loading...
5+1 منوی بازی برتر - آکا

آکاایران: 5+1 منوی بازی برتر

آکاایران: زمانی که دیسک یک بازی را در کنسول تان می گذارید یا آیکون اش را از روی صفحه ی کامپیوتر اجرا می کنید، اولین چیزی که بازی در مقابل تان می گذارد، منوی اش است. یک منوی خوب، می تواند شما را از همان ابتدای کار جذب بازی کند. اگر حس خوبی از منوی بازی بگیرید، با این حس خوب بازی را شروع می کنید و تجربه ی کلی تان از آن عنوان بهتر می شود.

به گزارش آکاایران: منوهای مختلفی در بازی های ویدیویی دیده ایم. برخی منوها مثل منوی تمام شماره های فاینال فانتزی، با موسیقی شان کاری می کنند که دل تان نمی آید بازی را شروع کنید؛ بعضی منوها مثل منوی «متال گیر سالید 3»، تعاملی هستند و می گذارند در آن ها بازی کنید؛ بعضی دیگر هم مثل منوی بازی «اره برقی آب نباتی»، از نظر هنری جذاب هستند و چشم شما را درگیر نقاشی های شان می کنند.

فکرش را بکنید، خیلی از بازی ها را با منوی شان به خاطر دارید؛ یعنی اگر منوی یک بازی قدیمی را مقابل تان بگذارند، حس نوستالژی تان گل می کند و دل تان می خواهد دوباره پای آن بازی ها بنشینید.

در ادامه، منوهای برتر بازی های ویدیویی را از دید خودمان انتخاب کرده ایم. احتمالا منوهای دیگری هم در ذهن شما هستند که از قلم افتاده اند. حتما از آن ها در بخش نظرات برای ما و دیگران بگویید.

5+1 منوی بازی برتر - آکا
5 – L.A Noire

«نوآر لس آنجلس» یا همان L.A. Noire از بازی هایی است که حسابی به آن ظلم شده. نوآر لس آنجلس یک بازی ماجرایی کلاسیک بود؛ یعنی باید در آن به گشت و گذار در محیط می پرداختید، با شخصیت های مختلف صحبت می کردید و پرونده های مختلفی را به سرانجام می رساندید. با این حال، متاسفانه بازی شبیه به GTA معرفی شد و اکثر کسانی که از آن انتظار یک GTA در دهه ی 30 میلادی را داشتند، ناامید از پای بازی بلند شدند. منوی نوآر لس آنجلس از همان ابتدا با یک موسیقی Jazz آرام شروع می شود و حس و حال امریکای قدیم را برای تان زده می کند. آن سایه های عمیق و کوچه ی سیاه و سفید منوی بازی هم که به جای خود. یک منوی خوب، باید مثل نوآر لس آنجلس تمام عناصر بازی را در خودش جای داده باشد.

5+1 منوی بازی برتر - آکا
4 – FIFA 10

چند سالی است که الکترونیک آرتز  با هر شماره ی جدید مجموعه ی فیفا، سطح ساخت منوهای بازی را یک مرحله افزایش می دهد. منوهای فیفا، سال به سال زیباتر می شوند و گشت و گذار در آن ها هم ساده تر می شود. از اخبار روز باشگاه مورد علاقه تان گرفته تا تمام بخش های بازی، در یک نگاه مقابل تان هستند. با این حال، انقلاب منوهای فیفا برای اولین بار در فیفا 10 صورت گرفت. از همان ابتدا که وارد فیفا 10 می شدید، بازی کنترل یک بازیکن را در دست تان قرار می داد. منوی فیفا 10، یک بخش تمرینی با دوربین سوم شخص بود. این بخش آن قدر تر و تمیز و زیبا از آب درآمده بود که دوست نداشید وارد منوی اصلی بازی شوید. در حال حاضر دیگر در اولین لحظه، وارد بخش تمرینی دو به دوی فیفا نمی شوید، اما این بخش هنوز هم در شماره های جدید فیفا وجود دارد.

