loading...
‫معرفی بازی سایمن؛ نابغه یا دیوانه؟‬

آکاایران: ‫معرفی بازی سایمن؛ نابغه یا دیوانه؟‬

آکاایران: حتی اگر سینمایی حلقه را ندیده باشید، احتمالا خلاصه ای از داستان آن را شنیده اید. در این فیلم، فیلمی وجود داشت که اگر انسانی آن را می دید پس از طی چند روز دخترک زیبارویی از تلویزیون بیرون آمده و کارش را می ساخت. در عنوانی که می خواهیم امروز معرفی کنیم اوضاع کمی برعکس شده.

به گزارش آکاایران: پس از تعویض کانال های بسیار زیاد توسط سایمن، شخصیت اصلی، تلویزیون که کاسه صبرش سرازیر می شود، پسرک شیطان را به داخل خود می کشد. طی این حادثه، سایمن به زمان های مختلف سفر کرده و اتفاقات گوناگون بامزه ای برایش رخ می دهد. با ما و معرفی آخرین اثر خوش ساخت استودیو تانگو همراه باشید تا بیشتر با ماجراجویی سایمن آشنا شوید.

سایمن به صورت کلی دارای 24 مرحله است؛ مراحلی که از محیط های متنوعی تشکیل شده و برای رهایی از آنان باید وظایفی را انجام دهید. اما سوال اینجاست چگونه می توان از چنگال کابوسی که اکنون گرفتارش شده ایم، رها گردیم.

‫معرفی بازی سایمن؛ نابغه یا دیوانه؟‬ هر مرحله دارای شی های مخفی است که با پرتاب توپ یا هرچیزی به آنان می توانید کشف شان کنید. به عنوان نمونه در تصویر سمت راست، خفاش یکی از چیزهای پنهان این قسمت است. علاوه بر این، شاهد شخصیت دزد کلیدی که هستیم که هنگام مشاهده اش باید سه بار روی وی ضربه بزنید. برای آزاد سازی برخی مراحل نیازمند انجام این دو کار خواهید بود.

این کار با پرتاب وسایلی صورت می گیرد. برای درک بهتر بگذارید گیم پلی را به صورت کلی توضیح دهیم. سایمن به صورت عمودی در تلفن همراه اجرا شده و پس از انتخاب مرحله مورد نظر، وارد برنامه تلوزیونی اش می شوید. اینجا وسیله ای در ابتدای تصویر قرار گرفته و باید با دست یا شیئی کمکی آن را سمت هدف مورد نظر پرتاب کنید.

اصلا چرا این قدر توضیح می دهیم، بیایید با مثالی ختم جلسه را اعلام کنیم. به عنوان نمونه در مرحله ای باید توپ بسکتبال را به تور بیندازید یا با پرتاب سنگ به جایی که انسان های نخستین هستند باعث کشف آتش شوید. حتی جایی مجبورید به دانشمندان برای کشف های بزرگ تاریخ کمک کنید.

برای شروع بازی هیچ عجله ای نکنید و قبل از ورود به انتخاب مراحل، صدای برنامه هایی که پخش می شود را هم بشنوید.

اگر به مثال ها بالا دقت کرده باشید یکی از مهمترین المان های مثبت بازی را متوجه خواهید شد؛ تنوع. در بازی هایی مانند سایمن تنوع محیطی باعث می شود تا بازیکن احساس خستگی نکند. علاوه بر این، اگر سازنده بتواند از پتانسیل های آنان برای تغییر جزئی مکانیزم های گیم پلی استفاده کند، اشتیاق برای اتمام بازی تا پایان حفظ شود.

خوشبختانه این مسئله در سایمن وجود دارد و سازنده سعی نموده با ایجاد تنوع در هر مرحله تازگی را به رگ های اثر خود تزریق کند. البته با وجود تمام المان های مثبت بازی، متاسفانه پرتاب ها بیش از حد به معقوله شانس تکیه کرده و دقت کمتر به چشم می خورد.

این حرف بدین معنی نیست که برای پیروزی نیازمند جهت گیری درست و تنظیم میزان قدرت پرتاب نخواهید بود، بلکه کنترل تمامی این معقولات کمی زیادی در سایمن مشکل است. اما با تمام این حرف ها همچنان داشتیم از بازی و محیط شاد آن لذت می بردیم که ناگهان با صحنه زیر مواجه شدیم:

‫معرفی بازی سایمن؛ نابغه یا دیوانه؟‬
‫معرفی بازی سایمن؛ نابغه یا دیوانه؟‬ بازی دارای سه مرحله برای بخش چند نفره نیز است که در تصویر راست می توانید یکی از آنان را مشاهده کنید. بدون شک تاکنون که تصاویر را دیده اید متوجه طراحی بسیار خوب بازی و شاهد آن شده اید که در کنار گرافیک تکنیکی خود لحظات مفرحی را برای بازیکن به ارمغان می آورد. موزیک و آواهایی که در طول بازی می شنوید نیز به خوبی با محیط سازگار است.

البته نباید یک طرفه هم به قضیه نگاه کرد. بالاخره سازنده داخلی باید به نوعی درآمد خود از ساخت بازی را به دست آورد. ولی بهتر بود روش دیگری امتحان شود. مثلا اگر ویدیویی تبلیغاتی ببینید، شانس این را دریافت خواهید کرد تا حتی پس از پایان مرحله بتوانید آن را سه ستاره کنید.

در هر صورت امیدواریم این مشکل به سرعت حل شود، چون سایمن اثر قابل احترامی است و حتی اگر در نگاه اول حجم بازی کمی زیاد به نظر برسد، اما به واسطه حضور المان های مثبت و شادی که در متن اشاره کردیم تجربه اش می تواند بسیار لذت بخش باشد. امیدواریم با رفع مشکلات بازی، شاهد یک ماجراجویی شیرین تر با سایمن باشیم. برای اطلاعات بیشتر، بازی به تازگی برای گوگل پلی نیز منتشر شده.

سایمن - Simon Genius Crazy

  • قیمت : رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده : تانگو گیمز
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 141 مگابایت

دانلود

  • گوگل پلی
  • کافه بازار

منبع :

تبلیغات