کنسول بازی

آکاایران: ‫آیا زمان خرید با اطمینان کنسول بازی Wii U رسیده است؟‬

آکاایران: Wii U طی این سال‌ها در شمار قدرتمندترین دستگاه‌ها به شمار نمی‌رفته است. این دستگاه که یک سال قبل از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 وارد بازارها شد، توجهاتی را به خود جلب نمود. اما با گذشت زمان به دلیل نداشتن قدرت کافی و فقدان پشتیبانی شرکت‌های ثانویه، این کنسول به سادگی توسط رقبای جوان خود ار رده خارج شد. اما آیا بالاخره این کنسول هم به خرید خوبی تبدیل شده است؟

به گزارش آکاایران: شاید بزرگ‌ترین مشکل Wii U، شکست نینتندو در جذب توسعه‌دهندگان ثانویه برای این پلتفرم می‌باشد. فقدان پشتیبانی از بازی‌های چند پلتفرمی مانند Destiny، Batman: Arkham Knight، Grand Theft Auto V و Fallout 4 تنها نمونه‌هایی ازاین لیست طولانی می‌باشند.

کنسول بازی

دلیل این امر هم فقدان قدرت کافی Wii U نسبت به ایکس‌باکس وان و PS4 می‌باشد، البته به این دلیل نیز می‌باشد که توسعه‌دهندگان به این پلتفرم امید و ایمان ندارند. فراگیری آن میان کاربران چندان زیاد نیست، محیط آنلاین آن به گستردگی رقبایش نمی‌باشد و استفاده از تنظمات دونمایشگر، تلاش و زمان زیادی را برای توسعه‌دهندگان در پی دارد.

اما آیا اکنون که کنسول Wii U برای مدت دو سال و نیم در بازارها وجود دارد، فقدان پشتیبانی توسعه‌دهندگان ثانویه مشکل بزرگی برایش به شمار می‌رود؟ شاید دیگر کتابخانه‌ی بازی‌های با رشد کم این پلتفرم به کمال کافی رسیده باشد. نینتندو همواره دارای برخی از قدرتمندترین و بهترین بازی‌ها بوده است.

کنسول بازی

صادقانه باید گفت که نینتندو توجه زیادی به ارائه‌ی بازی‌ برای این پلتفرم کرده است، از این رو انتخاب‌های متنوعی در این بخش وجود دارد. عرضه‌ی بازی جدید New Super Mario Bros. U (و عنوان بعدی New Super Luigi U)، هیجان دهه‌ی 80 را به این کنسول آورده است، درحالیکه بازیSuper Mario 3D World ویژگی‌های بیشتری را از Super Mario 64 سال 1996 به ارث برده است. همچنین بازی جذاب Donkey Kong: Tropical Freeze و Ubisoft's Rayman Legends هم وجود دارند.

کنسول بازی

اما این پایان داستان نیست. برای جلب توجه گیمرهای رقابتی، Mario Kart 8 قدرتمندترین بازی است که پس از یک مدت زمان طولانی عرضه شده است. برای گیمرهای استراتژی نیز بازی Pikmin 3 و The Legend of Zelda: The Wind Waker HD ارائه شده است.

کنسول بازی

علاوه بر این گیمرهای اکشن نیز می‌توانند از بازی‌های Bayonetta 2، Super Smash Bros Wii U و Hyrule Warriors لذت ببرند. گیمرهای علاقمند به بازی‌های وحشتناک و بقا هم با بازی‌های ZombiU مواجه هستند.

کنسول بازی

از ژانرهای محبوب حذف شده برای این پلتفرم، بازی‌های تیراندازی اول شخص است که زیاد مورد توجه قرار نگرفته است. نمی‌توان بازی مانند Battlefield را در این کنسول اجرا کرد، و اگرچه بازی‌های Call of Duty: Black Ops 2 و Ghosts سازگار با این سیستم می‌باشند، Advanced Warfare و همچنین نسخه‌ی آینده‌ی Black Ops 3 وارد آن نشده‌اند. با این حال بازی Splatoon به عنوان بازی FPS به طور انحصاری برای این کنسول طراحی شده است که علاقمندان می‌توانند لذت زیادی از آن ببرند.

کنسول بازی

چند بازی خوب نیز برای این کنسول در راه است. از عناوین آینده می‌توان به Xenoblade Chronicles X و Super Mario Maker اشاره کرد. همچنین بازی Star Fox Zero وجود دارد که در نمایشگاه E3 معرفی شد و به نظر می‌رسد سرشار از لحظه‌های جذاب و طراحی خوب باشد. همچنین یک بازی بدون نام از سری Wii U Legend of Zelda در راه است که احتمالا در سال 2016 وارد کتابخانه‌ی بازی‌های این کنسول خواهد شد.

بنابراین آیا بالاخره زمان آن رسیده که با اطمینان کنسول بازی Wii U را برای خرید انتخاب کرد؟ درواقع پاسخ این سوال می‌تواند مثبت نیز باشد. نینتندو بازی‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه داده است که ارزش امتحان را دارند.

منبع :

تبلیغات