پلی استیشن

آکاایران: ‫توسعه پلی استیشن 4K توسط دیجیتال فاندری تایید شد‬

آکاایران: گزارشی دیگر از سوی دیجیتال فاندری، وجود پلی استیشن 4.5 یا پلی استیشن 4K (دومی نام زیباتری به نظر می رسد) را یک بار دیگر تایید می کند. هفته پیش، وبسایت کوتاکو که اعتبار بالایی در زمینه لو دادن اطلاعات مهم دارد، از ساخته شدن پلی استیشن 4 جدیدی با قابلیت اجرای بازی های 4K خبر داد.

به گزارش آکاایران: دیجیتال فاندری که بخشی از وبسایت یوروگیمر به حساب می آید، در مقاله ای تحت عنوان «ما می دانیم پلی استیشن 4.5 واقعی است – اما سونی چرا آن را می سازد؟» از دلایل ساخته شدن چنین کنسولی گفت و احتمالات را بررسی کرد.

دیجیتال فاندری می گوید که بیش از یک منبع، این دستگاه را PlayStation 4K خطاب کرده. آزمایشگاه های تحقیق و توسعه سونی در حال بررسی و تست نسخه های آزمایشی هستند و این کمپانی ژاپنی قصد دارد تا علاوه بر نمایش تصاویر و ویدیوهای 4K، بازی ها را نیز با چنین کیفیتی روی کنسول خود اجرا کند.

سخت افزار جدید، به GPU قدرتمندتری مجهز شده و روی تکنولوژی APU ارتقا یافته AMD که روی مدل کنونی نیز هست فعالیت می کند. APU جدید احتمالا دیگر یک چیپ 28 نانومتری نیست و به 14 یا 16 نانومتر، استانداردهای امروز صنعت خواهند رسید.

منبع :

تبلیغات