واقعیت مجازی

آکاایران: ‫سونی از ابزار پوشیدنی واقعیت مجازی برای پلی استیشن PS4 با عنوان پروژه Morpheus رونمایی کرده است‬

آکاایران: سونی از نمونه اولیه ابزار پوشیدنی واقعیت مجازی خود برای PS4 در کنفرانس توسعه بازی ها در سان فرانسیسکو رونمایی کرده است. یکی از مسئولان بلند بالای کمپانی سونی در بخش سرگرمی و کامپیوتر در یک پست در وبلاگ خود خاطر نشان کرده است که این پروژه با نام Morpheus پتانسیل و ظرفیت لازم برای شکل دهی آینده بازی های کامپیوتری را دارد.

واقعیت مجازی

به گزارش آکاایران: صفحه نمایش نصب شده روی آن زاویه دید درجه و رزولوشن 1080p را داراست. دقت همزمان ردیابی حرکت سر کاربر با استفاده از سنسورهای ژیروسکوپ و شتاب سنج ساخته شده درون آن ممکن است. این هدست به طور کامل با کنترل کننده های بیسیم DualShock 4 پلی استیشن 4 و همچنین حرکات این دستگاه سازگار است. این امکان برای ساختن یک تجربه نصب آسان واقعیت مجازی ساخته شده است. این دستگاه از تکنولوژی صوتی سه بعدی سونی که به منظور ایجاد صدای برجسته همه جهته که با حرکت و جا به جایی سر کاربر تغییر می کند نیز بهره می برد.

واقعیت مجازی

نمونه اولیه قرار است به عنوان یک کیت توسعه اولیه برای توسعه دهندگان کنسول بازی سونی استفاده شود. مدیر این کمپانی معتقد است که این سیستم جدید یک حضور واقعی را تداعی می کند. که شما به عنوان یک بازیکن این احساس را می کنید که در داخل بازی هستید. حس می کنید که دقیقا این احساسات واقعی است.

واقعیت مجازی

سونی در حدود سه سال بر روی این سیستم کار کرده است. این دستگاه در واقع رقیبی برای Oculus Rift است که در نمایشگاه الکترونیک و مصرف کننده لاس وگاس معرفی شد. بسیاری از امکانات این دستگاه واقعیت مجازی هنوز مشخص نیست و سونی تنها مشخصات اصلی این دستگاه را معرفی کرده است. هنوز اطلاعی از قیمت و تاریخ عرضه این دستگاه در دسترس نمی باشد.

منبع :

تبلیغات