آکاایران: همان طور که احتمالا در جریان قرار گرفته اید، از دیروز برخی از هموطنان به هنگام اجرای بازی های محبوب سوپرسل نظیر کلش آف کلنز و کلش رویال با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند و امکان ورود به بازی برایشان وجود ندارد. در پی این ماجرا شایعات زیادی درباره فیلتر شدن کلش آف کلنز (Clash of Clans) منتشر شد و شاهد سیل واکنش های مردم به این اتفاق بودیم. اما امروز حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای به تمامی شایعات پایان داد.

به گزارش آکاایران: به دنبال موج شایعات درباره فیلتر شدن کلش آف کلنز و کلش رویال، کانال رسمی تلگرام بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نقل از کریمی قدوسی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. در پیام کوتاه منتشر شده در این کانال آمده است:

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در رابطه با فیلتر شدن کلش آف کلنز ، این مشکل را اختلال در شبکه اینترنت خواند و از رفع شدن آن در آینده نزدیک خبر داد.

گفته می شود این بیانیه براساس پیگیری های انجام شده از کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و کافه بازار منتشر شده و این مشکل همیشگی نخواهد بود.

بازی های رایانه ای

آکاایران: مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای: فیلتر شدن کلش آف کلنز حقیقت ندارد!

فیلتر شدن کلش آف کلنز ؛ از شایعه تا واقعیت

جالب است بدانید چند هفته پیش بنیاد ملی بازی های رایانه ای گزارش ویژه ای درباره بازی «کلش آف کلنز» تهیه کرده و از این بازی با عنوان «منفور محبوب» یاد کرده بود و آن را یکی از پدیده های تجاری بازار بازی های رایانه ای ایران دانسته است.

گرچه هنوز شاهد بیانیه رسمی و معتبری از سوی کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیستیم اما آن طور که به نظر می رسد، به زودی امکان اجرای بازی بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی فراهم خواهد شد.

تهیه شده درGadgetnews
.

منبع :

تبلیغات