loading...
پلی استیشن

آکاایران: ‫راه اندازی جنبشی علیه ادعای محدودیت DRM برای کنسول های بازی ایکس باکس Xbox One و پلی استیشن Play Station 4، توسط گیمرها‬

آکاایران: سونی و مایکروسافت، تاکنون به روشنی محدودیت های مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) را بر استفاده از بازی ها برای Xbox One و PS4بیان نکرده اند. شایعه شده است که مایکروسافت در نهایت اجازه ی فروش Xbox One را به گروهی از خرده فروشان منتخب خواهد داد که بتوانند بازی های استفاده شده برای Xbox One را چندین دوره بفروشند و بازی ها پس از یک بار فروش، به تکثیر غیرمجاز نرسند. همچنین در مورد شرکت سونی نیز شایعه شده است که این شرکت قصد دارد محدودیت های DRMی مانند Xbox One را برای بازی های استفاده شده در PS4 اجرا کند.

به گزارش آکاایران: هر دو کمپانی، هنوز این شایعات را تایید نکرده اند که البته این شایعات، موجب افزایش سرخوردگی میان علاقه مندان به بازی می شود. به همین سبب، یک جنبش جدید در برابر محدودیت های DRM بر روی این کنسول های جدید آغاز شده است که تولید کنندگان را به لغو کامل این ایده ترغیب می کنند.

سونی و مایکروسافت جزئیات بیشتری را درباره دستگاه های خود در کنفرانس E3 منتشر خواهند کرد که تقریبا چیزی بیشتر از یک هفته به برگزاری این کنفرانس نمانده است. بنابراین این احتمال وجود دارد که آن ها از موضوع محدودیت های DRM تا چه اندازه ای متاثر شوند. این جنبش گیمرها، یک حمله پیش دستانه علیه اجرای چنین محدودیت هایی بر روی کنسول های نسل بعدی است. گیمرها تلاش خواهند کرد که با همه گیر کردن برچسب های "PS4 No DRM" و "Xbox One No DRM" به خواسته خود دست یابند، همچنین ترغیب شده اند که این درخواست را از طریق توییتر یا ایمیل به دست مدیران شرکت های مذکور برسانند. ما امیدواریم تلاش های آنان نتیجه بخش باشد.

منبع :

تبلیغات