی های آینده ویژگی جذابی به نام  Dev Mode در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که به این امر سرعت می بخشد. البته از امروز پیش نمایشی از حالت Dev Mode ایکس باکس وان در دسترس خواهد بود و کاربران می توانند بین محیط توسعه دهندگان و محیط مصرف کنندگان به راحتی سوئیچ کنند. مایکروسافت نام محیط توسعه دهندگان را Dev Home نامگذاری کرده است.

منبع :theverge
.

منبع :

تبلیغات