loading...
‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬

آکاایران: ‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬

آکاایران: بازی برش طناب (Cut the Rope) روندی را در دنیای بازی‌های نامرتب (casual game) آغاز کرد که در آن، هدف جمع‌آوری موارد پراکنده در محیط بازی بوده است در حالی که پازل‌هایی باید حل شده و یا از موانعی عبور شود. تازه‌ترین بازی با استفاده از این روند، تحت عنوان TripTrap (عبور از تله‌ها) ارائه شده که کاراکتر اصلی آن یک موش است و هدف در این بازی، جمع‌آوری تکه‌های پنیر قرار گرفته در یک ماز می‌باشد.

عنوان
TripTrap
توسعه دهنده
Duello Iletisim Hizmetleri A.S.
پلتفرم
iOS
رتبه محتوایی
4+
حجم
58.4MB
قیمت
$0.99

به گزارش آکاایران: شاید تصور کنید که فرمول این بازی بسیار قدیمی شده باشد، اما چنین بازی‌هایی کاملا به نحوه‌ی اجرا بستگی داشته و به نظر می‌رسد که TripTrap دارای مکانیزم‌های گیم‌پلی جدیدی باشد. بگذارید ببینیم این ویژگی‌های جدید چگونه هستند.


گیم‌پلی

در TripTrap، شما نقش یک موش را بازی می‌کنید که در اطراف ماز در حال دویدن است. این موش در یک خط مستقیم حرکت کرده و شما قادر به توقف یا تغییر جهت او نخواهید بود. اگر به یک گوشه از مسیر برسد، فقط آن را دور زده و به حرکت خود به صورت وارونه ادامه می‌دهد. شما می‌توانید این موش را وادار به پرش از یک مسیر به مسیر دیگر کنید و این تنها کنترلی است که شما بر این موش خواهید داشت. پس از چندین مرحله، همچنین حق سریع‌تر کردن دویدن آن را کسب می‌کنید.

‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬

در نقطه‌های پراکنده از این ماز، موانعی وجود دارند که باید از آن‌ها بگذرید تا سه تکه از پنیر در هر سطح را جمع کنید. نحوه‌ی گذشتن از این موانع نیازمند ترفندهای بازی است زیرا شما فقط می‌توانید از یک مسیر به مسیر دیگر پریده و توانایی توقف و یا چرخش را ندارید.

‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬

در ابتدا شاید با تله‌های ساده‌ای روبه‌رو شوید که گذشتن از آن‌ها برای شما کاری نداشته باشد اما در سطوح بعدی به تله‌ها و موانع بسیار سخت‌تر خواهید رسید. همچنین تکه‌های پنیر در سطوح بعدی دارای تایمر هستند و اگر شما در زمان مشخص آن‌ها را جمع‌آوری نکنید، پنیرها فاسد و غیرقابل دسترس می‌شوند. شما مجبور به جمع‌آوری تمامی قطعات پنیر در یک مرحله نیستید و یا حتی می‌توانید از همه‌ی آن‌ها بگذرید. اما برای باز کردن قفل مجموعه‌ی سطح بعد بازی نیاز به جمع‌آوری مقدار مشخصی از تکه‌های پنیر دارید.

‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬

این بازی در قالب چهار مجموعه سطوح ارائه شده که هر کدام دارای بیست سطح هستند. همچنین یک حالت پازل برای هر مجموعه وجود دارد که در آن می‌توانید یک سطح از بازی را دوباره انجام دهید اما این بار دارای حق تعداد محدودی پرش هستید از این رو باید تعداد حرکات موش خود را حساب‌شده انجام دهید تا به جمع‌آوری تمامی قطعات دست یافته و همچنین مرحله را به اتمام برسانید.

‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬

این بازی یک کلاه در اختیار شما قرار می‌دهد تا در برابر تله‌ها و موانع، شکست‌ناپذیری موقت داشته باشید. به طور پیشفرض تعداد این کلاه‌ها چهار عدد است اما می‌توانید تعداد بیشتری از آن‌ها را به وسیله‌ی خرید برنامه‌ای دریافت کنید. اگرچه بدون این کلاه‌ها نیز قادر به تکمیل کامل این بازی خواهید بود.

‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬

گیم‌پلی‌ها در مراحل اولیه کاملا ساده هستند اما در سطوح بعدی سطح دشواری بازی نیز افزایش می‌یابد. در این مواقع در صورتی که خواهان پرش درستی هستید باید سریع تر باشید و اندکی برنامه‌ریزی نیز برای اطمینان از مسیر درست الزامی است. TripTrap به هیچ وجه در دسته‌ی بازی‌های دشوار قرار نمی‌گیرد اما به اندازه‌ی کافی جذاب است تا شما را به چالش بکشد.


گرافیک و صدا

از لحاظ بصری، بازی TripTrap واقعا خوب به نظر می‌رسد. گرافیک و انیمیشن آن به خوبی انجام شده و دارای سطح بالایی است. در صورت اجرای بازی بر روی iPad Air با رزولوشن بالای صفحه‌نمایش رتینای آن به یک لذت فوق‌العاده خواهید رسید. از نظر صوتی، این بازی حرف خاصی برای گفتن ندارد اما نمی‌توان از آن شکایتی نیز داشت.

‫بررسی بازی TripTrap مخصوص دستگاه های iOS‬


جمع‌بندی

TripTrap یک بسته‌ی کاملا شگفت‌آور سرگرم‌کننده می‌باشد. گیم‌پلی آن که به طور منصفانه‌ای چالش برانگیز است، با سرگرمی‌های زیادی همراه می‌باشد و قادر به جذب بزرگسالان و کودکان به یک اندازه خواهد بود. با صرف هزینه‌ی یک دلاری، به یک سرگرمی با حجم مناسب و لذت‌بخش دست می‌یابید. این بازی بر روی تبلت آیپد ایر بررسی شده است.

دانلود در: App Store

منبع :

loading...
تبلیغات