‫پیش نمایشی بر بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag | روایتی از زندگی یک دزد دریایی‬

آکاایران: ‫پیش نمایشی بر بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag، روایتی از زندگی یک دزد دریایی‬

آکاایران: سری بازی های Assassin’s Creed، از همان ابتدا بسیار مورد توجه گیمرها و منتقدان دنیای بازی قرار گرفته است. سری چهارم این محصول نرم افزاری کمپانی یوبی سافت، شما را به دوران طلایی دزدان دریایی می برد. جایی که دریاها زیر سلطه ی دزدان دریایی قرار دارد و آن ها سعی می کنند تا حکومتی خود مختار تشکیل دهند. در این بخش، سعی کرده ایم تا پیش نمایشی کوتاه از این بازی با نام کامل Assassin’s Creed 4: Black Flag را به همراه توضیحاتی از سوی کارگردان آن، برای علاقه مندان به دنیای بازی ارائه نماییم. با ما همراه باشید...

به گزارش آکاایران: شخصیت برجسته این بازی، ادوارد کنوی است که در نقش یک آدمکش و ضارب شناخته شده می باشد و مرتبا در کنش بین زندگی یک دزد دریایی و زندگی جدید خود به عنوان یک آدمکش قرار دارد. در این پیش نمایش، ادوارد کار خود را از یک دهکده ی ساحلی کوچک آغاز می کند. این دهکده یکی از 50 موقعیت مختلفی است که ادوارد در آن نقش آفرینی می کند. ادوارد در این روستا عهدنامه ای را پذیرفته که این عهدنامه تنها یکی از روش‌هایی می باشد که او را برای تبدیل شدن به یک قاتل واقعی کمک می نمایند. اشرف اسماعیل (Ashraf Ismail)، کارگردان این بازی، پیش از دنبال کردن اهداف ترور، فرصتی را برای شرح دنیای بازی در اختیارمان قرار داده است.

دنیای بازیاساسینز کرید ۴بسیار گسترده است و شما می توانید مسیر خود را از میان اکثر جزایر وابسته به دریای کارائیب بسازید. با اینکه مناطق بسیاری در این سفرنامه وجود دارد، اما اسماعیل به مناطق خاصی در نقشه از جمله هاوانا، کوبا، باهاما، نواحی سطح پایین تر فلوریدا و هائیتی اشاره می کند.

‫پیش نمایشی بر بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag | روایتی از زندگی یک دزد دریایی‬

پس از این مقدمه کوتاه از دنیای بازی اساسینز کرید ۴، دوباره به شخصیت برجسته بازی، یعنی ادوارد در آن روستای ساحلی بر می گردیم که او در حال حاضر در جستجوی اهداف ترور خود می باشد. هنگامی که ادوارد مسیر خود را از میان این روستا آغاز می کند، با چند نزاع و درگیری از جمله در مسافرخانه روبرو می گردد. مسافرخانه این امکان را به او می دهد که اعضای جدیدی را به عنوان خدمه خود استخدام نماید، بازی های کوچکی را انجام دهد، حتی نوشیدنی بنوشد و خلاصه، اغلب کارهایی که دزدان دریایی به آن گرایش دارند را می تواند انجام دهد. اما ادوارد به جای لذت بردن از تمامی اینها، بر روی یکی از اهداف خود که در بیرون از مسافرخانه رخ می دهد، متمرکز شده است. ادوارد تصمیم می گیرد که به یکی از هدف های آدمکشی خود نزدیک شود و چنانکه این امکان برای وی ایجاد شود، با ضربه سنگین بر سر او، اولین مانع را از سر راه خود بردارد.

با مشاهده ی این که برادرش تنها توسط یک ضارب به قتل رسیده است، او را برای نزدیک شدن هدف دیگرش مصمم تر می کند و ادوارد اجازه می دهد که قاتل برادرش او را تعقیب کند. در این بخش، چند گزینه بر سر راه گیمر وجود دارد که می تواند از طریق آن ها هدف خود را گیر بیاندازد، چنانکه می تواند از شیوه قدیمی کشتن یعنی حمله و زد و خورد استفاده نماید و با اسلحه های جدید به سمت او شلیک کند و یا در نهایت به او اجازه دهد که هدف وارد کشتی اش بشود و از این طریق او را از میان ببرد. به نظر می رسد که کشتی نزدیکترین گزینه قابل اعتماد است، در نتیجه تصمیم گرفته ایم که بر کشتی ادوارد سوار شویم.

