‫مایکروسافت در حال افزایش سرعت کلاک پردازنده ی گرافیکی Xbox One‬

آکاایران: ‫مایکروسافت در حال افزایش سرعت کلاک پردازنده ی گرافیکی Xbox One‬

آکاایران: تازه ترین مورد از مجموعه ی تغییرات فراوان ایکس باکس وان که از زمان رونمایی آن تا به حال رخ داده است، بهبود عملکرد پردازنده گرافیکی می باشد. اگرچه سخت افزار های موجود در ایکس باکس وان تقریبا با سخت افزارهای PS4 یکسان می باشند، اما به دلیل تنظیمات متفاوت، کنسول مایکروسافت از لحاظ تئوری از همتای ژاپنی خود کندتر عمل می کند.

به گزارش آکاایران: با این حال پس از آپدیت، مایکروسافت این تاخیر را به میزان کمی کاهش داد. پردازنده گرافیکی اصلی ایکس باکس وان دارای نرخ کلاک 800MHz است اما مایکروسافت در حال حاضر تایید کرده که این نرخ کلاک را به 853MHz رسانده است. این عمل موجب افزایش 6.5 درصدی سرعت نسبت به قبل شده اما ایکس باکس همچنان از PS4 کندتر می باشد.

اگرچه PS4 همچنان قدرتمندتر از ایکس باکس وان است، اما بهتر است که به ارقام و اعداد تکیه نکنیم. از نظر فتی PS3 نیز بسیار قدرتمندتر از ایکس باکس 360 بود اما این تفاوت هرگز در بازی ها احساس نشد. فرآیند توسعه پیچیده PS3 با این تصمیم توسعه دهندگان همراه بود که آن ها به دنبال بهینه سازی بازی های پلت فرم خود برای پایین ترین مخرج مشترک با 360 بوده اند و این مساله بدین معنی است که ایکس باکس 360 از لحاظ عملکرد واقعی با PS3 در یک رده قرار نداشت و حتی می توانست بهتر نیز باشد.

همین نکته می تواند برای ایکس باکس وان و PS4 نیز صدق کند. اگرچه PS4 به لطف استفاده از معماری x86-64، دیگر دارای چنین فرآیند توسعه پیچیده ای نمی باشد، اما توسعه دهندگان به احتمال زیاد تا زمانی که ایکس باکس وان ضعیف تر باشد، همچنان در پی بهینه سازی این کنسول خواهند بود.

به این ترتیب، انتخاب مایکروسافت برای افزایش عملکرد سخت افزار ایکس باکس وان نه تنها خبر خوبی برای مالکان ایکس باکس وان نمی باشد، بلکه برای مالکان PS4 نیز این خبر خوشایندی نیست.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کلاک در گرافیک چیست

تبلیغات