کنسول بازی

آکاایران: ‫فیل اسپنسر: کنسول بازی ایکس باکس 1.5، چندان جالب نیست!‬

آکاایران: شایعات زیادی در حال حاضر وجود دارد که از عرضه به روزرسانی تازه ای برای نسل فعلی کنسول های خانگی سونی و مایکروسافت، حکایت می کند. با این حال، به نظر می رسد که یکی از دو دو شرکت مذکور، به پیشرفت تدریجی در کنسول های نسل حاضر خود علاقه ای نداشته باشد. رئیس ایکس باکس، به تازگی اعلام کرده است که علاقه ای به کنسول بازی ایکس باکس 1.5 ندارد. برای جزئیات بیشتر، همراه ترنجی باشید.

به گزارش آکاایران:
فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس در مایکروسافت بیلد 2016 اعلام کرده است که کنسول ایکس باکس 1.5 برای تیم وی، چندان جذابیت ندارد. هم چنین، اسپنسر گفته است:

من علاقه ای به ایکس باکس 1.5 ندارم؛ اگر ما بخواهیم رو به جلو حرکت کنیم، من می خواهم که در اعداد نیز پیشرفت داشته باشیم. نظر ما این است که کنسول مان، عملکرد خوبی دارد؛ قابل اعتماد است و سرورها نیز، مشکلی ندارند. اگر ما بخواهیم رو به جلو حرکت کنیم، همان طور که گفته ام، من می خواهم که (نسخه جدید ایکس باکس) یک تغییر واقعاً قابل توجه برای مردم باشد؛ یک به روزرسانی (قابل توجه ).
علاوه براین، فیل اسپنسر اعلام کرده است که اطلاعی از برنامه های سونی برای برای آینده کنسول پلی استیشن 4 ندارد. اظهارات رئیس بخش ایکس باکس، نشان می دهد که مایکروسافت برروی یک به روزرسانی برای کنسول ایکس باکس وان، مشغول به کار است و این به روزرسانی در مقایسه با کنسول بازی فعلی مایکروسافت، تغییرات قابل توجه ای را در خود جای داده است.

پلی استیشن 4K، احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی، عرضه خواهد شد

سونی، هیچ اعلامیه رسمی را برای آینده کنسول پلی استیشن 4، منتشر نکرده است اما منابع متعددی، گزارش می دهند که نسخه به روزرسانی شده این کنسول بازی، می تواند بازی ها را با رزولوشن 4K اجرا نماید و پشتیبانی بهتری از پلی استیشن VR خواهد داشت.

به نظر می رسد در کنسول جدید سونی، شاهد افزایش توان پردازش گرافیکی آن باشیم و هم چنین، عملکرد پردازنده یا همان CPU در مقایسه با نسل فعلی پلی استیشن، با بهبود مواجه شده است.

مایکروسافت و سونی، هردو منتظر هستند تا یکی از آن ها، اطلاعات جدیدی را از نسخه به روزرسانی شده کنسول نسل حاضر خود منتشر نماید زیرا به خوبی می دانند که نسخه جدید کنسول های خانگی آن ها با قیمت تازه که از نظر سخت افزاری، قدرت مندتر شده اند؛ می تواند روند فروش کنسول های خانگی را تغییر دهد.

در حال حاضر، شایعه شده است که کنسول پلی استیشن 4K با قیمت 499 دلار یا یورو، عرضه خواهد شد و نسخه ای که شامل پلی استیشن VR می شود، احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی، ارایه می شود. سونی ادعا دارد که این شرکت، موفق به فروش بیش از 36 میلیون واحد از کنسول پلی استیشن 4 شده است و گزارش های شخص ثالث، نشان می دهد که مایکروسافت، تنها 20 میلیون واحد از کنسول بازی ایکس باکس 1 را به فروش رسانده است.

منبع :

تبلیغات