loading...
ایکس باکس

آکاایران: ‫منابع داخلی مایکروسافت می گویند : ساخت ایکس باکس Xbox One برای عمر 10 سال‬

آکاایران: PS4 هنوز هم کوچک و براق مانده و در عین حال، قدرت بزرگی را درون خود جای داده است. از سوی دیگر، Xbox One تا اندازه ای بزرگ اما کاربردی و سودمند می باشد، ولی از احتمالات به وجود آمده، حتی به اندازه ی رقیب کوچک تر خود نیز قدرتمند نیست. چرا؟ خوب، بنظر می رسد که پس از گذشت چند سال، مایکروسافت از میزان بالای شکست ایکس‌باکس های 360 درس گرفته و این بار بر روی طراحی سخت افزاری کم مصرف، جذاب و تهویه ی مناسب، کار دقیق تری کرده باشد. بهرحال، بنا به گزارش های جدید بیان می شود که مایکروسافت خواستار پایا بودن هر سیستم Xbox One برای مدت 10 سال می باشد.

ایکس باکس

به گزارش آکاایران: منابع داخلی مایکروسافت با وب سایت تخصصی بازی Eurogamer مصاحبه کرده و توضیح دادند که ردموند در حال تامین اعتبار و قابلیت اطمینان برای مهمترین فاکتور طراحی هسته ی ایکس‌باکس وان است. با یک فن عظیم و هیت سینک عالی، واضح است که مایکروسافت برای این نسل جدید به شدت محتاتانه گام برمی دارد. می توانیم بگوییم که پس از آزمایش های بزرگ، سخت و پرهزینه پیرامون حلقه ی مرگ ایکس‌باکس 360، مایکروسافت تا اندازه ای این نسل جدید را بهبود داده است.

ایکس باکس
ایکس باکس

چنانکه به عنوان یک سود جانبی خوب، ایکس‌باکس وان بر روی مسیری بسیار آرامتر و کم تلاطم تر از ایکس‌باکس 360 قرار گرفته است. با ویژگی های داخلی کارآمدتر، سیستم خنک کننده ی بهینه سازی شده و بدون نیاز به دیسک های گردان برای اجرای بازی ها، اتاق نشیمن شما به ظاهر بسیار قابل تحمل تر از آن چیزی خواهد بود که در آغاز کار نسل گذشته اتفاق افتاد. گزارش های اولیه از توسعه ی سخت افزار، Xbox One را با سخت افزار بدون صدا طبقه بندی کرده اند مگر اینکه شما واقعا یک بازی را بر روی اجرا نمایید. در طی فعالیت های کمی سبکتر مانند وبگردی یا تماشای یک فیلم بر روی Netflix، ممکن است حتی قادر به شنیدن صدای فن نیز نباشید.

ایکس باکس

بنابراین، آیا ما واقعا باید انتظار داشته باشیم که Xbox One برای عمری 10 ساله طراحی شده است؟ اگر مایکروسافت سخت افزارهای فوق العاده قوی با یک حالت اسلیپ کارامد را با این کنسول عرضه کند، ظاهرا هیچ دلیل تکنیکی خوبی، به طور کلی برای نزول قدرت آن وجود ندارد. مهمتر از این ها، ما احتمالا با این نسل برای دراز مدت پیوند خواهیم خورد. اما چنانکه به یاد داشته باشید، کاز هیرای، رئیس کمپانی سونی، طول عمر ۱۰ ساله را برای PS3 وعده داده بود، اما الان که PS4 عرضه شده، می بینیم که از آن زمان تاکنون فقط 7 سال گذشته است. همچنین Xbox One نیز 8 سال پس از 360 عرضه شد. بنابراین بنظر می رسد هم سونی و هم مایکروسافت، تنها به سالم بیرون رفتن از این نسل های طولانی کنسول های خود قانع باشند و تنها می خواهند تا جایی که ممکن است، حریفان را تحت فشار قرار دهند.

ایکس باکس

مشکلات سامسونگ با انتظارات مربوط به اتصال همیشگی به اینترنت، فنی و تکنیکی نخواهد بود، اما اجتماعی است. زمانی که تیم Xbox شروع به طراحی کنسول نسل بعدی خود کردند، آنها به وضوح "اتصال دائمی اینترنتی" را در ذهن داشتند. از ثبت نام و ورود اینترنتی بحث برانگیز گرفته، تا نیاز به Kinect و افشاگرى های جدید، واضح است که مایکروسافت بر این عقیده می باشد که زندگی دیجیتالی شما باید اینترنتی شود. با تمامی مسائل اخیر حریم خصوصی مربوط به کمپانی های tech و NSA، مایکروسافت روح پلید خود را در متقاعد کردن کاربران طی مرور زمان، برای پذیرش یک دستگاه دائما متصل به اینترنت همراه با دوربین ها و میکروفون هایی در اتاق نشیمن و در میان خانواده آن ها نشان خواهد داد.

منبع :

تبلیغات