loading...
‫ربات Vortex با هدف بازی با کودکان و آموزش برنامه نویسی به آنها‬

آکاایران: ‫ربات Vortex با هدف بازی با کودکان و آموزش برنامه نویسی به آنها‬

آکاایران: امروزه ربات‌های زیادی در بازارها وجود دارند که علاوه بر سرگرمی با هدف آموزش اصول برنامه‌نویسی به ربات‌دوستان جوان طراحی شده‌اند. با پیگیری از طراحی‌های Play-i، Kibo و Hackball، اکنون Vortex یک ربات جذاب دیگر است که می‌تواند به دستگاه‌های iOS و اندروید متصل شده، بازی‌ها را اجرا نماید، و توسط کودکان شش ساله برنامه‌ریزی شود.

‫ربات Vortex با هدف بازی با کودکان و آموزش برنامه نویسی به آنها‬

به گزارش آکاایران: Vortex که اکنون یکی از پروژه‌های موجود در کمپین کیک‌استارتر است، جدیدترین محصول DFRobot به شمار می‌رود. این ربات برای کودکان شش سال به بالا طراحی شده و هدف اصلی آن ایجاد نوعی وسیله تفریحی برای این کودکان می‌باشد. این ربات اکنون قادر به اجرای برخی از بازی‌ها مانند Bumping Fight، گلف، رانندگی و فوتبال است. Fugitive، یک بازی واقعیت مجازی در این ربات می‌باشد که کودکان را وادار به تعقیب ربات با دستگاه‌ها هوشمند خود خواهد کرد و این بازی از اواخر سال آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

‫ربات Vortex با هدف بازی با کودکان و آموزش برنامه نویسی به آنها‬

با این حال انتظار می‌رود که کودکان از Vortex فقط برای بازی استفاده نکنند، بلکه از آن به عنوان یک وسیله آموزشی برای یادگیری برنامه‌نویسی گرافیکی به صورت ساده بهره ببرند. طراحان این ربات در نظر دارند کودکان با این ربات بتوانند اصول برنامه‌نویسی را بدون یادگیری کدنویسی بیاموزند. Vortex همچنین دارای آموزش‌های از پیش تنظیم شده برای یاد دادن چگونگی استفاده از قابلیت‌های داخلی خود به کاربران است.

این ربات چرخدار مجهز به سنسورهای تعقیب خط/زمین، سنسورهای مجاورت و انکودرهایی برای کنترل سرعت می‌باشد. فیدبک و بازخورد ربات از طریق LEDهای مختلف، یک نمایشگر چشمی با 32 حالت چشم، و یک اسپیکر قابل نمایش است. ربات Vortex دارای چهار باتری سایز AA می‌باشد که برای استفاده‌ی -40 دقیقه‌ای کافی می‌باشند و همچنین دارای اتصال بلوتوث 4.0 است. یک سوکت I2C نیز در ربات تعبیه شده که امکان گسترش سنسورها و آپشن‌های رابط را به کاربران می‌دهد.

‫ربات Vortex با هدف بازی با کودکان و آموزش برنامه نویسی به آنها‬

سازندگان ربات بیان کرده‌اند که این تنظیمات کاربران را قادر به برنامه‌نویسی Arduino و Vortex را قادر به انجام فعالیت‌عایی مانند تعقیب خطوط، تشخیص حرکات دست، هدایت خود در اطراف موانع یا جلوگیری از سقوط می‌نماید. از آنجایی که Vortex منبع باز بوده، سازندگان امیدوارند افراد از این ربات بتوانند در انواع کارها و شیوه‌ها استفاده کنند.


منبع :

تبلیغات