loading...
آپدیت جدید ویندوز 10

آکاایران: ‫آپدیت جدید ویندوز 10 به درد گیمرها می خورد‬

آکاایران: در بروزرسانی دیروز ویندوز 10، مایکروسافت دو قابلیت جدید که قول اش را ماه گذشته داده بود، به این سیستم عامل اضافه کرد. قابلیت خاموش کردن V-Sync به ویندوز 10 اضافه شده است. گیمرها می توانند از این پس به جای این قابلیت، از G-Sync و FreeSync که به ترتیب دو شرکت انویدیا و AMD آن ها را ساخته اند، استفاده کنند.

به گزارش آکاایران: مایکروسافت با همکاری برخی شرکت های بازی سازی، امکان اجرای بازی ها را در پلتفرم UWP ویندوز 10 فراهم کرده است. یعنی اجرای بازی ها روی ویندوز 10، ساختاری شبیه به رابط کاربری ایکس باکس وان دارد؛ طوری که می توان بازی را بدون اینکه در پنجره ی خاصی اجرا شود، به صورت تمام صفحه در ویندوز اجرا کرد. حتی می توان در گوشه و کنار بازی، دیگر کاشی های ویندوز 10 (Tile) را هم دید.

مایکروسافت در بیانیه ای گفته است: “با استفاده از این قابلیت جدید، می توانید قفل سرعت اجرای بازی های تان را بردارید (یعنی فریم ریت بازی را آنلاک کنید). انتظار داریم بازی های Gears of War: Ultimate Edition و Forza 6 این قابلیت را در آینده ی نزدیک برای تان به نمایش بگذارند.”

آپدیت جدید ویندوز 10قابلیت V-Sync، فریم ریت اجرای بازی را با نرخ بروزرسانی تصویر مانیتور هماهنگ می کند. خاموش کردن این قابلیت، به بازی اجازه می دهد تا از نهایت قدرت کارت گرافیک استفاده کند و سرعت اجرای بازی را تا حد ممکن بالا ببرد. با این حال، زمانی که سرعت اجرای بازی، با توانایی مانیتور در اجرای آن تصویر هماهنگی ندارد، خط هایی روی صفحه ی مانیتورتان می بینید.

دو قابلیت G-Sync و FreeSync در برخی مانیتورها قرار داده شده اند و این توانایی را به مانیتور می دهند تا زمان رندر شدن هر فریم توسط بازی را تشخیص دهند و خودشان را به صورت اتوماتیک، با این فریم انطباق دهند. در نتیجه، می توان بازی را با نهایت سرعت ممکن اجرا کرد و خطوط شکستگی را هم روی صفحه ی مانیتور مشاهده نکرد.

اگر ویندوز 10 دارید، احتمالا این بروزرسان جدید را به صورت خودکار دریافت کرده اید، با این حال، امکان دانلود این بروزرسان از لینک زیر هم وجود دارد.

دانلود آپدیت جدید ویندوز 10 از وب سایت مایکروسافت


منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات