سرگرمی

آکاایران: ‫مایکروسافت بدنبال عرضه نسخه ای ارزان تر از Xbox One بدون سنسور کینکت و لغو پرداخت هزینه برای دسترسی به برنامه های سرگرمی از طریق Xbox Live‬

آکاایران: مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که از سیاست خود نسبت به سنسور تا حدودی بحث‌برانگیز Kinect دست کشیده و به مسیری جدید می‌اندیشد. احتمالا در پاسخ به فشارهای وارده از سوی خریداران و فروش قوی سیستم رقیب، یعنی پلی استیشن ۴ سونی، این کمپانی از قصد فروش جدیدترین کنسول بازی خود بدون سنسور کینکت و با کاهش هزینه‌ی ورود به سیستم خبر داده است.

سرگرمی

به گزارش آکاایران: مایکروسافت، فروش نسخه‌ی بدون کینکت این کنسول را از نهم جولای با قیمت ۳۹۹ دلار آغاز خواهد کرد که این اقدام، همراستا شدن قیمت ایکس‌باکس جدید را با قیمت‌گذاری PS4 در پی دارد. همانطور که احتمالا پیش‌بینی می‌کنید، این سنسور به صورت جداگانه نیز فروخته خواهد شد تا کسانی که اقدام به خرید نسخه ارزان‌تر ایکس‌باکس وان کرده‌اند، این فرصت را داشته باشند که با خرید کینکت در زمانی دیگر، قابلیت‌های بیشتری را به سیستم خود اضافه کنند. در حال حاضر هیچ جزئیاتی درباره‌ی نحوه قیمت‌گذاری کینکت موجود نیست، اما می‌دانیم که زمان عرضه آن از پاییز امسال (در نیمکره شمالی) شروع خواهد بود.

سرگرمی

از ۱۲ ماه پیش که بخش Xbox مایکروسافت، کنسول نسل بعدی خود را معرفی کرد، با سالی بسیار سخت مواجه بوده است. پس از روی برگرداندن از شرط اتصال دائمی به اینترنت و سیاست‌های استفاده از بازی قبل از راه‌اندازی آن‌ها، این کمپانی با نبردی دشوار برای متقاعد کردن مشتریان خود مواجه شد تا ثابت کند که سنسور کینکت، بخش جدایی ناپذیر از سیستم جدید است و تضمین کرد که قیمت بالاتر آن بخاطر ارائه‌ی قدرت بیشتر نسبت به پلی استیشن ۴ می‌باشد.

با وجود تصویب تصمیم فروش جداگانه این سنسور، مایکروسافت هنوز به طور کامل تسلیم نشده است و همچنان تاکید می‌کند که نسخه‌ی دارای کینکت، بسیار برتر از مدل ارزان‌تر جدید است و کارایی بهتر و نزدیک‌تری را با اهداف اصلی این کمپانی برای ایکس‌باکس وان ارائه خواهد داد.

در بررسی‌های انجام گرفته بر روی این کنسول، مشخص شد که سنسور کینکت بسیار مفید است، اما نبود آن موجب نقض جذابیت Xbox One نخواهد شد. اینکه آیا قابلیت‌های اضافی این سنسور، ارزش برچسب قیمت بالاتر نسبت به نسخه‌ی بدون کینکت از این کنسول را دارد یا خیر، احتمالا به اولویت‌های شخصی و قصد شما از استفاده از این سیستم بستگی دارد.

مایکروسافت همچنین اطلاعیه مهم دیگری را نیز منتشر کرده است که بر هر دو دسته از کاربران Xbox One و Xbox 360 تاثیر خواهد داشت. تا به حال، آن گروه از کاربران ایکس‌باکس که خواستار استفاده از کنسول خود برای دسترسی به برنامه‌های سرگرمی مانند یوتیوب، نت‌فلیکس یا Hulu بوده‌اند، باید حق عضویت فعال Xbox Live Gold را پرداخت می‌کردند. این موضوع همیشه کمی غیرمنصفانه به نظر می‌رسید، زیرا برای استفاده‌ از اکثر این سرویس‌ها، از قبل لازم است که اشتراک آن‌ها پرداخته شود. با این حال از ماه ژوئن به بعد، کاربران قادر خواهند بود که بدون نیاز به داشتن یک اکانت Xbox Live، به این سرویس‌ها دسترسی داشته باشند؛‌ که قطعا یک تغییر خوشایند است.

در لینک های زیر می توانید بررسی کامل و مقایسه میان دو کنسول بازی جدید سونی و مایکروسافت را مطالعه نمایید:

•بررسی تخصصی کنسول بازی ایکس باکس وان Microsoft Xbox One مایکروسافت: فرمانروایی بر اتاق نشیمن شما
•بررسی تخصصی کنسول بازی عالی پلی استیشن PlayStation 4 سونی

منبع :

تبلیغات