‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

آکاایران: ‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

آکاایران: بالاخره کمپانی مایکروسافت، از نسل جدید کنسول های بازی مبتنی بر تلویزیون، به نام Xbox One پرده برداری کرد. ایکس باکس وان، اولین کنسول جدید مایکروسافت در طی هفت سال اخیر است. بنابراین ما انتظارات زیادی از این کنسول داریم، به ویژه آن که در حال حاضر سونی و Nintendo، اولین گام خود را در چشم انداز نسل بعدی کنسول های بازی برداشته اند. در ادامه جزئیات کاملی را در مورد این رونمایی بزرگ و خصوصیات آن که در کنفرانس مایکروسافت در ردموند واشنگتن برگزار شده است، برای شما آورده ایم.

به گزارش آکاایران: اولین ایکس باکس، در پاییز سال ۲۰۰۵ عرضه شد، که انگار نزدیک به یک میلیون سال پیش بوده است ... حتی اگر هفت و نیم سال از آن رویداد گذشته باشد. با این حال، اگر هم برخی از کارشناسان فن آوری، در ارزش پلتفرم های سخت افزاری بازی در عصر حاضر تشکیکی ایجاد کنند، باز هم می گوییم که این رونمایی، در بهترین موقعیت برای معرفی کنسول جدید انجام شده است.

‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

طراحی

ایکس باکس وان، بزرگ، شیک و مشکی می باشد و به نظر می رسد که مانند قطعه ای از دستگاه های سمعی بصری است. واحد Kinect و کنترلر آن نیز دوباره طراحی شده اند. Kinect و ایکس باکس وان، در واحدی منحصر به فرد، با گوشه های زاویه دار اسپرت و بدنه ی مشکی براق جعبه مانند بسته بندی شده اند. به عنوان یک دستگاه، با توجه به ماموریت ایکس باکس وان در گره زدن سرگرمی درون یک سیستم همه کاره ی مدرن، این سیستم واقعا یک قطعه ی استادانه در کنار سینمای خانگی به نظر می آید. البته این ایکس باکس، در مقایسه با کنسول های فعلی که سعی در باریک تر شدن دارند، بسیار بزرگ طراحی شده است.

نام ایکس باکس وان، یک راه اندازی مجدد و شروعی دوباره را برای علاقه مندان به بازی نوید می دهد. همچنین ممکن است از امروز به بعد، استراتژی ها و قطعات PC جدیدی از سوی مایکروسافت، همراه با این کنسول جدید معرفی شوند.

سرگرمی خانگی

مایکروسافت اطمینان داده است که این کنسول، سبک بهتری از اتصال در برقراری ارتباطی هماهنگ میان تلویزیون، بازی و سرگرمی در یک واحد باشد - چیزی که قبلا Xbox 360 انجام می داد، اما در این جا، از طریق دستوراتی مانند "Xbox, on" سریعتر انجام خواهد شد. ایکس باکس جدید یک اتاق "بیش از حد، پیچیده" را برای شما به وجود می آورد و سیستمی عالی را برای پیوند زدن بازی ها، تلویزیون و سرگرمی و نشاط را ارائه می دهد.

‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

خوب، این اتفاق چگونه رخ خواهد داد؟

رفتارهای عمومی میان کنسول های بازی، در این کنسول نیز وجود دارد؛ تماشای زنده تلویزیون شامل بزرگ و کوچک کردن نمایشگر در گوشه بالا می باشد. تلویزیون زنده، بخشی از تجربه ایکس باکس وان، از طریق ورودی HDMI خواهد بود و به نظر، کابل تلویزیون نیز همراه با کنسول ارائه می شود.

ما به غیر از برخی پوشش های تصویر در تصویر، ندیده ایم که دقیقا چگونه تلویزیون در تعامل عمیق با دستگاه قرار می گیرد. اپراتور کابلی ذکر شده Comcast نام دارد. با این حال به نظر نمی رسد که ایکس باکس وان بتواند به زودی جایگزینی برای جعبه کابل و یا DVR شما باشد، حتی اگر برای هر دو، به اندازه کافی بزرگ است.

ایکس باکس وان، فرامین صوتی جدیدی را به برخی ابزارهای PC پیوند می زند. از جمله: سفارش بلیط فیلم ها، تعامل در اسکایپ و یا رسیدن به حالت های ورزشی فانتزی در تماشای یک بازی. این محاوره ی فرامین صوتی مانند Siri-meets-Google Now، به امید داشتن برنامه منوی واضح بر روی کنسول می باشد که در غیر این صورت، می توانست گیج کننده باشد.

‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

مشخصات

زیر محفظه ی آن، شامل پردازنده و گرافیک هشت هسته ای AMD و 8 گیگابایت رم، 500 گیگابایت هارد دیسک، پورت خروجی و ورودی HDMI و درایو بلو-ری می باشد. بعلاوه، این کمپانی وعده سیستم عامل جدید آمیخته با Xbox و ویندوز را داده است.

