پلی استیشن

آکاایران: ‫چرا بازی Assassin's Creed IV مخصوص پلی استیشن PS4، برای اجرا در رزولوشن 1080p نیاز به پچ دارد؟‬

آکاایران: بازی‌های دارای رزولوشن محلی 1080p، یک موضوع بسیار بزرگ و مهم برای کنسول های نسل بعدی هستند اما این کنسول ها همچنان راهی طولانی و دشوار را برای رسیدن به آن رزولوشن ها دارند. چیز عجیبی نیست که بازی‌های اصلی و انحصاری شرکت ها می‌توانند به رزولوشن هدف دست یابند اما همچنین تعدادی از توسعه دهندگان که بازی‌های خود را برای چندین پلتفرم منتشر می کنند نیز وجود دارند که رزولوشن بالای 1080p را برای اجرای بازی‌های خود هدف قرار داده اند. با این حال، متاسفانه همه ی بازی ها قادر نخواهند بود که بر روی کنسول ها به این هدف دست یابند. بنابراین، در حالی که عناوینی مانند Call of Duty و Assassin's Creed IV نمی توانستند در روزلوشن محلی 1080p اجرا شوند، کنسول پلی استیشن ۴ به توسعه دهندگان اجازه داده تا در بهینه سازی های آینده، این مسئله را با ارائه ی پچ حل کنند.

به گزارش آکاایران: بر روی بلاگ رسمی یوبی سافت، مدیر انجمن آن، یعنی گری اِستِینْمن توضیح می‌دهد که بازی Assassin’s Creed IV: Black Flag در زمان عرضه PS4، عملا بر روی این کنسول در رزولوشن 0p اجرا می‌شود اما در مدت کوتاهی پس از عرضه آن به بازار، یک پچ 1080p ارائه خواهد شد تا این مشکل برطرف گردد. به طور مشابه، Activision نیز بازی Call of Duty: Ghosts را با قابلیت اجرا در رزولوشن 720p عرضه خواهد کرد اما یک پچ را نیز در آینده برای پشتیبانی کامل از 1080p فراهم می آورد. این خبرها غیر منتظره هستند اما مطمئنا برای گیمرها قابل پذیرش خواهند بود.

در حالی که اکتیویژن ادعا می‌کند رزولوشن اولیه 720p به علت یک “مشکل مربوط به پیکربندی” بوده است، یوبی سافت با ارائه ی وضوح 0p، به رزولوشن هدف نزدیک‌تر می‌باشد، زیرا این کمپانی،‌ فریم ریت را در محیط open world اساسینز کرید کاهش داده است. در بحران مربوط به آماده سازی بازی برای انتشار، مهندسین بدون پایین آوردن فریم ریت، هیچ منبع دیگری برای دستیابی به رزولوشن 1080p ندارند. اما در دوره ی زمانی بعد از عرضه ی بازی، آن‌ها قادر خواهند بود تا وقت خود را برای توسعه ی تعدادی از بهینه سازی های طراحی شده برای فعال کردن رندر 1080p در کنار حفظ فریم ریت عالی 30fps بگذارنند.

در حالی که این اقدامات قطعا منطقی به نظر می رسد، اما تا حدودی نیز تعجب‌آور است چرا که با عناوین بزرگی همچون دو بازی مذکور اتفاق افتاده است. Call of Duty: Ghosts از رزولوشن 1,000 پیکسل (1280x720) به وضوح 2,073,600 پیکسل جهش می‌کند و اساسینز کرید ۴ نیز از 1,440,000 پیکسل (1600x900) به رزولوشن 2,073,600 خواهد رسید. هر دوی آن‌ها دچار افزایشی شدید در رزولوشن خواهند شد و این موضوع تنها نشان می‌دهد که کنسول های Xbox One و PS4 در زمان راه اندازی، تا چه حدی آماده می‌باشند.

در ضمن ما می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که 720p و 0p، رزولوشن های محلی رایجی برای بسیاری از بازی‌ها بر روی ایکس باکس وان باشند. برای مثال Forza Motorsport 5 در رزولوشن 1080p اجرا می‌گردد اما بازی Ryse: Son of Rome که توسط مایکروسافت منتشر شده است قادر به اجرا در این وضوح نخواهد بود.

در هر حال، به همان نسبت که توسعه دهندگان بتوانند بیشتر با سخت‌افزار کنسول های جدید مانوس شوند، احتمالا ما نیز بهبودهای عملکردی را شاهد خواهیم اما همچنان نمی‌توان فرض کرد که پچ های 1080p به مسئله‌ای عادی تبدیل شوند. این قطعا خارج از روال عادی کنسول های بازی است و تا حد زیادی به دلیل مشکلات منحصربفردی می‌باشد که راه اندازی پلتفرم جدید را احاطه کرده است.

منبع :

تبلیغات