پس از سوار شدن به کشتی، چنانکه وفاداری بین کاپیتان کشتی و خدمه وجود دارد، خدمه بلافاصله از ادوارد تبعیت می کنند. ادوارد تمایل دارد به خدمه اش بپیوندد و کاری یکند که هدفش را از کشتی خود دور می کند. در ادامه تعقیب کشتی ادوارد توسط هدف قتلش، او به راحتی می توانست کشتی دشمن خود را نابود سازد، اما با استفاده از تلسکوپ کوچک مربوط به بازی می بینیم که کشتی هدف دارای 4 ناوچه همراه با یک منبع ارزشمند بر روی عرشه ى کشتی است: چوب. چوب منبعی است که برای ارتقاء بیشتر کشتی ادوارد لازم می باشد، بنابراین شما می توانید ببینید که چرا غارت بهترین عمل خواهد بود نه تنها به هدف خود دست می یابید بلکه منابع ارزشمندی نصیب گیمر خواهد شد.

‫پیش نمایشی بر بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag | روایتی از زندگی یک دزد دریایی‬

یوبی سافت برخی از فعالیت های خود را در پشت نبرد دریانوردی در اساسینز کرید4 قرار داده است و همچنین چگونه آب می تواند در این نبرد کمک نماید یا به عنوان مانعی بر سر راه باشد. شما می توانید از توپخانه ای که در روبرو جای گرفته است در مسیر هدف خود استفاده نمایید، بشکه های آتشی که می تواند از انتهای کشتی به داخل آب رها شود و ممکن است که توپ های شما سکان کشتی را هدف قرار دهد. اکثریت گیمرهای حرفه ای قادر خواهند بود اهداف خاصی از کشتی مانند بدنه یا بادبان را مورد هدف قرار دهند که مزایای مختلفی راش در طول جنگ ارائه خواهد کرد.

زمانی که کشتی دشمن از کار افتاد، ادوارد قادراست چند هدف کوچکتر مانند کشتن تعداد معدودی از خدمه های دشمن و همچنین نابود کردن و قتل هدف اصلی را به انجام برساند. از آنجایی که ادوارد کشتی را از فاصله دور از کار انداخته است، او می تواند از اسلحه گردننده (توپ یا مسلسلی که بر روی پایه ای می چرخد) را برای کشتن خدمه های دشمن استفاده نماید، در حالی که اگر کشتی در فاصله نزدیک از کار می افتاد، خدمه ادوارد تنها قادر بود وارد عرشه کشتی شده و خدمه های دشمن را از میان بردارد. بعد از قتل تعدادی از خدمه ها، کشتی ادوارد به اندازه کافی به کشتی دشمن نزدیک می شود جایی که او می تواند مخفیانه سوار کشتی دشمن گردد، مانور خود را مستقیما از میان دکل کشتی برای یافتن هدف آغاز کند. و در نهایت هدف خود را می کشد و سپس عهدنامه پذیرفته شده ادوارد بطور کامل به سرانجام می رسد.

خوب، حالا عهدنامه تکمیل شد و کشتی دشمن غارت گردید، ادوارد سردرگم وارد یک ساحل شنی می شود، ساحلی که دارای چیزهای بسیار با ارزشی است. او در آنجا بقایای جسد یک ملوان را می یابد، پس از غارت جسد آن، نقشه گنجی را پیدا می کند و از این نقشه متوجه می شود که گنجی در جزیره ای به نام Misteriosa پنهان شده است. خوشبختانه این جزیره از ادوارد چندان هم دور نیست، بنابراین ادوارد به سوی یافتن گنج نهان حرکت می کند.

در حالی که ادوارد از ماسه های شنی به سمت جزیره Misteriosa در حال حرکت است، شاهد شروع طوفانی سهمگین در فاصله ای دور و به همان سمتی که ادوارد در حرکت است، خواهیم بود. مشکلات مربوط به طوفان در این بازی بسیار سهمگین و خطرناک هستند چنانکه هدایت ضعیف کشتی از میان طوفان می تواند موجب از دست دادن برخی از اعضای خدمه کشتی شود، همچنین برای خود کشتی خطرناکتر است. خوشبختانه ، ادوارد توانایی لازم برای هدایت کشتی در آب های متلاطم و طوفان را به سمت جزیره Misteriosa دارد.

‫پیش نمایشی بر بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag | روایتی از زندگی یک دزد دریایی‬

زمانی که ادوارد به جزیرهمذکورنزدیک می شود، به درون آب پریده و به سمت ساحل جزیره حرکت می کند. نقشه گنجی که ادوارد غارت کرده بود نشان می دهد که گنج در محلی در بالای معبد مایان در زیر خاک دفن شده است، بنابراین ادوارد برای پیدا کردن گنج رهسپار می شود، اما با گروهی از نگهبانان مواجه خواهد شد. کارگردان می نویسد که مبارزه با نگهبانان در بازی اساسینز کرید4 نسبت نسخه قبلی این بازی بسیار سخت است، به همین خاطر ادوارد تصمیمی به مبارزه با آنها ندارد و تغییر مسیر می دهد.

