کنسول بازی

آکاایران: ‫عرضه 2DS توسط کمپانی نینتندو : یک کنسول بازی مشابه با Nintendo 3DS اما فاقد ویژگی سه بعدی‬

آکاایران: کمپانی Nintendo با عرضه نسل بعدی خط تولید 3DS خود با نام 2DS سروصدایی را در دنیای کنسول های بازی بلند کرد. این کمپانی، مدل جدید پرچمدار خود را بدون پشتیبانی از افکت های سه بعدی در 12 اکتبر عرضه می کند. این محصول حتی در طراحی تاشوی سایر دستگاه های رده DS نیز قرار نگرفته است. در عین حالی که این کمپانی مستقر در کیوتو ژاپن، با پرده برداری از محصول جدید خود توانسته به صورت موفقیت آمیزی توجه همگان را به سمت صنعت بازی جلب کند، در واقع مدل جدید برخی مزایای جالب را نیز ارائه می دهد.

کنسول بازی

به گزارش آکاایران: در درجه نخست لازم است بگوییم که این محصول به عنوان یک دستگاه بازی سطح پایین و برای گیمرهای غیرحرفه ای به کار می رود. با بهای 129.99 دلار، این محصول هر بازی DS و 3DS را به صورت انحصاری در دو بُعد اجرا خواهد کرد. با افت 199.99 دلاری اخیر قیمت پلی استیشن ویتا و معرفی آیپد لمسی کم هزینه 299 دلاری، کمپانی نینتندو به صورت آشکار در حفظ تفاوت قیمت قابل توجه بین خود و رقبا تمرکز کرده است. با توجه به اینکه 3DS تقریبا شش برابر ویتا به فروش رسیده، ظاهرا این کنسول ارزان قیمت جدید در مواجهه با تشدید رقابت ها، کمی بیشتر از پرچمدار فعلی کمپانی نینتندو موفق عمل کند.

دانلود کلیپ

در این ویدئو از سایت IGN، کاملا واضح است که کمپانی نینتندو، مدل جدید خود را به زحمت به سمت جمعیت جوان هدایت می کند. همچنین قیمت پایین تر به آسانی برای والدین قابل پذیرش خواهد بود، اما عدم پشتیبانی از 3D به این معناست که نینتندو سرانجام بازاریابی را به سمت نسل جوان کمتر از 7 سال قرار داده است. همراه با عرضه ی کنسول 3DS، کمپانی نینتندو به والدین هشدار داده که به فرزندان نوجوان خود اجازه بازی در حالت سه بعدی را ندهند، زیرا این حالت به طور بالقوه می تواند موجب مشکلات بینایی چشم های فرزندانشان شود. اکنون که نینتندو یک مدل را بدون این خطر بالقوه ارائه داده است، والدین با آسودگی می دانند که هیچ حالت سه بعدی ای برای فعال کردن وجود ندارد.

حتی با وجود تعدادی مزیت آشکار، این عمل نینتندو، یک تصمیم بازاریابی عجیب است. وجود همزمان 2DS و 3DS بدون شک موجب وقوع برخی سردرگمی ها خواهد شد، اما همان طور که درباره نحوه ی عرضه کنسول نه چندان خوش قیافه ی Wii U می دانیم، در حقیقت کمپانی نینتندو در توضیح رده محصولاتش به مشتری، متخصصی شایسته است. این کمپانی حتی اهمیت بازی های سه بعدی را بر روی پلت فرم خود تضعیف کرده و آن را برای کودکان نیز مضر می داند. بنابراین حالا که توسعه دهندگان بازی ها می دانند که دیگر قادر نخواهند بود بر در دسترسی افراد به حالت سه بعدی بازی ها دلخوش باشند، ممکن است هر نوع مکانیزم گیم پلی هوشمند سه بعدی، در مسیر رو به پیشرفت بازی ها کنار گذاشته شود.

هچنین نینتندو اعلام کرده که برای کاهش قیمت کارخانه ای مدل Deluxe bundle کنسول Wii U به بهای 299.99 دلار، یعنی قیمت فعلی مدل Basic Bundle همین کنسول، برنامه هایی را در دست اجرا دارد. با رسیدن به 20 سپتامبر، بسته 32 گیگابایتی فعلی، افت قیمت خواهد داشت و نینتندو یک بسته ی نرم افزاری جدید 32 گیگابایتی شامل دوباره سازی HD بازی The Legend of Zelda: Wind Waker را عرضه خواهد کرد. هیچ بیانیه ی رسمی از سرنوشت مدل Basic Bundle هشت گیگابایتی وجود ندارد، اما از آنجایی که این مدل فروش بسیاری کمی داشته است، به نظر می رسد که احتمالا نینتندو به تولید آن پایان بدهد.

منبع :

تبلیغات