‫عدم پشتیبانی کنسول های نسل بعدی PS4 و Xbox One از هارددیسک های خارجی‬

آکاایران: ‫عدم پشتیبانی کنسول های نسل بعدی PS4 و Xbox One از هارددیسک های خارجی‬

آکاایران: خبرها حاکی از آن است که کنسول های PS4 و Xbox One با هارددیسک داخلی 500 گیگابایتی ارائه خواهند شد. گرچه درایو کنسول PS4 توسط کاربر قابل توسعه می باشد، اما قطعا برای کنسول Xbox One اینطور نخواهد بود. با این حال هر دوی این کنسول ها پورت های USB 3.0 را پوشش می دهند، بنابراین آیا توسعه دادن فضای ذخیره سازی به سادگی صورت خواهد گرفت؟ متاسفانه چنین نیست. درهرحال هیچکدام از دو کنسول PS4 و Xbox One پشتیبانی کاملی را برای هارددیسک های خارجی در زمان عرضه شدن نخواهند داشت.

به گزارش آکاایران: اخیرا نمایشگاه بازی Penny Arcade Expo (یا به اختصار PAX) در شهر سیاتل برگزار شد، لری هریب (معروف به نلسون بزرگ)، مدیر برنامه نویسی Xbox Live مایکروسافت طِی سخنرانی در این نمایشگاه این طور بیان کرد: که طبق احتمالات بسیار در زمان عرضه این کنسول بازی در ماه نوامبر، از هاردیسک های خارجی پشتیبانی نخواهند کرد. بنا به گفته هریب، این تیم درحال کار بر روی چیزهای دیگر است، بنابراین پشتیبانی از این مشخصه به وضوح به تاخیر خواهد افتاد.

درهمین حال، خبرهای خوبی از کنسول PS4 سونی شنیده نمی شود. چندی پیش یکی از کاربران توییتر سوالی را در رابطه با سرگرمی های کامپیوتری سونی از مدیر عامل سونی، آقایِ Shuhei Yoshida، پرسید. سوال مطرح شده این بود: که آیا کنسول PS4 امکان ذخیره سازی بازی های دانلود شده را در هارد دیسک خارجی برای کاربران فراهم می نماید؟ Shuhei به سادگی پاسخ داد: خیر. اگر تصور می کنید که با خرید یک تراشه ارزان قیمت دو ترابایتی USB 3.0 قادرخواهید بود که کنسول PS4 را بهبود دهید، به نظر می رسد که کاملا در اشتباه هستید. با این حال، حداقل شما گزینه ای را با جایگزین کردن هارد دیسک داخلی بدون گارانتی بی اعتبار خواهید داشت.

کنسول بازی نینتندو وی یو (Wii U) متفاوت تر از کنسول های نسل فعلی و بعدی می باشد. چنانکه این کنسول بازی، پیش از این از هارد دیسک USB خارجی پشتیبانی می کرد. در حقیقت، در صورتی که شما چندین بازی را دانلود نمایید به این کنسول بازی نیاز پیدا خوهید کرد. Wii U تنها حداکثر تا 32 گیگابایت حافظه فلش داخلی را ارائه می دهد، بطوریکه نسبتا سریع پر نمی شود.

توجه داشته باشید که مالکان و سازندگان کنسول های PS4 و Xbox One در رابطه با این مسئله برای ماه ها و حتی شاید سال ها نگرانی ندارند. معماری داخلی هارددیسک ها در کنسول های جدید حداقل تا دوازده بازی با اندازه طبیعی را نگه می دارند. حتی اگر بازی با اندازه خارج از اندازه طبیعی را اجرا کنید می توانید یک بازی را حذف کرده و بعدا بدون هیچ هزینه اضافی آن بازی را مجددا دانلود کنید، در واقع اگر سونی وعده های خود را در رابطه با بازی های ابری قدرتمند کمپانی Gaikai تا سال 2014 عملی نماید، احتمالا وجود هارد دیسک های داخلی در این کنسول ها می توانند مناسب تر باشند.

منبع :

تبلیغات