کنسول بازی

آکاایران: ‫توسعه ی کنسول بازی LeapFrog LeapTV برای کودکان‬

آکاایران: LeapFrog در راستای ادامه‌ی فعالیت‌‌های خود در تولید تبلت‌های LeapPad، این بار به معرفی کنسول بازی LeapTV پرداخت که به طور خاص برای کودکان کوچک طراحی شده است. سیستم جدید کودکان را از طریق بازی به یادگیری تشویق کرده و به کتابخانه‌ای با بیش از صد عنوان آموزشی دسترسی دارد.

به گزارش آکاایران: مخاطبان LeapTV، کودکان سه تا هشت سال بوده، از این رو به گونه‌ای طراحی شده که دارای کنترل ساده‌ای باشد. این دستگاه از یک رابط کاربری ساده و دستورالعمل‌های صوتی (برای آن دسته از بچه‌ها که هنوز قادر به خواندن نیستند) در کنار ترکیبی از دوربین حساس به لمس کینکت مانند و کنترلرهای حرکتی وای-فای بهره می‌برد. این کنسول کودکانه اجازه‌ی سه حالت برای بازی‌های خود شامل Body Motion ،Pointer Play و استفاده از کنترلرهای کلاسیک را می‌دهد.

کنسول بازی

در حالت حرکات بدن و بادی موشن، دوربین حساس به حرکت، به تشخیص و تطبیق حرکات بدن کودک مانند رقصیدن، پریدن و ضربه زدن در بازی می‌پردازد. بازی‌های Pointer Play از کنترلرهای حرکتی و اشاره‌گرهای LED آن‌ها جهت تبدیل حرکات در مراحل بازی مشابه Wii استفاده می‌کنند. در عین حال، در حالت استفاده از کنترلرهای کلاسیک، این کنترلرهای تغییر شکل یافته به منظور شبیه‌سازی اغلب کنترلرهای بازی‌های سنتی با تعدادی کلید و یک دسته‌ی آنالوگ ترکیب شده‌اند.

LeapFrog LeapTV قادر به اتصال به تلویزیون از طریق HDMI است و توانایی نمایش خروجی HD 720p را دارد. دوربین حساس به حرکت آن از طریق USB به آن متصل بوده و کنترلرهای حرکتی آن نیز از قابلیت بلوتوث برای عمل استفاده می‌کنند. این دستگاه دارای حافظه‌ی داخلی 16 گیگابایتی در خود است که با در نظر گرفتن پورت‌ اترنت و وای-فای جهت دانلود بازی و برنامه از لایبرری آموزشی LeapFrog که بیش از صد عنوان در آن دیده می‌شود، به دستگاهی ارزشمند خواهیم رسید.

کنسول بازی

در حالی که کاربران نباید انتظار توانایی اجرای بازی‌هایی مانند Mario Kart 8 را بر روی LeapTV داشته باشند، اما عناوین نام آشنا برای کودکان زیر هفت سال و والدینشان تحت پوشش این کنسول قرار دارند. در بازی‌های مخصوص این کنسول، به منظور جلب توجه کودکان سعی شده تا از معروف‌ترین شخصیت‌های کارتونی و قهرمانان محبوب استفاده شود.

تمرکز اصلی بازی‌های LeapTV بر عناصر آموزشی می‌باشد. برای مثال گیمرها می‌توانند از حرکاتی در بازی‌های ورزشی برای پاسخ دادن به سوالات ریاضی استفاده کرده یا در حین کنترل برخی از کاراکترها، نکاتی در مورد خواندن یا علم یاد بگیرند. LeapFrog ادعا دارد که این بازی‌ها به گونه‌ای طراحی شده که به کودکان سطح درستی از چالش با توجه به سنشان را می‌بخشد و سپس به صورت خودکار با پیشرفت آن‌ها، بازی نیز رشد می‌یابد.

کنسول بازی

سیستم LeapTV از اواخر همین سال با قیمت 150 دلار در دسترس خواهد بود. مجموعه‌ی بازی‌های آن، قیمت سی دلار را بر قیمت این کنسول می‌افزاید، در حالی که دانلود بازی‌ها و برنامه‌های مخصوص آن نیز با قیمت پنج دلار آغاز می‌شود.

کنسول بازی

منبع :

تبلیغات