پلی استیشن 4

آکاایران: ‫وال استریت ژورنال: پلی استیشن 4 جدید پیش از عرضه پلی استیشن وی آر معرفی می شود‬

آکاایران: هنوز سونی خبری را در این رابطه تایید نکرده اما چند روزی است که شایعات مربوط به ساخت پلی استیشن 4 جدیدی شنیده می شود؛ کنسولی که قادر است علاوه بر نمایش ویدیوهای 4K، بازی ها را نیز در چنین رزولوشنی اجرا نماید.

به گزارش آکاایران: این خبر پیش از این توسط دو مرجع معتبر کوتاکو و یوروگیمر تایید شده بودند و حالا وال استریت ژورنال نیز اطلاعات بیشتری در اختیار گذاشته است. سیستم جدید «قدرت و گرافیک پیشرفته تری» نسبت به پلی استیشن 4 کنونی دارد اما قرار نیست کنسول های پیشین از رده خارج شوند و پشتیبانی از آن ها تا انتهای نسل ادامه می یابد.

در گزارش آمده که: «دارندگان پلی استیشن 4 کنونی، اگر می خواهند از تمام ظرفیت های گرافیکی استفاده کنند، باید مدل جدید را بخرند. اگرچه هر دو مدل از مجموعه نرم افزارهای یکسانی بهره مند خواهند شد.»

در واقع این طور تصور کنید کنسول قدیمی بازی را در حالت 1080p و کنسول جدیدتر همان عنوان را با رزولوشن 4K اجرا می کند. البته شاید تفاوت های دیگری هم وجود داشته باشد، به خصوص در زمینه بازی های پلی استیشن وی آر.

همین منبع به وال استریت ژورنال گفته که کنسول جدید سونی پیش از ماه اکتبر (زمان عرضه پلی استیشن وی آر) معرفی خواهد شد. بنابراین شاید در E3 و شاید هم در گیمزکام آلمان، شاهد رونمایی از این کنسول باشیم.

قیمت و تاریخ عرضه دقیقی در مورد این کنسول جدید شنیده نشده. اگر گفته های مربوط به ارتقای سخت افزاری اکس باکس وان هم حقیقت داشته باشد، با حضور سه کنسول جدید (NX از نینتندو را فراموش نکنید) شاهد شکل گیری یک دوره میان-نسلی نیز هستیم.

منبع :

تبلیغات