کنسول بازی

آکاایران: ‫Xbox One در نمایشگاه E3 : نگاهی نزدیک تر به جدیدترین کنسول بازی مایکروسافت‬

آکاایران: نمایشگاه E3 2013 تمام شد و شرکت کنندگان، بازی های آینده و کنسول های منتشر نشده را دریافت کردند. ما تابحال، یک برداشت سریع از پلی استیشن 4 را برای شما ارائه داده ایم، اما همچنین می خواهیم تجربه کوتاهی از کار با کنسول بازی Xbox One را برای شما بیان کنیم. مختصر گزارشی از نحوه کار با آن را برای شما شرح می دهیم. اما آیا این کنسول همان چیزی است که تمایل به استفاده ی آن دارید؟ پاسخ را در ادامه جستجو کنید.

کنسول بازی

به گزارش آکاایران: پردازش ابری

در ابتدا، از سالن شلوغ E3 خارج شدیم و در یک جلسه توجیهی خصوصی، بدون اجازه ی داشتن دوربین، با کمپانی مایکروسافت برای صحبت در مورد ایکس باکس وان شرکت کردیم. چندین مهندس ایکس باکس، قابلیت های این کنسول را برای پردازش به هر دو صورت محلی و ابری بیان نمودند. در نسخه نمایشی، رنگ ها برای تفکیک ردیابی محلی در برابر ردیابی ابر کدگذاری شده بودند.

در این صحبت، مخلص کلام پردازش ابری بود که دارای قابلیت های "بی نهایتی" است و ارتقاهای تا اینجای قابلیت های پردازش محلی را افزایش می دهد. این کار برای برخی امکانات هیجان انگیز است: مانند MMOهای با محبوبیت بسیار زیاد، یا بازی های open-world که بنظر هیچگاه به پایان نمی رسند.

اما هنوز هم در آن اشکال کلی اینترنت وجود دارد. اگر شما دارای اتصالات غیر قابل اعتماد هستید، در این صورت، قابلیت های پردازش ابری در لوله ها از بین می رود. البته اگر شما سرویس اینترنت غیر قابل اعتماد دارید، احتمالا ایکس باکس وان در هر صورت کنسول مناسبی برای شما نیست.

کنسول بازی

اجرای قوی بازی ها

احتمالا جالبترین بخش از دمو، زمانی بود که مایکروسافت گزارشی از یک بازی نمایشی را پخش کرد (نه یک بازی منتشر نشده، بلکه یک بازی که به طور خاص برای اهداف نسخه نمایشی آماده شده بود.) و نشان داد که به چه میزان Kinect 2 جدید پیشرفته تر شده است و می تواند چه درهایی را به روی علاقه مندان به بازی بگشاید.

ما با دوست مایکروسافتی خود، این بازی را با استفاده از کنترلگر ایکس باکس برای حرکت برخی نقش های جنگجوی موجود در بازی آغاز کردیم. سپس او نشان داد که چگونه می تواند سپر خود را به سادگی با بلند کردن کنترلرش فعال کند. خیلی خونسرد این کار را انجام می داد، اما چیزی بود که ما قبلا شبیه آن را ندیده بودیم.

اما بعد از آن، به بازی واقعی وارد شدیم. او حمله دوربرد خود را فعال کرد و با انگشتش به مخالفان مختلف بر روی نمایشگر اشاره کرد که یک هدف سبز بر روی هر یک از آنها قرار می گرفت. سپس خیلی خونسرد گفت: "موشک پرتاب"، و خوب، موشک به سمت تمامی هدف ها پرتاپ شد. تنها احتمال می رود که با یک سنسور حرکتی به پیشرفتگی Kinect 2 این عمل امکان پذیر شده است.

تلویزیون زنده

در این جلسه، مایکروسافت یکپارچگی بیشتر پخش زنده ی تلویزیون با کنسول جدید را به ما نشان می دهد که به اعتقاد من، این کنسول شانس ایفای نقش خود به عنوان یک تعویض کننده بازی را خواهد داشت.

یکی از مهندسین که هدایت این بخش از نسخه نمایشی را بر عهده دارد، یک بازی زنده فوتبال را بر روی صفحه نمایش شبیه سازی کرد و سپس منوی چند وظیفه ای سیستم را به ارمغان آورد. به بازی Game of Thrones (یا به اختصار GOT) سوئیچ کرده و امتیازاتی را کسب نمود و در حالی که GOT را تماشا می کرد، یک گزارش از بازی دیگر رسید، سپس آن را برای اپلیکیشن Smart Glass بر روی یک تبلت فرستاد.

ما تنها در اینجا از شبیه سازی ها بیرون رفتیم، اما اگر بخش شبیه سازی این کنسول، به همان اندازه که تبلیغ شده است کار می کند، می تواند بسیاری از "سحر و جادو"هایی که ما از یک اتاق نشیمن قرن 21 انتظار داریم را ارائه دهد. صدا، حرکات، قابلیت چند وظیفه ای روان و گزارش ها: این شبیه سازی دارای پتانسیلی برای آوردن فناوری تلویزیون به درون قرن فعلی، به همان اندازه گوشی ها و تبلت ها می باشد.

نتایج کار عملی با Xbox One

زمان استفاده ی عملی من از کنسول واقعی نسبتا کوتاه بود و تنها شامل نسخه ی نمایشی فن آوری و دو بازی LocoCycle و Powerstar Golf شد.

این سخت است که درکی از قدرت بیش از حد آن را در چنین مدت زمان محدودی شرح دهیم، اما می توانیم برخی از برداشت های اولیه را به اشتراک بگذاریم. کنترلر به نظر خوب: مانند کنترلر جدید PS4، این وسیله در ایکس باکس وان نیز کمی جمع و جور است. آرایش دکمه ها اساسا تغییری نسبت به کنترلر Xbox 360 ندارد. البته به نظر بسیار سبک شده است.

کنترلر ایکس باکس وان دارای دو موتور اضافی (چهار موتور درمقابل دو تای کنترلر 360) می باشد که می تواند منجر به ایجاد بازخورد لمسی واقعی تر و واکنشی تر شود. مانند بسیاری از نکته های کوتاهی که ما بدست آوردیم، این کنترلر بیشتر به شکل جرقه ای برای قوه تخیل توسعه دهندگان بازی عمل می کند تا اینکه بی درنگ برای ارائه چیزهای شگفت انگیز بکار رود.

گرافیک آن نیز بر روی نسخه نمایشی و بسیاری از چیزهای دیگری که در اطراف خود دیدیم، به اندازه کافی خوب به نظر می آمد. زود است که ادعا کنیم که یک حس پیروزی در Xbox One در مقایسه با نبرد نهایی گرافیک PS4 وجود دارد. اما می توانیم بگوییم که آنها، هر دو تقریبا مانند بازی های PC مدرن به نظر می آیند.

منبع :

تبلیغات