loading...
هدست واقعیت مجازی

آکاایران: ‫لذت یک دنیای مجازی با جدیدترین نسخه از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift با عنوان Crystal Cove‬

آکاایران: در چند دهه گذشته، اساسا تمام بازی ها چیز مشابه ای بودند: نشستن مقابل نمایشگر، نگه داشتن کنترلر (یا موس و صفحه کلید) و اجرای بازی. اما زمانی که هدست واقعیت مجازی Oculus Rift استفاده می کنید، شما در می یابید که بازی مورد نظر واقعا چیز متفاوت است. در این مقاله تصمیم داریم تا نگاهی به جدیدترین نسخه Oculus Rift با لقب Crystal Cove داشته باشیم.

هدست واقعیت مجازی

به گزارش آکاایران: واقعیت مجازی نیز موضوعی علمی تخیلی، فانتزی نگر، و ویدئوهای cheesy Aerosmith حداقل برای چند دهه بوده است. اما کمپانی Oculus، واقعیت مجازی یک واقعیت را ایجاد می نماید. گفتن این عبارت تقریبا کلیشه ای است که محصول Oculus مانند هیچ یک از چیزهایی که شما قبلا تجربه کرده اید نیز نمی باشد، اما گاهی اوقات تمام دارایی شما هستند.

culus Rift، تمامی رویکردهای استاندارد از برقراری ارتباط در مورد نتایج خارج شده از پنجره را شامل می شود. تصاویری از این حالت تولید نمی شوند، ویدئوها نمی توانند این حالت را ضبط نمایند. نزدیک ترین چیزی که ما قادر به دستیابی به آن هستیم تنها یک حساب ذهنی اول شخص از تجربه است. و حتی پس از آن همچنان قادر به درک واقعی آن نخواهید بود تا زمانی که شما خودتان آن را امتحان کنید.

هدست واقعیت مجازی

اینجا می خواهیم به توصیف زمانی بپردازیم که ما از Oculus Rift استفاده نمودیم. مغز ما قادر به درک تجاربی از واقعیت های جایگزین که ما به آنجا پانهاده بودیم نیز خواهد بود، که توسط یک قطعه سخت افزاری یا لوازم جانبی جدید بازی متوقف می شود. این پورتال خود یک واقعیت مجازی است.

نسخه قدیمی تر این گجت تنها به جنبش های عمومی سر پاسخ می دهد. اما در نمونه جدید Crystal Cove یک دوربین افزوده شده ( که در جلوی شما جای می گیرد) که اجازه می دهد تا شما در تمام جهات متمایل شوید و براستی در جهانی شما در آن پاگذاشته اید حرکت نمایید.

هدست واقعیت مجازی

در اولین سفر خود با دستگاه جدید Crystal Cove، وارد دنیای مجازی از بازی ساده به سبک tower defense تنظیم شده برای نمونه نمایشی شدیم، دشمنان در این بازی به پایگاه ما نفوذ کرده اند، و ما با سربازان خود قصد نابودی و دفاع از قلعه را داریم. کنترلر در دست ما اجازه چرخاندن برجک و خاموش/روشن کردن آتش را می دهد، که درک آن به اندازه کافی ساده است.

هدست واقعیت مجازی

اما سحر وجادو در زمانی پدیدار می شود که شما به عملیاتی همچون متمایل شدن و چرخاندن را شروع می کنید. به جلو خم شوید و سرتان را به چپ بچرخانید، و در این حالت شما می توانید یک منطقه مهم از برج را از نزدیک دیده بانی کنید. شما سپس احساس می کنید به درستی در فاصله چند اینچی از مهاجمان خود هستید. به پشت تکیه می دهید، و شما یک تصویر جامع تر از پایگاه که شما در حال حفاظت از آن هستید را بدست می آورید.

در دومین دموی نمایشی، ما در نقش خلبان یک جنگنده فضایی هستیم. ظاهرا ما در شبیه سازی پرواز افتضاح هستیم، چرا که بازی مان زمان زیادی طول نمی کشد.

هدست واقعیت مجازی

اما ما در این بازی به اندازه کافی برای تحقق بخشیدن به پتانسیل Oculus برای آوردن زندگی جدید به ژانرهای خسته توانا بودیم. ما نه تنها فضا را دنبال کردیم، بلکه دشمنان را هم هدف قرار دادیم. قادر به مشاهده پیرامون از کابین، خواندن داده های اساسی سلاح ها در کنترل پانل خود بودیم، و حتی قادر به دیدن بازو و پاهای خود هستیم.

عجیب ترین بخش Oculus در این نقطه است. شما به پایین نگاه می کنید، و انتظار دارید تا بدن خود را ببنید، اما در دمویی نظیر شبیه ساز پرواز، شما بدن دیگری را می بینید. احساس ما در این حالت تقریبا اینچنین است که ما این بدن را در اختیار داریم. زمانی بازوی خود را بالا می آوریم و بازوی مجازی ما هیچ حرکتی نمی کند، این احساس به ما دست داده که ما فلج شده ایم.

هدست واقعیت مجازی

روزی خواهد آمد که واقعیت مجازی در مورد حرکات تمام اجزای بدن اعمال خواهد شد، اما در بازی های که به شما یک بدن ارائه می دهند، این تقریبا مثل این است که ذهن شما درون بدن انسان دیگری تزریق شده است، و شما فقط تا حدی جزئی قادر به کنترل آن هستید.

هدست واقعیت مجازی

زمانی که در مورد Oculus صحبت می کنیم، تقریبا براحتی جزئیات فنی و سخت افزاری مربوط به آنرا فراموش کرده ایم، چرا که تجربه عمیق است. اما این بیانیه یک جهش فنی ایجاد شده توسط مهندسان Oculus می باشد. یکی از مواردی که در این نسخه نسبت به نسخه های پیشین بهینه شده است مربوط به تاری حرکت است.

هدست واقعیت مجازی

دو پرسش در اینجا مطرح می شود، اول اینکه چه زمانی می توانیم این دستگاه را برای خود خریداری کنیم؟ دوم اینکه، قیمت این دستگاه چقدر است؟ Oculus در این موارد آنقدرها صحبت نکرده، هرچند برخی اشارات در مورد قیمت گذاری مطرح شده است. به گفته Oculus ، آنها خواستار یک رقابت ماندگار هستند، و به محدوده قیمت 200 تا 400 دلار آمریکا برای این دستگاه تمایل دارند.

Oculus به ماشین بازی شما از طریق USB و HDMI متصل خواهد شد. این گروه به ما گفتند که نسخه های بی سیم در نهایت می توانند به بازار ضربه وارد نمایند، اما این دستگاهها همواره چالش های اضافی فنی مانند حجم باتری را به ارمغان می آورند. Oculus می گوید: ما در ابتدا دستگاههای PC و موبایل را هدف قرار داده ایم. البته از نظر فنی نسخه جدید می تواند بر روی کنسول های مانند Xbox One و PS4 کار کند، اما برای رسیدن به این هدف به همکاری با سونی و مایکروسافت نیاز است.

منبع :

تبلیغات