loading...
‫هدست foc.us : افزایش دهنده ی توانایی افراد در اجرای بهتر بازی‬

آکاایران: ‫هدست foc.us : افزایش دهنده ی توانایی افراد در اجرای بهتر بازی‬

آکاایران: شما برای بهبود مهارت های خود در بازی چه کاری را انجام خواهید می دهید؟ غالبا تمرین بیشتر؟ نقشه های بازی را مطالعه می کنید؟ شاید برخی راهنمایی ها را از گیمرهای پرسابقه بدست می آورید؟ اما چرا زمانی که تنها قادر به جذب تعداد کمی از الکترودها برای پوست سرتان و برقراری یک جریان الکتریکی از طریق جمجمه خود هستید، این روش ها را انجام می دهید؟ جالب است بدانید که شرکت Focus Labs، برای این کار، هدستی را با نام foc.us ارائه می دهد که مدعی شده است توانایی گیمرها را با تحریک مناطق خاصی از مغز با یک جریان الکتریکی کم بهبود می بخشد.

‫هدست foc.us : افزایش دهنده ی توانایی افراد در اجرای بهتر بازی‬

به گزارش آکاایران: این قضیه ممکن است مانند داستان های علمی تخیلی به نظر برسد، اما به گفته توسعه دهندگان، این هدست قادر به افزایش توانایی ذهن می باشد که از "تحریک ترانس کرانیال با جریان مستقیم" (یا به اختصار tDCS) بدست می آید. تحرک ترانس کرانیال با جریان مستقیم، یک تمرین بحث برانگیز است که کمی تجدید فعالیت را در سال های اخیر دیده است. در گذشته، tDCS برای درمان درد مزمن، پشگیری از میگرن و حتی بهبود مهارت های ریاضی یک شخص استفاده می شد، با این حال، همچنان اثرات ناشناخته ی آن توسط محققان در حال کشف می باشد.

در مورد هدست foc.us، این جریان الکتریکی به طور فرضی، قدرت مغز پوشش داده شده را تشدید می کند، به شکلی که این قدرت مغزی اضافه شده، تحریکی را در بازی های ویدئویی رقابتی، به افراد استفاده کننده از هدست ارائه می دهد. Michael Oxley، مخترع این هدست می گوید: " تحریک کورتکس بخش جلویی مغز برای کارکردن حافظه، هوشیاری و تمرکز که تمامی این ها در زمان بازی استفاده می شوند، خوب است."

‫هدست foc.us : افزایش دهنده ی توانایی افراد در اجرای بهتر بازی‬

خود هدست، در محدوده ی یک سیستم بلوتوث با مصرف پایین کمپانی Texas Instruments که به آرایه ای از 4 الکترود متصل گردیده، ساخته شده است. هنگامی که بر روی سر فرد قرار می گیرد، الکترودها نیاز به تنظیم نقاط صحیح بر روی پیشانی، برای اطمینان از عبور جریان از طریق کورتکس بخش جلویی مغز یعنی ناحیه پیشانی دارند. اسفنج های موجود بر روی هدست، در محلول نمک حل شده آغشته می شوند و سپس بین الکترود ها و پوست فرد استفاده کننده از هدست، برای جلوگیری از سوختگی گنجانده می شوند. الکترودهای اضافی نیز می توانند برای تحریک نواحی دیگر مغز و یا تولید اثرات متناوب متصل شوند.

‫هدست foc.us : افزایش دهنده ی توانایی افراد در اجرای بهتر بازی‬

کاربران می توانند مقدار و مدت زمان شارژ دستی را بر روی هدست خود یا از طریق نرم افزار IOS که از طریق بلوتوث به هدست متصل می شود، کنترل نمایند (این موضوع برای دستگاه های آندرویدی در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد و علت آن، فقدان رابط برنامه های کاربردی بلوتوث با مصرف پایین (Bluetooth low energy APIs) است). به طور پیش فرض، الکترودها 1 میلی آمپر جریان را به مدت پنج دقیقه اعمال خواهند کرد که به گفته کمپانی، برای بسیاری از افراد مناسب است، اما می تواند از 0.8 تا 2 میلی آمپر برای یک دوره پنج دقیقه ای تا 40 دقیقه ای مجددا پیکربندی شود.

در زمان استفاده، نرم افزار رمزگذاری شده به صورت بی درنگ بر مقاومت بین الکترودها و تغییرات ولتاژ، برای رسیدن به یک مقدار تعیین شده نظارت می کند. این برنامه به منظور کمک به حس راحتی کاربران، به هدست فرمان افزایش تدریجی شارژ را در مراحل اولیه می دهد. مانند اکثر دستگاه های tDCS، به منظور تولید نتایج کافی برای انجام کاری، یک دوره ی کوتاه استفاده از این محصول لازم می باشد.

‫هدست foc.us : افزایش دهنده ی توانایی افراد در اجرای بهتر بازی‬

مطالعات نشان می دهد که عمل tDCS همچنین می توانست به درمان افسردگی و برخی آسیب های مغزی کمک کند، اما تا به حال تنها یک مطالعه بر روی عملکرد دقیق بازی ویدئویی انجام گرفته است و فقط به عنوان ابزاری برای سنجش استعداد یک سرباز مورد استفاده قرار گرفت. منتقدان می گویند در حالی که کورتکس های بصری و حرکتی، به طور مستقیم بر زمان واکنش یک شخص تاثیر می گذارند، چرا به جای این کورتکس ها، هدست مذکور برای تحریک کورتکس بخش جلویی مغز یعنی ناحیه پیشانی ساخته شده است.

foc.us دارای امتیازهایی به عنوان یکی از معدود دستگاه های مشتری پسند tDCS در دسترس می باشد و مطمئنا افراد علاقه مندی که ممکن است در صورت عدم وجود آن، متوسل به گجت های خانگی طراحی شده توسط باتری 9 ولتی باشد را به خوبی جذب خواهد کرد. با این حال، اگرچه ادعا شده است که هدست foc.us، تمامی الزامات ایمنی نظارتی را داراست، اما وب سایت رسمی هدست مذکور این طور بیان کرده که: " این وسیله، هیچ مزایای پزشکی را ارائه نمی دهد، یک دستگاه پزشکی نیست و توسط FDA (اداره ی غذا و داروی آمریکا) کنترل نشده است."

‫هدست foc.us : افزایش دهنده ی توانایی افراد در اجرای بهتر بازی‬

این دستگاه در حال حاضر به منظور سفارشی سازی در رنگ های قرمز و مشکی و به قیمت 249 دلار در دسترس است و انتظار می رود که عرضه آن از ماه جولای شروع گردد. هر بسته، شامل یک هدست، کیف حمل، کابل micro-USB و 8 اسفنج قابل استفاده مجدد می باشد. همچنین دارای ضمانت 30 روزه است.

منبع :

تبلیغات