در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ‫مقایسه محتویات درون جعبه ی کنسول های بازی ایکس باکس Xbox One و پلی استیشن Play Station 4‬ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای بازی ها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پلی استیشن

آکاایران: ‫مقایسه محتویات درون جعبه ی کنسول های بازی ایکس باکس Xbox One و پلی استیشن Play Station 4‬

آکاایران: در اواخر ماه ژوئن، آمازون دست به نمایش تصویری زد که تمامی قطعات درون جعبه استاندارد PS4 را نشان می داد. اخیرا نیز نلسون بزرگ (لری هریب: مدیر برنامه نویسی Xbox Live مایکروسافت) ویدئوی جعبه گشایی مربوط به Xbox One را به منظور نمایش عمومی در یوتیوب منتشر کرده است. بنابراین در این جا می خواهیم مقایسه ای میان محتویات قرار داده شده درون جعبه هر کدام از این کنسول ها داشته باشیم.

پلی استیشن
پلی استیشن

به گزارش آکاایران: چند ماه پیش، تصویری از محتویات جعبه PS4 منتشر شد و نشان داده شد که این بسته با تمامی چیزهایی که شما بدان ها نیاز دارید، عرضه خواهد شد (البته بدون نمایشگر و منبع تغذیه خارجی).

پلی استیشن

همانطور که در تصویر بالا می بینید، درون جعبه پلی استیشن ۴،‌ کنسول و دسته بازی DualShock 4، دفترچه راهنما، هدست، کابل USB برای کنترلر، یک کابل HDMI و یک کابل برق قرار گرفته است. البته جای تشکر دارد که سونی یک هدست را گنجانده است، اما متاسفانه این هدست، سیمی می باشد. تصویر بالا همچنین نشان می دهد که PS4 بر روی یک پایه سوار می گردد، به سبک PS2 و PS3 نبوده و نمی تواند به دیوار آویخته شود و همچنین بر روی قرار گرفتن در قفسه زیرین میز تلویزیون مناسب نمی باشد. آمازون فاش نکرد که آیا این پایه نیز درون جعبه ارائه خواهد شد یا نه. شما ممکن است متوجه شده باشید که تنها ارتباط از طریق پورت HDMI است و به نظر می رسد که سونی در نهایت این پورت را با کابل های کامپوزیت و کامپوننت توزیع کرده است، هرچند در صورتی که از نمایشگرهای قدیمی استفاده می کنید اما در کنار آن ها، کنسول های مدرن و بروز شده را بکار می برید، شما می توانید مبدل های ارزان قیمت را برای کنسول و نمایشگر خود خریداری نمایید. چنانکه به کنسول های سونی تمایل دارید، این نکته را خاطر نشان کنیم که PS4 به منبع تغذیه خارجی نیازی ندارد، یعنی منبع قدرت در داخل خود PS4 ساخته شده است، هدف سونی به منظور کاهش آشفتگی سیم های پیچ خورده پشت میز تلویزیون بوده است.

لری هریب، مدیر برنامه نویسی Xbox Live مایکروسافت –که به عنوان نلسون بزرگ شناخته می شود– ویدئوی جعبه گشایی مربوط به Xbox One را در یوتیوب منتشر کرده است و نگاهی دقیق از آنچه که همراه بسته بندی این کنسول می آید را به همگان ارائه می دهد.

دانلود کلیپ

در ویدئوی بالا، نلسون بزرگ آنچه را که در جعبه Xbox One عرضه شده، به نمایش می گذارد. این جعبه همراه با یک کنسول بزرگ، Kinect جدید، کنترلر بی سیم، کابل برق و مبنع تغذیه خارجی، هدست، کابل HDMI مجاز 4K، دفترچه راهنما و برچسب هایی می آید. Xbox One، پایه ای برای قرار دادن آن به حالت ایستاده ندارد. هریب در ویدئوی مذکور، این کنسول را با یک دست نگه می دارد و بی تردید هدف آن نشان دادن این مسئله بوده است که شاید ایکس باکس وان، کنسول بزرگی باشد اما سنگین نیست.

بنابراین، با فرض اینکه تصویر آمازون برای PS4 صحیح باشد، می توانیم تصور کنیم که برخی استانداردهای کامل بسته ها را خواهیم داشت. با این حال، در صورتی که واقعا بسته بندی کنسول PS Vita (کنترلر دوم PS4) با PS4 برای تنها 500 دلار قیمت گذاری شود –قیمت فعلی Xbox One– بنابراین ما ممکن است یکی از بهترین بسته بندی های کنسول ها را تا به امروز داشته باشیم.

در پایان نیز می توانید مقایسه ای تصویری را از محتویات درون بسته بندی این دو کنسول مشاهده نمایید. (برای بزرگنمایی بر روی تصویر کلیک کنید)

پلی استیشن

منبع :

‫مقایسه محتویات درون جعبه ی کنسول های بازی ایکس باکس Xbox One و پلی استیشن Play Station 4‬ گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
تبلیغات