حل مشکل serious error

بازی های رایانه ای

آکاایران: ‫5+1 شاتگان برتر در بازی های رایانه ای و ویدیویی‬

آکاایران: بی شوخی می گویم: “می توانید میزان خوب بودن یک بازی اکشن اول شخص را با شاتگان های اش بسنجید!” یک شاتگان خوب، کارتان را راحت نمی کند؛ شاتگان خوب، شاتگانی است که استفاده از آن نیازمند مهارت و تمرین باشد. از سوی دیگر شات گان بد، اسلحه ای است که به شما اجازه می دهد از هر فاصله ای دشمنان را مثل مور و ملخ روی زمین بریزید. یک شات گان خوب، کاری می کند تا احساس کنید خفن ترین قهرمان دنیا هستید. یک شات گان بد هم اصولا کاری می کند تا در و دیوار یک بازی را دنبال اسلحه ای بهتر بگردید و نهایتا هم بی خیال بازی کردن اش بشوید.

به گزارش آکاایران: شاتگانی که خوب طراحی شده باشد، نشانه گیری راحتی دارد. یک شاتگان خوب، هر چه به دشمن نزدیک تر باشد، موثرتر عمل می کند.

شاتگان ها یکی از مهم ترین اسلحه ها در بازی های ویدیویی هستند. یکی از جالب ترین مشخصه های شاتگان ها، نحوه ی پر کردن آن ها است؛ طوری که صدای گلوله گزاری یک شاتگان، از لذت بخش ترین بخش های استفاده از این اسلحه هاست. برخی شاتگان ها، از میان باز می شوند و باید گلوله ها را در لوله ی آن ها قرار دهید. برخی هم مثل اسلحه های دیگر پر می شوند و می توانند پشت سر هم شلیک کنند. البته شات گان هایی مثل شات گان T800 در «ترمیناتور 2» هم وجود دارند؛ شاتگان هایی که آن قدر خفن اند که می چرخند و پر می شوند؛ البته فقط به دست آرنولد!

در ادامه، پنج شاتگان برتر در بازی های ویدیویی را از دیدگاه خودمان انتخاب کرده ایم. مثل همیشه، در نظر داشته باشید که این شاتگان ها، در گوشه و کنار ذهن ما بوده اند و ممکن است شما هم شاتگان های خفن تری در خاطرتان داشته باشید. حتما از آن ها برای ما و دیگران در بخش نظرات بگویید.

5. Flak Cannon در Unreal Tournament

اسلحه ی Flak Cannon، یکی از بهترین و بامزه ترین شاتگان های دنیای بازی های رایانه ای و ویدیویی است. شلیک کردن با این اسلحه حسابی لذت بخش است و با توجه به اینکه تیرهای Flak Cannon از در و دیوار کمانه می کنند، می توان بازی کننده ها را با شلیک های زیبایی نابود کرد. هر شلیکی که Flak Cannon می کند، این حس را به شما می دهد که تیرتان خطا نرفته است. این اسلحه حتی حالت دومی هم دارد که به عنوان نارنجک انداز عمل می کند. اگر جان زیادی ندارید می خواهید در بین شلم شوربایی که در آنریل است، خودتان را نجات دهید، باید Flak Cannon را به بیرون بکشید و پشت سر هم شلیک کنید!

بازی های رایانه ای4. Boneduster در Bulletstorm

بازی Bulletstorm، یکی از بهترین اکشن های اول شخص چند وقت اخیر است؛ با این حال، حسابی به این بازی ظلم شده و گیمرها زیاد سراغ آن نرفته اند. بازی یک شاتگان درست و درمان داشت. Boneduster، شاتگان Bulletstorm، چهارلول بود و با هر شلیک اش، دشمنان را از وسط به دو نیم می کرد. فکرش را بکنید، هر بار که دشمنان را با این شاتگان تکه و پاره می کردید، کلی امتیاز نصیب تان می شد. با این حال، داستان این جا تمام نمی شود؛ Boneduster حالتی دارد که در آن، چهار گلوله ی داخل لوله های اش را با یک شلیک خالی می کند. شلیک چهارگلوله ی این شاتگان به صورت همزمان می تواند حتی غولآخرهای بازی را هم از پای در بیاورد.

