آکاایران: فروشگاه GameStop که به عنوان بزرگترین خرده فروش بازی های رایانه ای و کنسول ها شناخته می شود، آمار و ارقام مالی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ خود را منتشر کرده و به نظر می رسد فروش نرم افزاری پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان در این خرده فروشی چه برای عناوین جدید و چه برای عناوین دست دوم به طور پیوسته در حال رشد است.

به گزارش آکاایران: در طول سال مالی ۲۰۱۵، فروش نرم افزارهای جدید برای کنسول های نسل حاضر ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است. این حالی است که فروش عناوین دست دوم تقریبا دو برابر قبل شده و ۸۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

روند افزایشی بازی ها در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ کمی متعادل تر، اما کاملا مناسب است: افزایش ۴۲ درصدی برای بازی های جدید و افزایش ۵۲ درصدی برای بازی های دست دوم.فروش نرم افزاری پلی استیشن ۴

در مقابل، اوضاع برای کنسول های نسل قبل چندان بر وفق مراد پیش نمی رود. با توجه به آمار و ارقام، در سال ۲۰۱۵  درآمد حاصل از عناوین جدید برای کنسول های نسل قبل با کاهش شدید ۶۴ درصدی و  عناوین دست دوم با کاهش ۲۸ درصدی مواجهه شده اند.

در ادامه به مشاهده جدول های آماری درآمد فروشگاه GameStop از فروش نرم افزاری کنسول های نسل هفتم و هشتم در سال مالی ۲۰۱۵ می پردازیم:

پلی استیشن

آکاایران: افزایش فروش نرم افزاری پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان در آمار GameStop

سال مالی ۲۰۱۵

پلی استیشن

سه ماهه چهام سال مالی ۲۰۱۵

منبعDualShockers
.

منبع :

تبلیغات