‫دیزنی از صنعت ساخت بازی خارج شد‬

آکاایران: ‫دیزنی از صنعت ساخت بازی خارج شد‬

آکاایران: شرکت «دیزنی اینترکتیو» (Disney Interactive) اعلام کرد که روند ساخت بازی Disney Infinity را متوقف کرده و دیگر عنوان جدیدی برای کنسول های بازی منتشر نمی کند.

به گزارش آکاایران: شرکت دیزنی اعلام کرد که دیگر بازی تولید نمی کند و از این به بعد لایسنس بازی های خودش را به شرکت ها و استودیوهای مختلف می فروشد. حتی دیزنی استودیوی Avalanche Software سازنده ی مجموعه ی Disney Infinity را هم تعطیل کرده است.

این شرکت در بیانیه ای گفت:” تصمیم گرفتیم نحوه ی فعالیت خودمان در صنعت بازی را تغییر دهیم. از این به بعد تنها لایسنس بازی های خودمان را به شرکت های مختلف می فروشیم. این تغییر به این معنا خواهد بود که ساخت مجموعه بازی های Disney Infinity متوقف می شوند و استودیوی Avalanche Software هم تعطیل خواهد شد.”

شرکت دیزنی چند سال پیش با خرید استودیوی لوکاس آرتز وارد صنعت بازی سازی شد. استودیوی لوکاس آرتز در آن زمان مشغول ساخت قسمت جدیدی از مجموعه بازی های جنگ ستارگان به نام Star Wars 1313 بود که نظر بسیاری از گیمرها را به سمت خودش جلب کرده بود؛ اما در کمال ناباوری دیزنی استودیوی لوکاس آرتز را هم تعطیل کرد. این شرکت به جز ساخت مجموعه ی Disney Infinity بازی دیگری را راهی بازار نکرد و مجموعه بازی های جنگ ستارگان هم توسط شرکت EA ساخته می شود و خود دیزنی نقشی در ساخت آن ها ندارد.

لازم به ذکر است که شرکت وارنر که همانند دیزنی از دنیای سینما به حوزه ی تولید بازی های کامپیوتری وارد شد، عملکرد بسیار خوبی داشته و بازی های مطرح و با کیفیتی مانند The Witcher 3 و سری Batman Arkham را منتشر کرده است.


منبع :

تبلیغات