کنسول بازی

آکاایران: ‫دسترسی کاربران به تنها 362 گیگابایت از فضای هارددیسک 500 گیگابایتی کنسول بازی ایکس باکس وان Xbox One‬

آکاایران: گیمرها قطعا با شنیدن خبر دسترسی به هاردیسک های 500 گیگابایتی در کنسول های بازی جدید Xbox One و PS4 نومید شده اند و خواستار ارتقای آن ها می باشند. مدت زمان کوتاهی پس از انتشار این کنسول ها، PS4 اعلام کرد که گیگابایت از این فضا رزرو شده است و کاربران فضای قابل دسترس 408 گیگابایت را در اختیار دارند. اما ایکس باکس وان مقدار فضای واقعی قابل دستیابی از HDD خود را پنهان کرده بود. با این حال اکنون مشخص شد که این فضا 362 گیگابایت می باشد که به معنای عدم دسترسی کاربران به 138 گیگابایت از فضای هارددیسک است.

به گزارش آکاایران: برخلاف کنسول پلی استیشن 4 سونی، مایکروسافت برای کنسول جدید خود هارددیسک با قابلیت ارتقا را ایجاد نکرده است. بر روی PS4، شما می توانید به سادگی با برداشتن پانل بالایی، هارددیسک موجود را برداشته و هارد جدیدی را با ظرفیت بالاتر در آن جاسازی نمایید. تنها بخش دشوار این فرایند، شاید پرداخت هزینه برای خرید سخت افزار جدید برای کنسولی جدید باشد. با این حال ایکس باکس وان به شما اجازه ارتقای سخت افزاری را نداده است. از نظر فنی، اگر از توانایی خود در زمینه جداسازی و سرهم بندی دوباره کنسول مایکروسافت اطمینان دارید، می توانید هارددیسک 500 گیگابایتی آن را جدا کرده و آن را با هارد خود جایگزین نمایید. این فرایند اگرچه در قابلیت اغلب کاربران متوسط نمی باشد اما امکان پذیر است. واقعیتی که موجب جذاب تر کردن این فرایند مضر و دشوار شده است این مساله می باشد که ایکس باکس وان مقدار 138 گیگابایت از فضای 500 گیگابایتی هارد خود را رزرو کرده است و در اینصورت کنسول شما محدود به نصب تنها هفت بازی کاملا بلوری دولایه یا 14 بازی بلوری تک لایه شده است.

دانلود کلیپ

در مقابل، کنسول پلی استیشن 4 بهتر از این عمل نمی کند. فضای قابل دسترس 408 گیگابایتی آن اجازه نصب هشت بازی بلوری دولایه و یا 16 بازی بلوری تک لایه را به کاربران می دهد.

در حالی که PS4 به سادگی ظرفیت در دسترس دیسک سخت خود را نشان می دهد، ایکس باکس وان تشخیص آن را دشوار کرده است. افرادی از IGN آزمایشی ملال آور را آغاز کرده و اقدام به نصب بازی هایی بر روی این کنسول کرده اند تا زمانی که هارددیسک آن فاقد فضای خالی شود. طی این عمل، میزان 362 گیگابایت فضای در دسترس هارددیسک ثابت شد. مایکروسافت نیز مقدار فضای رزرو شده 138 گیگابایت را برای سیستم عامل و برنامه های دیگر و شاید برای ارتقاهای آینده (و یا هر سه مورد) تایید نموده است.

برای مدت زمانی کوتاه، هفت تا چهارده بازی می تواند مقدار مناسبی به نظر برسد. با این حال اگر مبنا را بر نسل پیشین بدانیم و نسل فعلی حدود هفت تا ده سال عمر کند، در این دوره زمانی احتمالا کاربران نیاز به فضای بیشتری برای نصب بازی های بیشتر دارند. می توانید اقدام به مدیریت فضای هارددیسک کرده و بازی هایی را پس از به اتمام رساندن آن ها، پاک کنید اما چنین عملی در نسلی که تعداد زیادی از بازی ها دارای ویژگی های آنلاین هستند، نامطلوب به نظر می رسد. در مقایسه های تست سرعت این کنسول ها ثابت شده که نصب دوباره یک بازی به طور مکرر در آن ها، زمان زیادی را نیاز خواهد داشت. مدت زمان زیادی پیش از انتشار، گفته شده بود که کنسول های Xbox One و PS4 با ظرفیت ذخیره سازی ناچیزی ارائه خواهند شد. حداقل نکته مثبت و خوشبینانه این است که مایکروسافت و سونی قطعا با تعبیه یک فضای ذخیره سازی بیشتر در آینده، تجدیدنظرهایی در کنسول های خود خواهند کرد.

منبع :

تبلیغات