‫معرفی بازی شکارچی؛ پرندگان خشمگین در لباس خلبانان ایرانی‬

آکاایران: ‫معرفی بازی شکارچی؛ پرندگان خشمگین در لباس خلبانان ایرانی‬

آکاایران: برخلاف تصور خیلی ها ایده انگری بردز اوریجینال نبود. داستان از این قرار است در سال 2009 استودیو Rovio برای کلید زدن ساخت پنجاه و دومین بازی ویدیویی خود، تصمیم به مرور ایده های پیشنهادی اش می گیرد. درست خواندید، قبل از انگری بردز آنان پنجاه و یک اثر تولید کردند.

به گزارش آکاایران: در این بین، طرح یکی از بازیسازان توجه اعضای روویو را به خود جلب می کند؛ طرحی که تنها یک تصویر کشیده شده از پرندگان خشمگین بدون دست و پا بود. روویو از ایده به شدت استقبال می کند و با وجود این که هنوز هیچ دیدگاهی پیرامون دیگر بخش های بازی نداشتند، تصمیم می گیرد شخصیت های اثر بعدی خود را همین موجودات تشکیل دهند.

از طرفی همان سال بازی های فیزیکی به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده بودند. بنابراین استودیو مورد بحث بر آن می شود تا مکانیزم های گیم پلی پروژه جدید خود را از این نوع بازی ها الهام بگیرد. اکنون تنها یک مشکل بزرگ دیگر سد راه روویو قرار داشت؛ شخصیت های منفی.

‫معرفی بازی شکارچی؛ پرندگان خشمگین در لباس خلبانان ایرانی‬
‫معرفی بازی شکارچی؛ پرندگان خشمگین در لباس خلبانان ایرانی‬
‫معرفی بازی شکارچی؛ پرندگان خشمگین در لباس خلبانان ایرانی‬ قوانین فیزیک به خوبی در بازی پیاده سازی شده.

اگر به خاطر داشته باشید، در هنگام پرتاب پرندگان می توانستید مسیر حرکت آنان را ببینید. چون در شکارچی جنگنده ها ساکن نیستند، این ویژگی تنها برای بار اول که یک سلاح جدید را می خواهید امتحان کنید وجود داشته و دفعات بعدی را باید خودتان حدس بزنید.

شاید در نگاه اول، این المان بازی را کمی سخت کند و با خود بگویید کاش استودیو سازنده جهت را نیز نشان می داد. ولی بیشتر که دقت کنید، متوجه خواهید شد وجود قابلیت «نشانه گیری» بازی را بسیار ساده تر کرده و ارزش واقعیش را از بین می برد.

بالاتر به نکته خیلی مهمی که انگری بردز را نسبت به آثار هم سبک خود متمایز نمود، اشاره کردیم؛ طراحی مراحل. خوشبختانه شکارچی هم از این ویژگی مستثنی نبوده و با مراحل متنوعی طرف هستیم که می تواند تا حدودی ساعت ها سرگرم تان کند. البته بازی را که تمام کردیم نکته ای جالب از این بخش توجه مان را به خود جلب کرد.

‫معرفی بازی شکارچی؛ پرندگان خشمگین در لباس خلبانان ایرانی‬ کافه بازار

منبع :

تبلیغات