5+1 منوی بازی برتر - آکا
3 – Dirt 2

بر و بچه های استودیوی بازی سازی کدمسترز نه تنها می دانند چگونه یک بازی مسابقه ای خوب بسازند، بلکه از هیچ چیز برای بازی های شان کم نمی گذارند. منوهای مجموعه بازی های Dirt و هم چنین بازی های Grid به زیبایی شان شناخته می شوند؛ زیبایی که عناصر هر بازی را هم در خودش جای داده است. برای مثال، منوی Dirt 2 در یک کاروان است. هر بار که منو را بالا و پایین می کنید، وارد منطقه ای جدید از کاروان می شوید. می توانید حتی از کاروان بیرون بیایید و خودروی تان را به همراه جمعیتی که دور و برش است ببینید. گرافیک و صداگذاری هم در منوی Dirt 2 در بالاترین حد خود قرار دارد.

5+1 منوی بازی برتر - آکا
2 – Brutal Legend

اگر به خاطر حس خوبی که منوی شماره ی یک مان به ما می دهد نبود، بدون شک منوی «افسانه ی بی رحم» (Brutal Legend) را به عنوان برترین منوی بازی های ویدیویی انتخاب می کردیم. منوی Brutal Legend با صحنه ای از بازی «جک بلک» شروع می شود. جک بلک وارد یک فروشگاه موسیقی می شود و صفحه ای را مقابل تان می گذارد. این صفحه، همان منوی بازی است. از همان ابتدای دیدن منوی Brutal Legend می دانید که با یک بازی درباره ی موسیقی طرف هستید. پشت و روی صفحه ای که در مقابل تان قرار گرفته، و جلد آن، بخش های مختلف منوی بازی هستند. حتی اگر کلیدی را فشار ندهید و به منوی بازی نگاه کنید، حرکات جالبی را می بینید. منوی افسانه ی بی رحم از همان ابتدا به شما می گوید که می خواهید پا به دنیای موسیقی بگذارید و افسانه ای بشوید.

5+1 منوی بازی برتر - آکا
1 – Mafia

منوی مافیا را به این دلیل دوست داریم که برای مان خاطره انگیز است. منوی مافیا سبک و سیاقی کاملا قدیمی دارد. از فونت نوشته ها گرفته تا افکت بالا و پایین کردن منوها، حس خوبی به ما می دادند. با این حال، بخش مهم این منو، عناصری از بازی است که در گوشه و کنار آن پیدا می شود. یک دستگاه تایپ قدیمی، نقشه ی شهر Lost Heaven، تعدادی اسلحه و یک سیگار برگ، دکوراسیون منوی اصلی بازی هستند. پوسترهای قدیمی امریکایی و قاب عکس روی میز را هم فراموش نکنید. با تمام این اوصاف، بهترین بخش این منو، موسیقی آن است؛ موسیقی که گوش دادن  به ان، حس نوستالژی مان را قلقلک می دهد.

5+1 منوی بازی برتر - آکا

انتخاب اضافه: The Last of Us

منوی «آخرین ما»، درست مثل داستان و شخصیت های اش، ذهن تان را مشغول می کند. همانطور که در طول بازی، مدام از خود درباره ی انگیزه ی شخصیت ها و روند حرکت داستان می پرسید و سعی می کنید اتفاقات را هضم کنید، منوی آن هم بی دلیل ساخته نشده است. منوی The Last of Us از طرفی پنجره ای را نشان تان می دهد؛ پنجره ای که شاید بتوان رگه هایی از امید را در آن دید؛ با این حال، این پنجره هم حال و روز خوبی ندارد. هیچ چیز در دو سمت این پنجره زیبا نیست. حس پوچ بودن را هم با موسیقی مینیمالیستی این منو، بیش از هر چیز دیگری درک می کنید.

منبع :

تبلیغات