کنسول بازی

آکاایران: ‫آغاز عرضه کنسول بازی Wii Mini به ارزش 99 دلار در ایالات متحده از 17 نوامبر‬

آکاایران: کمپانی Nintendo به تازگی اعلام کرد که تمامی تولیدات کنسول بازی ویدئویی Wii خود را متوقف می کند. به نظر می رسد که این کنسول به پایان دوره اجرای خود رسیده باشد و نینتندو می خواهد صد درصد از تمرکز خود را بر روی کنسول های بازی سری Wii U بگذارد. این کمپانی ژاپنی برنامه های دیگری نیز دارد و اعلام کرده که Wii Mini با قیمت 99 دلار که منحصر به کانادا بود، اکنون راه خود را به بازارهای ایالات متحده نیز باز کرده است.

کنسول بازی
کنسول بازی

به گزارش آکاایران: نینتندو برای این عمل خود به وضوح گیمرهایی را مد نظر قرار داده که تمایل زیادی به صرف هزینه بالا برای یک کنسول بازی ندارند و نمی خواهند برای مثال با پرداخت 400 یا 500 دلار صاحب یک پلی استیشن 4 و یا ایکس باکس وان شوند. حتی با اینکه قیمت کنسول Wii U نینتندو 300 دلار می باشد، اما Wii Mini موقعیت خود را حفظ کرده و می توان آن را با هزینه ای کمتر از قیمت دو کنسول بازی نسل آینده تهیه کرد.

به عنوان مزیتی بیشتر، نینتندو در هر کنسول Wii Mini یک کپی از بازی Mario Kart Wii را قرار داده است. بازی که فقدان آن در این کنسول به چشم می آید، بازی Wii Sports می باشد.

کنسول بازی

Wii Mini فاقد برخی ویژگی های Wii کامل می باشد که مهم ترین آن ها قابلیت اتصال به اینترنت می باشد. با این محدودیت، گیمرها قادر به استفاده از کاتالوگ های پشتیبان فوق العاده کنسول های مجازی نمی باشند. بیانیه مثبت نینتندو در توجیه این عدم اتصال جالب توجه است به طوری که این کمپانی اعلام کرده است:

" در حالی که Wii Mini با اینترنت سازگار نمی باشد و اجازه استفاده از قابلیت های آنلاین را در هنگام بازی نمی دهد، انتخاب بازی های چند نفره همچنان می تواند به صورت محلی با دوستان و خانواده انجام شود که شیوه ای مناسب جهت لذت بردن از برخی بازی های سرگرم کننده همچون Super Smash Bros .Brawl و Mario Kart Wii می باشد."

کنسول بازی

بازی های چندنفره آنلاین هیچ گاه از اهداف نینتندو در کنسول های Wii نبوده است بنابراین کاهش قیمت این کنسول منطقی به نظر می رسد اما این مساله می تواند موجب ناراحتی و دلسردی خریدارانی می شود که انتظار دارند کنسول مدرن آن ها دارای برخی ویژگی های آنلاین نسبت به برادران گران قیمت تر آن باشد.

طبق برنامه نینتندو قرار است که کنسول Wii Mini به همراه یک کپی از بازی Mario Kart، کنترلر red Wii Remote Plus و کنترلر red Nunchuk در تاریخ هفدهم ماه نوامبر به بازارهای آمریکا وارد شود که این کنسول را در خرید تعطیلات و درست مابین تاریخ عرضه PlayStation 4 و Xbox One، در موقعیت بسیار مناسبی قرار می دهد.

منبع :

تبلیغات