در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بازی های رایانه ای = افزایش خطر ابتلا به دیابت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای بازی ها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بازی های رایانه ای

= افزایش خطر ابتلا به دیابت
بازی های رایانه ای

آکاایران: بازی های رایانه ای = افزایش خطر ابتلا به دیابت


آکاایران: تحقیقات دانشمندان نشان داده است، بازی های رایانه تاثیر منفی بر وضعیت سلامت نوجوانان دارد. وابستگی آنها به بازی ها می تواند سبب ایجاد چاقی، مشکلات خواب، دیابت و، افزایش آسیب پذیری آنها منجر شود.

پدیده ی حال حاضر

دانشمندان اشاره یکنند هر ساله تعداد بیشتری از کودکان و نوجوانان به بازی های ویدئویی اعتیاد پیدا می کنند و این تاثیر مستقیمی بر زندگی اجتماعی و درنتیجه منجر به ابتلا به بیماری های سیستمیک در آنان خواهد شد.
به گزارش آکاایران: یکی از محققین این مطالعه، کاترین موریسون از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، فولرتون (ایالات متحده آمریکا) در مقایسه داده ها میان کودکان علاقه مند به بازی و گروه تحت نظر و کنترل شده با شرایط یکسان طبقاتی و اجتماعی و درآمد مشابه، مشخص شد که بازی ها هیچگونه تجربه و آموزه ای برای زندگی واقعی آنان به دنبال نخواهد داشت.
در ارزیابی ها مشخص شد نوجوانانی که از ساعت هوشمند استفاده می کنند به سبب پالس های منتشر شده دچار افزایش ضربان قلب، استرس و خواب آلودگی همچنین تغییرات فیزیلوژیکی بدن هستند.
علاوه براین دانشمندان طی یک نظر سنجی عمومی ومنظم درجه وابستگی افراد به بازی های کامپیوتری را مشخص کرده اند.

نتایج تحقیقات

شایع ترین مشکل در نوجوانان، اعتیاد به بازی های ویدئویی، می باشد که به نوبه خود سبب کاهش مدت و کیفیت خواب، افزایش اختلالات در سوخت و ساز، چاقی و افزایش آسیب پذیری می شود.
در نوجوانان که درجه وابستگی آنان به بازی های کامپیوتری 10 از 14 بود، از عواملی نظر کلسترول بالا رنج می برند همچنین بدن آنان نسبت به انسولین ایمنی پیدا می کند در نتیجه در معرض ابتلا به دیابت می باشند.همچنین پیش بینی می شود این کودکان در دوران جوانی و بزرگسالی درگیر عواقب ناشی از بازی های مخرب نظیر اعتیاد و قمار شوند.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله بازی های رایانه ای = افزایش خطر ابتلا به دیابت شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بازی های رایانه ای = افزایش خطر ابتلا به دیابت گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
تبلیغات