در معماری نرم افزاری ایکس باکس وان، سه سیستم عامل وجود دارد. اولی ایکس باکس است، دومی هسته ی ویندوز (شاید مانند ویندوز RT) و سومی رابط چند وظیفه ای. به نظر می رسد ایده چند وظیفه ای در قلب این کنسول قرار خواهد داشت. این کنسول، در رقابتی شانه به شانه با مشخصات تاکنون شناخته شده ی PlayStation 4 قرار دارد و یک مقایسه میان مشخصات آن ها می تواند به خوبی، فاصله بین سونی و مایکروسافت را از لحاظ سخت افزار هوشمند نشان دهد.

‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

Kinect جدید

Kinect جدیدی که با ایکس باکس وان همراه است، دقت بهبود یافته ای را برای آن تکمیل می کند. این Kinect، یک دوربین با کیفیت تصاویر 1080p، اتصال اسکایپ و ادراک حرکت چرخشی در یک ساختار اسکلت مانند را نیز با خود به همراه دارد. مایکروسافت حتی ادعا می کند Kinect جدید می تواند ضربان قلب شما را بخواند. همچنین نه تنها دست شما، بلکه می تواند کنترلر شما را هم تشخیص دهد.

‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

کنترلر جدید

کنترلر Xbox نیز یک نوسازی با یک باتری یکپارچه، بهبود ارگونومیک، یک D-pad بهتر و دکمه های واکنشی تر تولید شده است. این کنترلر به نظر شبیه مدل های دیگر است، اما یک دسته تنظیمات متمایل به خواست گیمر را نیز با خود دارد.

SmartGlass

تجربه SmartGlass مبتنی بر تبلت نیز بر روی ایکس باکس وان متمرکز خواهد بود و مانند گذشته با انواع تبلت ها و تلفن ها کار خواهد کرد. Wi-Fi مستقیم تعبیه شده بر روی ایکس باکس وان، همانند بلوتوث، امکان برقراری ارتباط مستقیم با دستگاه های خارجی را ارائه خواهد داد؛ چیزی که می توانست در گذشته به طور مفیدی برای دیگر لوازم جانبی بیاید. نمایشگرهای دوم نیز یک متد اصلی فعل و انفعالات با ایکس باکس وان خواهند بود، اما جزئیات رسیده در این مورد کم است – چگونه بهتر و کامل تر از SmartGlass موجود فعلی خواهد بود؟

Xbox Live

این کنسول، بر روی خدمات و نام کاربری های فعلی ساخته شده است. همچنین Xbox Live جدید وعده ی 300,000 سرور را برای Xbox One می دهد که رقم بسیار بزرگی است. بعلاوه، در حالی که شما مشغول به انجام کارهای دیگر مانند تماشای فیلم و یا وبگردی هستید، سرویس های Matchmaking به کار خود خواهند پرداخت که تطابق اتصالات سریعتر و بزرگتری را وعده می دهد.

مایکروسافت، همچنین درباره ی سرویس های ابری سخن به میان آورده است که به این شکل وعده داده شد: ذخیره ی بازی های ابری مبتنی بر کاربر، ثبت بازی آپلود شده و حتی پتانسیل لازم برای بازی های تقویت شده با ابر پردازشی.

بازی ها

مایکروسافت قصد دارد هشت امتیاز حق انتخاب جدید را در سال اول برای ایکس باکس وان ارائه دهد که یک نشانه امیدوارکننده برای این پلت فرم است و آن را بیش از حد وابسته-به-نتیجه می کند. البته در این میان، بازی Forza 5 نیز خودنمایی می کند. با این حال، یک بازی جدید به نام Quantum Break را از سوی توسعه دهندگان Alan Wake ارائه می دهد که بنظر همانند آن دسته از بازیهاست که بیشتر در PlayStation دیده می شود: یک طراحی استودیو بزرگ و حس های سینمایی. اما برخی خبرهای بد نیز وجود دارد: همانند PlayStation 4، ایکس باکس وان، با بازی های Xbox 360 سازگار نیست.

‫Xbox One : جزئیات پرده برداری دیشب مایکروسافت از نسل جدید کنسول های بازی‬

تلویزیون در ساختار ایکس باکس

"ایکس باس در حال رفتن به سمت خنک کننده های آبی جدید است." در طول این کنفرانس گفته شده است که ایکس باکس وان به عنوان یک پلت فرم اجتماعی تلویزیون ایفای نقش می کند. برای رسیدن به این هدف، احتمالا مایکروسافت، نمایش تلویزیونی و برنامه نویسی پایه را برای ایکس باکس وان توسعه می دهد و جهشی بزرگتر را درون برنامه نویسی اورجینال مانند Netflix می سازد. استیون اسپیلبرگ، خبر یک تلویزیون جدید سری Halo را منتشر کرد و NFL، برخی سطوح تعاملی با حالت های فانتزی و اسکایپی را با انتشار NFL نمایش داد.

اطلاعات عرضه

این دستگاه بعد از اتمام سال جاری (2013) در دسترس خواهد بود. برای دانستن قیمت و تاریخ دقیق باید منتظر بمانید ... تنها چند هفته ی دیگر تا نمایشگاه E3 باقی مانده است. البته چیزهای مختلفی در مورد ایکس باکس وان وجود دارد که ما نمی دانیم ... و سعی داریم که متوجه شویم.

منبع :

تبلیغات