استودیوی بازی سازی Lionhead تعطیل شد - آکا

آکاایران: استودیوی بازی سازی Lionhead تعطیل شد

آکاایران: همان طور که از قبل مشخص شده بود، مایکروسافت قصد داشت استودیوی بازی سازی Lionhead را تعطیل کند. این اتفاق روز گذشته رخ داد و این استودیو به خاطره ها پیوست.

به گزارش آکاایران: مایکروسافت سرانجام استودیوی Lionhead خالق بازی های Fable و Black & White را تعطیل کرد.

پس از توقف تولید بازی Fable: Legends، استودیوی بازی سازی Lionhead هم تعطیل شد. البته کارمندان این استودیو در سمت های مختلف به استودیوهای دیگر مایکروسافت منتقل خواهند شد.

مایکروسافت پس از تعطیل کردن این استودیو گفت:” در طول شش هفته ی گذشته تصمیم های مهمی درباره ی این استودیو گرفتیم. بسیاری از کارمندان Lionhead به استودیوهای دیگر ما می روند و خود استودیو هم تعطیل خواهد شد. ما از تمام اعضای این استودیو تشکر می کنیم، آن ها یکی از دلایلی بودند که ایکس باکس با موفقیت های زیادی مواجه شد.”

استودیوی بازی سازی Lionhead در سال 1996 توسط «پیتر مولینیو» (Peter Molyneux) تاسیس شد. مولینیو یکی از صاحب سبک های صنعت بازی های کامپیوتری به شمار می رود که عنوان های مختلفی مانند Black & White و Fable را خلق کرده. مایکروسافت این استودیو را در سال 2006 خرید.

استودیوی بازی سازی Lionhead تعطیل شد - آکا

پیتر مولینیو، بنیان گذار استودیوی Lionhead

البته مولینیو در سال 2012 از این استودیو جدا شد و استودیوی جدیدی به نام 22Cans را تاسیس کرد. استودیوی بازی سازی Lionhead در چند سال گذشته مشغول ساخت بازی Fable: Legends بود. این عنوان نقش آفرینی قرار بود به صورت رایگان برای ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه شود.

هنوز مشخص نیست که آینده ی مجموعه بازی های Fable چه خواهد شد. امیدواریم که مایکروسافت استودیوی دیگری را برای ساخت دنباله ی این بازی در نظر داشته باشد.

 

منبع :

تبلیغات