آکاایران: بازی نهنگ آبی در ایران نیز قربانی گرفت. در حالی که تصور می کردیم چالش نهنگ آبی دیگر به پایان رسیده است، خبری مبنی بر خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در اصفهان ایران شدیدا خبرساز شد.

به گزارش آکاایران: بازی نهنگ آبی، چندی پیش به تیتر اصلی رسانه های خبری و پست های شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها تبدیل شد. این بازی برای اولین مرتبه در سال 2013 خلق شد، اما بعد از گرفتن اولین قربانی در سال 2015، تا سال جاری مسکوت ماند. اما انتشار مجدد یک کلیپ مربوط به خودکشی دو دختر در یکی از کشورهای خارجی حدود دو ماه قبل، سبب شد باز هم این بازی بر سر زبان ها بیفتد. و حالا متاسفانه می بینیم با وجود اطلاع رسانی های بسیار زیاد، اکنون بازی نهنگ آبی در ایران نیز قربانی گرفته است.

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد! | گجت نیوز - آکا

آکاایران: بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد! | گجت نیوز

خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران

به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان، دو دانش آموز دختر در روز شنبه بیست و نهم مهر، تحت تاثیر چالش نهنگ آبی از پل روگذر چمران به پایین پریدند. در حالی که یکی از آن ها شدیدا مجروح شده، فرد دیگر در اثر سقوط جان خود را از دست داده است. در پی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 به منظور اطلاع رسانی درباره سقوط دو دختر نوجوان از پل روگذر در شهر اصفهان، یک تیم فوریت های پلیسی بلافاصله به محل اعزام شد.

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد! | گجت نیوز - آکا

یکی از این دختران 16 ساله بوده و دیگری نیز 15 سال بیشتر نداشته است. متاسفانه دختر اصفهانی کم سن و سال تر، بعد از سقوط در دم جان خود را از دست داده است. فرد دیگر، که به شدت مصدوم شده است، به بیمارستان منتقل شد. بر اساس گزارش های منتشر شده، متاسفانه حال دختر نوجوان 16 ساله جان سالم به در برده وخیم است.

همچنین بخوانید:

چالش نهنگ آبی و 8 حقیقت تکان دهنده در مورد این بازی شیطانی

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان درباره تاثیر پذیرفتن این دو دختر از بازی نهنگ آبی در ایران اعلام کرد آن ها، پیش از پریدن از پل روگذر، توسط یک دستگاه ضبط صوت با خانواده خود خداحافظی کرده و علت کار خود را بازی چالش نهنگ آب در فضای مجازی عنوان کرده بودند. حتی دانش آموز 16 ساله زنده مانده از حادثه نیز دلیل این کار را بازی نهنگ آبی اعلام کرده است. تصویر زیر مربوط به محل رخ دادن حادثه بوده و نشان می دهد مردم در اطراف صحنه جمع شده اند.

همچنین بخوانید:

بازی نهنگ آبی شروعی برای پایان زندگی است؛ هرآنچه باید در مورد بازی نهنگ آبی بدانید

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد! | گجت نیوز - آکا

متاسفانه با وجود مطالب زیاد منتشر شده درباره بازی نهنگ آبی و هشدار درباره لزوم هشیاری والدین، چنین اتفاق تلخی رخ داده است. همانطور که بارها و بارها به آن اشاره کردیم، افراد جوان و بزرگسال کمتر به دام چنین چالش هایی می افتند و تا امروز تمامی قربانیان بازی نهنگ آبی نوجوان بوده اند. حتی می بینیم اولین قربانی بازی نهنگ آبی در ایران نیز یک دختر نوجوان بوده که 15 سال بیشتر نداشته است.

همچنین بخوانید:

مراحل بازی نهنگ آبی ؛ چالش 50 روزه تا خودکشی به دستور نهنگ آبی

تهیه شده در :گجت نیوز
.

منبع : gadgetnews.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

خودکشی بخاطر کلش

تبلیغات