‫" Virtualizer " اجازه می دهد تا شما با شخصیت خود به سرزمین بازی قدم بگذارید!‬

آکاایران: ‫" Virtualizer " اجازه می دهد تا شما با شخصیت خود به سرزمین بازی قدم بگذارید!‬

آکاایران: آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که در دروان کودکی خود، با پوشیدن جوراب های زنانه ی ساق بلند، بر روی کف خانه سُر می خوردید؟ خوب محققان در دانشگاه صنعتی وین اتریش، یک سیستم بازی واقعیت مجازی را توسعه داده‌اند که این شیطنت دوران کودکی را در ذهن شما زنده خواهد کرد. این سیستم به بازیکن اجازه ی می‌دهد تا با راه رفتن بر روی یک نقطه در دنیای واقعی، بتواند با‌ شخصیت خود درون سرزمین بازی قدم بزند.

به گزارش آکاایران: این سیستم که با نام Virtualizer (ویرچوالایزر) شناخته می شود، دستگاهی شبیه به یک میز کنترل بوده و شامل یک کف بشقابی دیسک-مانند با اصطکاک کم و یک کمربند است که به سه ستون عمودی آن متصل می شود.

بازیکن در حالی جوراب به پا کرده است، با سراندن پای خود در اطراف این بشقاب، قدم زدن یا دویدن را برای رسیدن به چیزی که در بازی می خواهد، شبیه سازی می‌کند. سنسورهای موجود در بشقاب، سرعت حرکت پای بازیکن را تشخیص می‌دهند و این کار باعث می‌شود که شخصیت او در بازی نیز را با همان سرعت حرکت کند.

‫" Virtualizer " اجازه می دهد تا شما با شخصیت خود به سرزمین بازی قدم بگذارید!‬

برای تغییر جهت حرکت در بازی، بازیکن به سادگی جهت خود در ویرچوالایزر را تغییر می‌دهد –سنسورهای متصل شده به کمربند، جهت گیری بدن او را تشخیص می دهند. همچنین پرش و چمباتمه زدن بازیکن در واقعیت نیز در بازی اعمال می‌گردد، زیرا کشیده شدن بازوها از سوی کمربند، باعث می‌شود که ستون‌ها بتوانند حرکات عمودی را ردیابی کنند.

انتظار می‌رود که با استفاده از این تکنولوژی، گیمرها احساس بی ارتباط بودن با دنیای واقعی و راکد ماندن را تجربه نکرده و در عین حال، درون عالم بازی خود حرکت کنند. بعلاوه این سیستم اجازه می‌دهد تا کاربر از برخی ورزش ها نیز بهره مند بشود.

احتمالا Virtualizer تا سال آینده به صورت تجاری در دسترس قرار خواهد گرفت، اگرچه همچنان در مورد قیمت آن، تصمیمی گرفته نشده است. شما می‌توانید کاربرد آن را در ویدئوی زیر تماشا کنید.

دانلود کلیپ

منبع :

تبلیغات