پلی استیشن

آکاایران: ‫نگاهی بر برتری رزولیشن ها در کنسول های نسل بعدی ایکس باکس وان Xbox One و پلی استیشن PS4 : کینکت Kinect دلیل اصلی ضعف Xbox One‬

آکاایران: با نزدیک شدن سریع به زمان عرضه کنسول های جدید، همواره بازی های بسیاری مقایسه های multiplatform مرسومشان را بر روی این کنسول ها دریافت می کنند. این روند در میان مقایسه چند نسل بعدی بازی چندپلتفرمی ادامه دارد و همانطور که پیش از این گفته شد خروجی کنسول Xbox One نیز در کیفیت 720p است، در حالی که خروجی PS4 نیز 1080p یا 0p است. دلیل این امر ممکن است شما را شگفت زده نماید.

پلی استیشن

به گزارش آکاایران: در حالی که به خوبی می دانیم اجرای بازی ها بر روی کنسول های نسل بعدی بهتر بنظر می آید، روند سازگاری در میان مقایسه ها نشان می دهد که بیشتر از آنچه که کنسول ها بهترین بازی را اجرا می کنند. آنها همچنین صفات اساسی خود کنسول ها را نشان دادند. به تازگی مقایسه معمولی اما دقیق و عمیق از بازی Battlefield 4 برای PS4 و Xbox One توسط Digital Foundry انجام شد. آنها دریافتند که خروجی نسخه ایکس باکس وان در 720p و کیفیت upscaler کنسول تا 1080p می باشد، در حالی که خروجی نسخه پلی استیشن 4 در رزولیشن بالا از 0p و کیفیت upscaler تا 1080p است. نتیجه این بود که Xbox One بسیار aliased بود، بعلاوه Digital Foundry دریافت که نسخه PS4 همواره بازی را تااندازه ای بهتر اجرا می کند. همین مقایسه با اجرای بازی Call of Duty: Ghosts بر روی Xbox One و PS4 انجام شد، که بر طبق نتایج بدست آمده خروجی PS4 در 1080p و Xbox One در 720p انجام شد. Mark Rubin از تهیه کنندگان استدیوی Infinity Ward اشاره کرد که بدین ترتیب برای دستیابی به اجرای بازی در سرعت 60 فریم در ثانیه بر روی ایکس باکس وان، خروجی کمتر از 720p خواهیم داشت.

پلی استیشن

البته، Xbox One به عنوان بک کنسول underpowered شرح داده شده است، و حتی اگر اینچنین هم باشد این بدان معنا نیست که کنسول مذکور نمی تواند به خروجی اجرای 1080p در سرعت 60 فریم در ثانیه دسترسی داشته باشد. و همین موضوع باعث شد تا دوباره Digital Foundry بر روی ایکس بکس وان کار نماید و به این نکته پی ببرد که این کنسول به اندازه کافی برای رسیدن به این خروجی و سرعت فریم در ثانیه گفته شده قدرتمند است، اما Kinect حقیقتا توان لازم کنسول برای دستیابی به این خروجی مورد نظر را کاهش می دهد.

حدود 10٪ از زمان پردازنده گرافیکی ایکس باکس وان در سطح سیستم عامل به توابع، به خصوص ردیابی Kinect اختصاص داده شده است. این درصد از منابع GPU برای توسعه دهندگان غیر قابل دسترس است. بنابراین ایکس باکس وان به طور قابل توجهی underpowered نیست، اما توسعه دهندگان نمی توانند از کل منابع کنسول استفاده نمایند چرا که آنها برای دیگر توابع نسبت به بازی ها مختص شده اند.

اکنون در دوران مدرن، ما واقعا یک دستگاه اختصاصی نداریم. از تلفن هایمان برای کارهای بسیاری از جمله مطالعه کردن، بازی، تماشای فیلم و تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، و بطور شگفت آوری گهگاهی از آن برای برقراری تماس تلفنی استفاده می کنیم. Xbox 360 و PS3 نخستین ماشین های Netflix هستند، و حتی کنسول های PS Vita و Nintendo 3DS هیچ بازی ندارند، اپلیکیشن ها بر روی مدیا متمرکز شده اند.

پلی استیشن

با این حال، در دراز مدت، در زمانی که Kinect به ناچار یرای بازی و UI کمتر مورد استفاده قرار می گرفت و حالا با یک مشخصه تشخیص صدا همراه شده است، که احتیاطا 10 درصد برگشت خواهد کرد. این امر در زمانی که ما بیشتر به چرخه عمر PS4 دست می یابیم ویژه خواهد بود، و شروع بازی ها بسیار بهتر از زمان راه اندازی آنها بنظر می رسد. مایکروسافت در نهایت می تواند بر روی ابتکار Kinect خود کم کند و 10 درصد از منابع قبلی را برای دسترسی توسعه دهندگان بازی بازگرداند.

همانطور که در نسل PS3 و Xbox 360 دیدیم، حتی زمانی که کنسول underpowered است و توسعه آن رنج آور است، توسعه دهندگان در نهایت به پیشرفت شان پی برده و کنسول را به سوی خود می کشانند. هر دو کنسول PS3 و Xbox 360 از از لحاظ عنوان و فروش کلی ارزشمند هستند. در هر صورت، تا به این لحظه و بر طبق مقایسات صورت گرفته، کنسول PS4 نسبت به ایکس باکس وان دارای اجرای بهتری است.

دانلود کلیپ

منبع :

تبلیغات