loading...
‫مایکروسافت تولید اکس باکس ۳۶۰ را متوقف می کند‬

آکاایران: ‫مایکروسافت تولید اکس باکس ۳۶۰ را متوقف می کند‬

آکاایران: امروز مایکروسافت در پستی در وبلاگ رسمی خود که توسط «فیل اسپنسر» به رشته تحریر درآمده رسماً اعلام کرده که بنا دارد پس از یک دهه به تولید اکس باکس ۳۶۰ خاتمه دهد. اسپنسر در نوشته ی خود آورده «اکس باکس ۳۶۰ برای همه ی اهالی مایکروسافت محصولی ارزشمند محسوب می شود.» و پس از آن توضیح داده که یک دهه عرضه ی آن به بازار فرصت هایی استثنایی را برای آنها رقم زده است.

به گزارش آکاایران: وی سپس خاطر نشان ساخته وقتی ده سال از عمر دستگاهی می گذرد رفته رفته تامین قطعات برای آن دشوار خواهد شد و این دقیقاً همان نکته ایست که سبب گشته مایکروسافت تصمیم بگیرد ساخت نسل پیشین کنسول بازی اش را متوقف نماید. ناگفته نماند که غول نرم افزاری ساکن ردموند، کماکان به فروش کنسول مورد بحث ادامه خواهد داد تا موجودی انبارهای اش به اتمام برسند.

بد نیست یادآور شویم اکس باکس ۳۶۰ اولین بار در اواخر ۲۰۰۵ راهی بازار شد و با گذشت مدت زمان اندکی به موفقیتی عظیم دست یافت و در گذر ایام ۸۰ میلیون عدد از آن توسط کاربران خریداری شدند؛ رقمی که حتی از میزان فروش اکس باکس اصلی نیز بیشتر بوده است.

جانشین این دستگاه هم با نام اکس باکس وان، از ۲۰۱۳ در اختیار علاقه مندان قرار گرفته و البته این روزها گفته می شود مایکروسافت می خواهد یک نسخه ی به روز شده از آن را تولید و عرضه کند.

در این بین فیل اسپنسر به هواداران اطمینان داده که در آینده ی پیش رو بازهم پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری از مدل ۳۶۰ را ادامه خواهند داد و سرورهای اکس باکس لایو مربوطه نیز آنلاین باقی خواهند ماند و به این ترتیب هنوز امکان بازی کردن بر خط توسط این کنسول وجود خواهد داشت.

مایکروسافت از چندی پیش امکان سازگار کردن و اجرای برخی از بازی های ۳۶۰ روی اکس باکس وان را فراهم آورده بود و همین امر خود نشانه ای بود از کوششی برای کم رنگ تر ساختن نسل پیشین کنسول بازی این شرکت. نباید فراموش کنیم یک دهه تولید محصولی مانند اکس باکس ۳۶۰ در نوع خود هنری ویژه به حساب می آید، زیرا گزارش ها حاکی از آن هستند که نینتندو با گذشت ۴ سال، در تامین قطعات Wii U با چالش هایی مواجه شده است و خطوط تولیدش به همین علت مشکلاتی را تجربه می نمایند.

منبع :

تبلیغات