ادوارد مسیر خود را از طریق جاده به سمت معبد در پیش می گیرد، اما موضوعی توجه ما را به خود جلب کرده است و آن اینکه یوبی‌سافت بسیاری از کارهای خود را در میان درختان و شاخ و برگ آنان قرار داده است. برای نمونه، ادوارد در میانه راه با نگهبانی روبرو می شود و تصمیم می گیرد برای خلاصی از دست او از یک بوته استفاده نماید. زمانی که به داخل بوته می پرد می توانید مشاهده کنید که برگ های بوته هر یک بصورت مستقل جابجا می شوند و این واقعا کار شگفتی است. و در نهایت او از شر نگهبان در امان می ماند و راهش را به سمت معبد ادامه می دهد.

در نقطه ای در مسیر برای صعود به سمت بالای معبد، لازم است ادوارد از میان برخی درختان به منظور رسیدن به وسط معبد حرکت نماید. زیر درختان جایی است که نگهبانان در آن پنهان می شوند، ادوارد تصمیم خود را گرفته است و برای جنگ آماده می شود، او تصمیم می گیرد از سلاح جدید دست ساخت خود با نام بوری (Blowpipe - نمونه ای از این اسلحه را در اینجا می بینید) برای منحرف کردن نگهبانان استفاده نماید. بوری با نیزهترکیب می شود و زمانی که نیزه ی شلیک شده از بوری در بدن فردی فرو رود موجب سر و صدا و درد زیاد فرد می شود. ادوارد در ابتدا تصمیم گرفت که کاپیتان را مورد هدف قرار دهد، کسی که از نگهبانان معمولی بسیار قوی تر است، چرا که با این کار حواس وی را پرت می کند.

‫پیش نمایشی بر بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag | روایتی از زندگی یک دزد دریایی‬

پس از آشوبی که در میان نگهبانان ایجاد می کند، مسیر خود را از سر می گیرد. اما با وضعیت گروگان‌گیری روبرو می شود. دو نگهبان که از مردی نگهداری می کنند و نگهبانی دیگر که از منطقه حفاظت می کند. در این هنگام است که توسعه دهندگان، گیمرها را وارد چالش بزرگی می کنند چرا که باید تلاش کرده و بهترین راه برای رسیدن به معبد را پیدا کنند که در این مورد، لازم است ادوارد نگهبانان را یکی یکی در خفا از میان بردارد، یا در غیر این صورت گروگان ها کشته خواهند شد. در این سناریو، ابتدا ادوارد نگهبانی که در حال گشت زنی است را به گوشه ای کشانده و او را به قتل می رساند و سپس در پشت او پنهان می شود به گونه ای که دو نگهبان دیگر او را نمی بینند و به نقطه ای در بالای درخت رفته و با دو نیزه نیز دو نگهبان دیگر را نابود می کند. در نهایت دو گروگان آزاد شده و به خدمه هایشان ملحق می شوند.

بعد از آزادسازی دو گروگان، ادوارد همچنان درجست وجوی گنج پنهان به مسیر خود ادامه می دهد که نهایتا به آن می رسد و در درون صندوقچه گنج برخی مدارک و یک برنامه کار وجود دارد. برنامه کار نقش مهمی را در این بازی ایفا می کند چرا که گیمرها به آن نیاز دارند تا بزرگترین ارتقا و تقویت ها را بر روی کشتی ادوارد انجام می دهند. در این نمونه، برنامه ای که ادوارد بدست آورده بود، ارتقای نهایی برای یکی از سلاح های کشتی وی بود. صندوقچه گنج هنوز هم مدارک ارزشمندی دارد که به زمان اضافی اجرای بازی کمک می نماید و در این نمونه با توجه به این که گنج بسیار سخت بدست آمده است، به پیشرفت راحت تر بازی کمک می کند.

‫پیش نمایشی بر بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag | روایتی از زندگی یک دزد دریایی‬

اما این نمایشنامهچه چیزی را به مامی آموزد؟ قطعا یوبی‌سافت، مکانیزم هایی از دنیای بازی را فراتر از سادگی ارائه داده است چنانکه می تواند تمامی مناطق کلان شهرها را به منظور تکمیل ماموریت های جانبی خود طی کند. در این بازی، شما عهدنامه ای را در روستایی می پذیرید، وارد مرحله ای از یک نبرد دریایی می شوید و سپس به جستجوی گنجی پنهان حرکت می کنید. تمامی این فعالیت ها در دنیای واقعی وجود داشته، اما نشان می دهد که یوبی سافت چه میزان محتوا را برای ایجاد اثری برجسته افزوده است.

در پایان، اشرف می گوید: چیزی که من احساس می کنم این است که او و تیمش نه تنها برای این سری بلکه Assassin’s Creed 4 شور و هیجان زیادی دارند. او گفت ما به علاقه مندان این بازی نیاز داریم تا بازی را خریداری کنند. همچنین بیان کرد که قیمت 60 دلار برای این بازی آنقدر هم زیاد نیست

دانلود کلیپ

منبع :

تبلیغات