‫چه چیزهایی در آخرین بروزرسانی های دو کنسول PS4 و Xbox One اضافه خواهد شد؟‬

آکاایران: ‫چه چیزهایی در آخرین بروزرسانی های دو کنسول PS4 و Xbox One اضافه خواهد شد؟‬

آکاایران: هم سونی و هم مایکروسافت آپدیت های بزرگی را برای کنسول های نسل فعلی خود منتشر کرده اند. آپدیت PlayStation 4 v2 یک ویژگی خلاقانه ترکیبی از بازی آنلاین/محلی چند نفره را به ارمغان می‌آورد و Xbox One قرار است قابلیت خرید از راه دور را ممکن سازد. علاوه بر این ویژگی میتوان از بهبود ویژگی های اجتماعی و تنظیم نمودن دستگاه پخش Blu-ray نام برد.


Xbox One

به گزارش آکاایران: بروزرسانی جدید مایکروسافت آماده انتشار به صورت جهانی است و برخی تغییرات قابل توجه را به ارمغان می آورد. اکثر به روزرسانی های زیر شامل این آپدیت میشوند، اما برخی از ویژگی ها مانند مدیا پلیر اندکی بعدتر ارائه خواهد شد.

اولین ویژگی، توانایی خرید بازی به صورت از راه دور با استفاده از اپلیکیشن SmartGlass که قابل نصب روی اسمارتفون ها و تبلت هاست، همچنین میتوان این بازی ها را از وب سایت خود کمپانی خریداری کرد. کاربران میتوانند عنوان بازی را به صورت از راه دور دانلود کنند، برای این امر کاربران باید دستگاه خود را برای بروزرسانی های اتوماتیک تنظیم کنند. با توجه به حجم زیاد بازی های نسل فعلی این کنسول توانایی برای شروع دانلود یک عنوان جدید قبل از اینکه شما از سرکارتان به خانه برسید یک افزونه بسیار خوب برای این کنسول خواهد بود.

تغییر بزرگ دوم مربوط به ویژگی فید فعالیت این سیستم است. مایکروسافت سیستم فید را برای اضافه کردن ویژگی های بسیار که به شبکه های اجتماعی مربوط میشود تست و بازرسی کرده است. ویژگی هایی نظیر توانایی ارسال پست متنی و کلیپ های بازی یا لایک کردن و کامنت گذاشتن برای پستی که دوست شما ارسال کرده است شامل سیستم فید میشود. هر کاربر فید مربوط به خود را دریافت میکند و اعلامیه هایی در زمانی که بقیه کاربران با او در تعامل هستند نیز دریافت میشود. درست شبیه آنچه شما در فیسبوک میبینید.

‫چه چیزهایی در آخرین بروزرسانی های دو کنسول PS4 و Xbox One اضافه خواهد شد؟‬

این کنسول یک مدیا پلیر جدید را نیز به منظور پخش کردن فایل ها از یک دستگاه USB ( استریم از روی سرور مدیا بعدا اضافه خواهد شد) دریافت خواهد کرد و کاربران قادرند که از تلویزیون به اپلیکیشن SmartGlass استریم کنند، کارهایی مانند پخش، توقف، به عقب بردن و تغییر کانال با قطع بازی.

یک افزونه جدید برای دارندگان Xbox با تلویزیون سه بعدی این است که آنها قادر خواهند بود Blu-rays سه بعدی را اجرا و پخش کنند، چیزی که سونی اوایل امسال این ویژگی را به PS4 اضافه کرد. سرانجام مایکروسافت یک اعلامیه به صورت pop-up به این دستگاه اضافه کرده که وقتی باتری کنترلر کم باشد به شما نشان داده میشود و هم چنین امکان غیرفعال کردن کل اعلامیه ها وقتی مشغول تماشای ویدئو هستید میسر است.

‫چه چیزهایی در آخرین بروزرسانی های دو کنسول PS4 و Xbox One اضافه خواهد شد؟‬


PlayStation 4

به روزرسانی سونی قرار است در پاییز عرضه شود(نیمکره شمالی) و این کمپانی یک ویژگی رو به جلویی را در این آپدیت قرار داده است.

به اشتراک گذاری محتوا که یک بخش بزرگی از خصوصیات آخرین کنسول سونی است با گنجاندن دکمه اشتراک روی کنترلر مورد تاکید قرار گرفته است. طرح های کمپانی برای پیشبرد این ویژگی به یک سطح بالاتر با ارائه اپدیت میسر شده است و این کمپانی یک ویژگی جدید با نام Share Play معرفی کرده است.

سونی این ویژگی را مانند یک کاناپه مجازی توصیف میکند که ظاهرا هم یک توصیف دقیقی است. Share Play ویژگی تعاملی ترکیبی آنلاین/محلی است که اجازه میدهد دوستانتان به هر بازی بدون کپی کردن آن برای خود بپیوندند. بازی هایی که از این ویژگی حمایت میکنند اساسا ویژگی های چند نفره محلی شان را با یک دوست، به اشتراک میگذارند و به انها این اجازه را میدهد که درست طوری تصور شود که آنها روی یک کاناپه کنار شما نشسته اند.

کاربران حتی قادر خواهند بود کنترل بازی یک نفره را زمانی که شما یک مشکلی دارید بر عهده بگیرند. این یک ویژگی بسیار بزرگ بوده و جالب است که ببینیم چند عنوان بازی از این ویژگی حمایت خواهند کرد.

منبع :

تبلیغات