هکر اجرای بازی با روشنایی آپارتمان

کنسول بازی

آکاایران: ‫هک سیستم تشخیص چهره کنسول بازی پلی استیشن PS4 با ایجاد کلید ورودی عمومی‬

آکاایران: یکی از ویژگی های کمتر شناخته شده در PS4 این است که اگر دوربین پلی استیشن متصل باشد، می توانید به حساب کاربری خود از طریق تشخیص چهره دستیابی داشته باشید. در طول تست این قابلیت نتیجه شد که هر دو ویژگی کالیبراسیون و ورود به سیستم تشخیص چهره به صورت دقیقی عمل می کنند. پس از آن محدودیت دقت دوربین نیز با استفاده از پوشش مرد آهنی (Iron Man) مورد تست واقع شد.

به گزارش آکاایران: اگر همه چیز در شرایط مناسب قرار داشته باشد، برای مثال نور به میزان معقول باشد، موهای بلند شما جلوی ابروهایتان را نگیرد و در فاصله مناسبی از دوربین PS قرار داشته باشید، کالیبراسیون سیستم تشخیص چهره به سرعت و سادگی صورت می گیرد. پس از تشخیص چهره شما توسط آن، از شما پرسش هایی برای اجرای چندین حرکت آرام شل کردن سر و گردن تقاضا می شود. با حرکت سر خود به اطراف، چرخاندن آن به جلو وعقب، تکان دادن به بالا و پایین، چهره شما توسط PS4 شناخته می شود. اگرچه ویژگی ورود و برقراری ارتباط توسط سیستم تشخیص چهره راحت می باشد همچنین می تواند به عنوان سطح اضافی امنیتی نیز به کار رود که در اینجا تصمیم به تست همین ویژگی و غلبه بر آن را داریم.

در این تست از یکی از ماسک های مرد آهنی استفاده شده است. قطعا PS4 قادر به تشخیص این ماسک نخواهد بود و این عدم تشخیص به دلیل فقدان ویژگی های چهره ای می باشد بنابراین تغییراتی بر روی این ماسک اعمال شد. برای کمک به تشخیص PS4 بر روی این ماسک ابروهایی کشیده شد، همچنین به این ماسک یک بینی کارتونی بخشیده شد. این شاهکار در طول اولین پرسش مربوط به حرکات سر موفق شد اما از دومین پرسش نتوانست عبور کند بنابراین آیتم های قابل توجه دیگری نیز به بخش بینی آن افزوده شد.

کنسول بازی

با وجود چشمان مرده و سرد، قطعه ای نوار توانست موفقیت را در حاصل کار به ارمغان بیاورد و کالیبراسیون چهره به سرعت انجام شد. PS4 به سرعت هنگامی که فرد مورد تست بر روی تصویر رفت، متوجه او شد.

سپس تنظیمات شناسایی چهره به حساب جداگانه PS4 متصل شد و امید به کسب بهترین نتیجه می رفت. در طول فرایند کالیبراسیون فرد مورد تست با نوار اضافی در بخش بینی نیز تشخیص داده شد اما در طول ورود واقعی به سیستم، ماسک کالیبره شده تشخیص داده نشد. این موضوع احتمالا به این دلیل است که رویه کالیبراسیون تعداد داده های قابل قبول را می پذیرد اما زمانی که داده ها برای ورود واقعی مورد استفاده قرار می گیرند، بیشتر بر روی آن ها دقت می شود تا از ورودهای غیرقانونی جلوگیری شود.

بینی و دهان ماسک آخرین ویژگی های شبه انسانی آن بودند بنابراین بر روی شکل بینی بیشتر کار شد و همچنین دهانی ساخته شد که کمتر شکل غیرانسانی داشته باشد البته این عمل با استفاده از یک سبیل انجام شد.

کنسول بازی

در شکل جدید ماسک مرد آهنی، با موفقیت کالیبراسیون اولیه انجام شد اما پیگیری های بعدی به مشکل برخورد. تست واقعی هنگام فرایند ورود به حساب کاربری انجام می شد. در این بخش مشکلاتی به وجود آمد ولی در نهایت مرد آهنی تشخیص داده شد.

کنسول بازی

هنگامی که هویت مخفی مرد آهنی تشخیص داده شد، سیستم تشخیص چهره راه اندازی شده و اجازه ورود داده شد. زمانی که ماسک بر چهره فرد مورد تست وجود داشت، تصمیم گرفته شد که آن را بر روی صورت فرد دیگری که به هیچ وجه شبیه فرد تست نبود، قرار دهند. نوع بدن این دو فرد کاملا متفاوت بوده است بنابراین اگر هویت مرد آهنی که پیش از این تشخیص داده شده بود با این فرد جدید نیز عمل می کرد، پس راهی برای ایجاد یک کلید ورود به سیستم عمومی پیدا می شد.

همانطور که می توانید در تصویر زیر ببینید، این تست جواب داد. اکنون می دانیم که تشخیص این ماسک ها بدون در نظر گرفتن لباس و پوشش افراد اجرا می شود و از این رو می توان کلید ورود عمومی را ایجاد کرد. البته این تست به همین جا پایان نیافت.

در طی این آزمون ها نتیجه شد که یکی از جنبه هایی که دوربین PS4 بدان توجه می کند، عمق می باشد. بنابراین برای آزمودن این ویژگی، تصویری از فرد مورد تست بدون ماسک گرفته شد، با این تصویر پیش از آن ورود به حساب کاربری انجام شده بود. و سپس از این تصویر پرینتی گرفته شد و در برابر دوربین PS4 نگه داشته شد، این تصویر توسط Surface 2 مایکروسافت و در حالت عمودی گرفته شد. طبق نتایج، نمایش بازتابی با مشکل روبه رو بود ولی درنهایت پذیرفته شد.

این تست به خوبی جواب داد و تنها تنظیمی که مورد نیاز بود، تغییر اندازه عکس در مقیاس سر انسان و کم کردن روشنایی سرفیس 2 بوده است. این تست با تصاویر گرفته شده توسط اسمارت فون نیز انجام شد اما موفقیت آمیز نبود شاید صفحه نمایش آن بیش از حد کوچک بود.

نتیجه کلی از این آزمون ها چه بود؟ می توان ماسکی را ایجاد کرد که هر کسی می تواند از آن استفاده کرده و با موفقیت به PS4 وارد شود. هرچند این عمل خیلی خطرناک نیست زیرا تنها به حسابی می توان بدین شیوه وارد شد که پیش از این، عملیات کالیبراسیون توسط آن انجام شده باشد. با این حال با استفاده از یک تصویر ساده می توان به حساب PS4 شخص دیگری وارد شد. اگر آن ها دارای تنظیات ورود PSN باشند، می توانید به حساب فروشگاه پلی استیشن آن ها دسترسی داشته و خریدهای زیادی را با کارت اعتباری آن ها انجام دهید با این فرض که تمامی اطلاعات مناسب بر روی سیستم ذخیره شده باشند.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

هکر اجرای بازی با روشنایی آپارتمان

تبلیغات