بازی های رایانه ای

3. Gnasher در Gears of War

شاتگان مجموعه بازی های «چرخ های جنگ»، یکی از معروف ترین و بهترین شاتگان های بازی های ویدیویی است. با Gnasher می توانید از نزدیک حتی سرسخت ترین دشمنان بازی را هم لت و پار کنید. منظورمان هم به معنای واقعی کلمه، لت و پار کردن است. هر شلیک Gnasher، هیولاهای مقابل تان را تکه تکه می کند. بخش تک نفره ی بازی به کنار، تنها کافی است در بخش چندنفره ی گیرز، دست بازی کننده ای یک Gnasher ببینید؛ آن وقت است که باید در افق محو بشوید و آن منطقه را ترک کنید! مبارزه ی بین دو بازی کننده که هر دو Gnasher به دست دارند، یکی از لذت بخش ترین تجربه های بازی کردن گیرز است.

بازی های رایانه ای

2. Double Shotgun در Serious Sam

فکرش را بکنید، قرار است با گله ی بزرگی از هیولاهای مختلف، آن هم با بالاترین سرعت ممکن، مبارزه کنید. تنها چیزی که به دردتان می خورد، یک شاتگان است؛ شاتگانی که با قدرت و سرعت بالا، می تواند هیولاها را به زمین بریزد. هر بار که ماشه ی Double Shotgun را می کشید، هر دو گلوله ی این شاتگان دولول، شلیک می شود. گلوله های این شاتگان هم اصلا پخش نمی شوند، در نتیجه باید از فاصله ی نزدیکی شلیک اش کنید. پخش کم گلوله های این شاتگان، کاری کرده اند تا از آن برای قلع و قمع کردن دشمن های کوچک تر استفاده نکنید و گلوله های تان را روی سر دشمن های بزرگ خالی کنید. با چند شلیک Double Shotgun به راحتی می توانید غول های بی شاخ و دم Serious Sam را نابود کنید.

بازی های رایانه ای

1. Shotgun در Doom

بازی Doom در سال 1993 عرضه شد و یک تنه تمام معادلات ساخت شوترهای اول شخص را تغییر داد. اگر امروز در هر بازی شوتر، یک سلاح کمری، مسلسل، راکت لانچر یا شاتگان دارید، به خاطر قواعدی است که Doom قبل از هر بازی دیگری برای این ژانر تعیین کرده. شاتگان Doom به این دلیل بهترین شاتگان تاریخ بازی های ویدیویی است که گلوله های اش به بهترین حالت ممکن پخش می شوند. اگر شاتگان Doom را از نزدیک شلیک کنید، گلوله ها به هدفی که در مقابل تان دارید برخورد و بدون شک او را به چند قطعه ی کوچک و مقدار زیادی خون تبدیل می کنند! از فاصله ی دور شلیک کنید و گلوله های تان بین چند هیولایی که مقابل تان است تقسیم می شود و هرکدام سهم خودشان را دریافت می کنند. سرعت پر کردن شاتگان Doom برخلاف دیگر شاتگان ها، زیاد نیست؛ اما قدرتی دارد که دل تان نمی آید این شاتگان را کنار بگذارید. مهم ترین نکته ی شاتگان Doom را فراموش نکنیم: “بنگ! و تمام”

بازی های رایانه ای

انتخاب اضافه: Rot Gut

می دانید چرا با شاتگان بازی Rot Gut حال می کنیم؟ چون صدای اش را از بازی Doom برداشته اند! سازنده ی بازی ایرانی Rot Gut، شخصا از خالق Doom اجازه گرفته تا از افکت خفن شات گان Doom در بازی اش استفاده کند. البته دیگر عناصر شاتگان Rot Gut را هم نباید از یاد ببریم. هر بار که با شاتگان Rot Gut شلیک می کنید، زمین زیر پای تان می لرزد! شاتگان بازی آن قدر هم قوی است که هر شلیک اش، پیکسل به پیکسل خون دشمنان تان را به زمین می ریزد. سازنده ی بازی می داند که شاتگان ارزشمند است؛ به همین دلیل هم مهمات زیادی برای آن در بازی قرار نداده. برای اینکه شاتگان Rot Gut را به دست بگیرید، باید حواس تان به تیرهایی که شلیک می کنید باشد و برای اسلحه تان، با سکه هایی که جمع می کنید، مهمات بخرید. اگر Rot Gut را بازی نکرده اید، پیشنهاد می کنیم آن را از استیم بخرید و حتما بازی کنید.

بازی های رایانه ای


منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

حل مشکل serious error

تبلیغات