‫چرا باید ۲۰۰ هزار تومان برای بازی پیاده شویم؟‬

آکاایران: ‫چرا باید ۲۰۰ هزار تومان برای بازی پیاده شویم؟‬

آکاایران: با اینکه وقت زیادی برای بازی کردن ندارم، اما هنوز هم به هر کسی که می رسم، در اولین صحبت ام پیشنهاد خرید یک کنسول بازی می دهم. البته منظورم کسانی است که گیمر نیستند؛ وگرنه گیمرها که مطمئنا یکی دو کنسول و یک کامپیوتر درست و حسابی در خانه شان پیدا می شود.

به گزارش آکاایران: قصه نگویم؛ به هر کسی که پیشنهاد خرید یک کنسول را می دهم، در اولین جمله اش از قیمت بالای بازی ها می نالد. البته بد هم نمی گوید. در حال حاضر باید برای خرید بازی های پلی استیشن4 و ایکس باکس وان، نزدیک به 200 هزار تومان پیاده شوید. قبل از هر چیز بیایید موضوعی را بررسی کنیم. بازی، یک سرگرمی گران است. منظورم هم برای مملکت و ملت ما نیست؛ منظورم برای مخاطبان اصلی اش است.

این همه بازی که دور و برمان پیدا می شوند، برای ما ساخته نشده اند. با این حال، همین بازی ها برای مخاطب اصلی شان هم گران هستند. در حال حاضر هر بازی در آمریکا 60 دلار قیمت دارد. 60 دلار کم نیست. به همین دلیل است که گیمرها نقد می خوانند. به همین دلیل است که سایت های مختلفی بازی ها را بررسی می کنند. البته دلایل ادبی و تاثیری که نقد روی پیشرفت صنعت دارد همگی به جای خود، اما گیمرها نقد می خوانند تا بدانند آیا باید 60 دلار برای خرید فلان بازی هزینه کنند یا نه.

سوال اصلی: چرا بازی گران است؟ اگر بخواهم کوتاه بگویم، می توانم به مقدار زمانی که بازی سرگرم تان می کند اشاره کنم. اگر سینما در فرنگ 30-40 دلار هزینه دارد، نهایتا 2 ساعت کسی را سرگرم می کند. اما یک بازی 60 دلاری قرار است در بدترین حالت، 10 ساعتی سرگرم تان کند؛ نقش آفرینی های چند صد ساعته هم که به جای خود.

‫چرا باید ۲۰۰ هزار تومان برای بازی پیاده شویم؟‬ مشکلی بزرگ گریبان گیر گیمرهای مملکت ما شده است. متاسفانه بازی های کپی و دانلودی، گیمرهای ما را بد عادت کرده اند. البته اینکه خودم هم زمانی تا دل تان بخواهد بازی کپی می خریدم را انکار نمی کنم. زمانی که پلی استیشن2 کنسول اصلی ام بود، با اینکه همیشه نقدها و سایت های بازی را می خواندم و کم و بیش انتخابی بازی می خریدم، باز هم ممکن بود روزی به میدان توپخانه بروم و با 20 عدد بازی به خانه برگردم.

خودتان تصور کنید؛ 20 عدد بازی را مفت خریده اید. خودتان چه قدر برای آن بازی مایه می گذارید؟ یک مثال کوچک می زنم. ساخت هر شماره ی جی تی ای یا متال گیر، 7-8 سالی طول می کشد؛ یعنی نزدیک به یک دهه، عده ای شب و روز در استودیویی نشسته اند تا این بازی که شما آن را با قیمتی کمتر از هزار تومان خریده بودید را بسازند.

هنوز هم کسانی را می شناسم که خوب بودن یک بازی را با حجم اش می سنجند؛ یعنی می گویند: “آیا فلان بازی ارزش 20 گیگابایت دانلود را دارد؟!”

‫چرا باید ۲۰۰ هزار تومان برای بازی پیاده شویم؟‬ در حال حاضر، اگر 200 هزار تومان برای خرید یک بازی هزینه کرده اید،، ارزش اش را می دانید. لحظه ای درنگ کنید؛ خودتان فکر کنید چگونه از بازی های اصل تان مراقبت می کنید و قربان صدقه شان می روید. بگذارید ساده بگویم: تازه صنعت بازی را درک کرد ه اید. بازی گران است؛ بازی ارزشمند است و از همه مهم تر، هزینه ای که برای خرید یک بازی کرده اید، صنعت گیم را زنده نگه داشته. آن همه بی خوابی هایی که یک عده بازی ساز کشیده اند، به هدر نرفته است.

قیمت بازی ها بالاست. این موضوع را نمی توان انکار کرد. نگذارید این موضوع مانع بازی کردن تان بشود. از این پس حسابی نقد و بررسی بخوانید، وب سایت های بازی را دنبال کنید و انتخابی بازی بخرید. این قول را به شما می دهم: یک پلی استیشن4 یا ایکس باکس وان به همراه جی تی ای 5 یا فیفا بخرید و تا ماه ها همین ها سرگرم تان خواهند کرد. بقیه ی بازی ها هم به موقع به کلکسیون تان اضافه خواهند شد.


منبع :

تبلیغات